Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види акціонерних товариств.

Особливості правового положення акціонерних товариств

Поняття і види акціонерних товариств

Акціонернимє господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість часток однакової номінальної вартості, корпоративні права за якими посвідчуються акціями.

Правовий статус акціонерних суспільств регулює: частина 5 § 1 Розділу 8 Цивільного кодексу України, Закон України "Про акціонерні товариства". До 29.04.2011 року діють також статті 1-49 Закону України "Про господарські товариства", в частині тієї, що стосується акціонерних товариств.

Корпоративними правами єсукупність майнових і немайнових прав акціонера – власника акцій товариства, що включають права на участь в управлінні акціонерним товариством, отримання дивідендів і активів товариства у разі його ліквідації відповідно до закону, а також інші права і правомочності, передбачені законом або засновницькими документами.

Акціонерне товариство самостійно відповідає по своїх зобов'язаннях всім своїм майном. Акціонери не відповідають по зобов'язаннях товариство і несуть ризик збитків, пов'язаний з діяльністю товариства, в межах вартості акцій, що належать ним. Акціонери, що не повністю сплатили акції, у випадках, встановлених статутом, відповідають по зобов'язаннях товариства в межах неоплаченої частини вартості акцій, що належать ним. Найменування акціонерного товариства повинні містити його найменування і вказівка того, що товариство є акціонерним.

За законом України "Про господарські товариства", виділяють відкриті і закриті акціонерні товариства. Відкриті акціонерні товариства– це товариства, акції яких можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки і купівлі-продажу на біржах. Закриті акціонерні товариства – це товариства, акції якого розподіляються між засновниками і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, купуватися і продаватися на біржі.

Закон України "Про акціонерні товариства" ділить акціонерні товариства на два типи: публічні і приватні. Ділення здійснюється по порядку розміщення акцій.

Публічне акціонерне товариствоможе здійснювати публічне і приватне розміщення акцій.

Приватне акціонерне товариствоможе здійснювати тільки приватне розміщення акцій.

Акціонерне товариство може бути створене однією особою або може складатися з однієї особи у разі придбання одним акціонером всіх акцій товариства. Відомості про це підлягають реєстрації і публікації для загального ознайомлення в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів і фондового ринку. Акціонерне товариство не може мати єдиним учасником інше підприємницьке товариство, учасником якого є одна особа, а також не може мати в своєму складі тільки акціонерів – юридичних осіб, єдиним учасником яких є одне і теж особа. Кількісний склад акціонерів приватного акціонерноготовариства не може перевищувати 100 акціонерів.

Акціонерне товариство може бути створене шляхом створення або злиття, розділення, виділення, перетворення підприємницьких товариств, державних, комунальних і інших підприємств в акціонерне товариство. Засновники акціонерного товариства для його створення повинні провести закрите (приватне) розміщення його акцій, засновницькі збори і здійснити державну реєстрацію акціонерного товариства.


Читайте також:

  1. Акціонерне товариств.
  2. Види акціонерних товариств
  3. Громадсько-просвітницька діяльність українських товариств.
  4. Громадсько-просвітницька діяльність українських товариств.
  5. Загальна характеристика господарських товариств.
  6. Кількість акціонерних товариств в Україні з дер­жавною часткою
  7. Комунальне акціонерне товариств.
  8. Особливості акцій українських акціонерних товариств
  9. Особливості фінансової діяльності акціонерних товариств
  10. Поняття господарських товариств.
  11. Поняття, види та основи функціонування господарських товариств.




Переглядів: 10498

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Командитні господарські товариства | Статутний фонд (капітал) акціонерного товариства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.