Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Двері і ворота

Вікна

Ліхтарі

Ліхтарі, що розташовують на покриттях виробничих будівель, за своїм призначенням бувають світлові, світлоаераційні й аераційні. Світлові ліхтарі використовуються для освітлення приміщень природним світлом відповідно до заданого коефіцієнта природної освітленості (к.п.о). Світлоаераційні - для освітлення й організації потрібного повітрообміну - аерації приміщень. Аераційні - лише для організації повітрообміну. Світлова активність ліхтарів досягається їх належним розташуванням, формою, розміром, прозорістю світлопропускного матеріалу, конструктивним рішенням. Ліхтарі повинні забезпечувати необхідну освітленість приміщення (залежно від виду роботи), необхідні теплотехнічні якості, захист приміщень від шкідливої дії сонячної радіації, художню виразність, зручність обслуговування, економічну ефективність. Світлові та світлоаераційні ліхтарі за своєю конструкцією можуть бути у вигляді ліхтарів-надбудов над покриттям, частіше всього прямокутних, і у вигляді зенітних ліхтарів різного профілю. Прямокутні ліхтарі при прольотах 18 м облаштовують шириною 6 м, звично з одним ярусом засклених палітурок заввишки 1,8 м; при великих прольотах ліхтарі можуть мати ширину 12 м і мають один ярус засклених палітурок заввишки 1,8 м або два яруси - висотою по 1,2 м кожний. Аерація приміщень досягається добудовою біля таких ліхтарів віконних палітурок, що відкриваються. За необхідності забезпечення не задування повітря перед фрамугами, що відкриваються, встановлюють щити. Довжину прямокутних ліхтарів рекомендується приймати не більше 84 м, за умов зручності пересування по даху будівлі, а відстань від торця ліхтаря до зовнішньої стіни або між торцями ліхтарів - рівна кроку кроквяних конструкцій. Для скління палітурок ліхтарів використовують шибку, товщину якої знаходять за розрахунком, але не менше 4 мм. Кріплення скла до палітурки здійснюють на пружних прокладках. Для запобігання нещасних випадків у площині несучих елементів покриття при використанні неармованого скла встановлюють захисну сітку. Доступ на дах ліхтаря досягається установкою по торцях ліхтаря сталевих драбин.

Характер осклення форму і розміри вікон приймають на основі світлотехнічного розрахунку, виходячи із умов забезпечення необхідного світлового режиму для

працюючих, обслуговуючих технічний процес. При проектуванні віконних прорізів обов’язково врахувати, що лишня площа вікон є причиною перегріву приміщень в літній період і переохолодження зимою. Конструкції для заповнення віконних прорізів виробничих будинків виготовляють із дерева, сталі, легких металевих сплавів, метало пластикових матеріалівюї. Використовують також склоблоки і склопродиліт. Осклення може бути одинарне і подвійне. Подвійне осклення виконується на висоту 4 м, якщо робочі місця знаходяться у зовнішньої стіни на віддалі не менше 2,0 м. Розміри високих прорізів приймаються по ширині 300 і 600 мм, по висоті 600 мм.

Двері промислових будинків влаштовують одно і двохпольні. За матеріалом дверні полотна бувають металеві, дерев’яні і скляні. Номінальні розміри пройомів прийняті шириною 1; 1,5; 2 м. Висота 1,8; 2; 2,3; 2,4 м. (рис 4.35). Їх ширину і розташування визначають розрахунком з врахуванням забезпечення евакуації людей із приміщень і будинку в цілому, біля зовнішніх дверей влаштовують тамбур глибиною на 0,4–0,5 м більше ширини дверного прольоту.

Для пропуску автомобілів, автонавантажувачів, електрокар в зовнішніх стінах промислових будинків встановлюють ворота. Їх розташування і кількість визначають з врахуванням технологічного процесу, характеру об’ємно–планувального рішення будинку. Розміри воріт назначають із умов забезпечення пропуску транспортних засобів, обслуговуючих технологічний процес. Їх величина повинна не перевищувати розміри транспорту в загруженому стані по ширині не менше чим 600 мм і по висоті 200 мм. Розміри пройомів воріт приймають кратними модулю 600 мм. Встановлені такі типові розміри воріт: 2,42,5; 33; 3,63; 3,63,6; 3,64,2; 4,85,4 м.

     
Рис. 3.35. Основні види дверних блоків: а)б) дерев’ні однопольні і двох польні дверні блоки внутрішні; в) скляні внутрішні; г) дерев’яні зовнішні двері; д) металеві двері Рис. 3.36. Види воріт: а) розпаяні; б) розсувні в) підйомні  

З зовні будинку перед воротами передбачають пандуси з ухилом 1:10.

За конструктивним рішенням ворота можуть бути розпашні, розсувні, підйомні, відкатні і ін. (рис. 3.36 ). Полотна розпашних і розсувних воріт можуть бути металевими і метало – дерев’яними. Обв’язку виконують із метало профілю.


Читайте також:

  1. Бокові двері
  2. Двері задка
  3. Патогенність та вірулентність мікробів, їх значення та застосування. 3.Ворота інфекцій та дія мікробів на організми тварин, птахів.
  4. Элементарный угол поворота




Переглядів: 1072

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сходи і ліфти промислових будівель | Підлоги виробничих будівель

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.