Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Найбільш поширені кодекси

Національні кодекси корпоративної поведінки.

Створення корпоративного кодексу — це один із способів забезпечення інформативної відкритості та публічності компанії, свідчення дотримання високих стандартів корпоративної поведінки. Такий кодекс покращує імідж підприємства у зовнішньому світі, скорочує шлях організації до виходу на всеукраїнський та міжнародний ринки, до іноземних інвестицій тощо.  


Кодекси корпоративного управління розробляють різні інститути:

· Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку,

· Фондові біржі;

· Інвестори та їх асоціації;

· Наднаціональні організації.

 

 

Кодекси розрізняються за масштабами і деталями, проте майже всі проголошують чотири основоположні принципи:

· рівне ставлення до всіх акціонерів, чиї права мають дотримуватися;

· підзвітність ради директорів і менеджменту;

· розкриття інформації і прозорість, тобто своєчасне і повне надання фінансової та іншої звітності;

·

Причини виникнення кодексів корпоративного управління  
відповідальність за дотримання інтересів міноритарних акціонерів та інших груп інтересів, а також за неухильне дотримання духу і букви закону.

• Спочатку там, де (єдине) законодавство розвивається повільно (Великобританія, США): Кодекс Кедбері (Великобританія, 1992 р.), Принципи корпоративного управління (Американський юридичний інститут 1982-1994)  
• Інструмент розбудови відносин з інвесторами *): інвестори з Великобританії та США очікували виникнення кодексів за кордоном (експорт ідеї “на вимогу”)  
• Гнучка адаптація з часом – змагання кодексів (можливість “прийти першим”, аніж “прийти останнім”?)  
• Гнучка адаптація до різних видів господарських товариств: „Виконуй або пояснюй“.  
• Універсальний цільовий орієнтир, доступне джерело інформації про типові очікування інвесторів .

 


Австралія ü «Корпоративна практика та етичні норми» (Corporate Practices and Conduct) - розроблений консорціумом ряду найбільших професійних об'єднань під керівництвом Австралійського інституту директорів (Australian Institute of Company Directors); ü «Рекомендації з корпоративної практиці» (Statement of Recommended Corporate Practice) - розроблені Австралійською асоціацією інвестиційних менеджерів (Australian Investment Managers Association).
Бельгія ü «Принципи корпоративного управління» (Principes du gouvernement des enterprises) - розроблені Федерацією бельгійського бізнесу (Federation des compagnies belgiques).
Великобританія ü «Доповідь Комітету з фінансових аспектів корпоративного управління - Доповідь Кедбері» (Report of the Committee on the Financial Aspects of Corporate Governance - Cadbury Report); ü «Доповідь Комітету з корпоративного управління - Доповідь Хемпела» (Committee on Corporate Governance Final Report - Hampel Report).
Німеччина ü «Керівництво» (DSW Guidelines) - розроблено Німецькою асоціацією щодо захисту прав власників цінних паперів (Deutsche Schutsvereinigung fur Wertpapierbesitz).
Франція ü «Про ролі рад директорів у відкритих акціонерних товариствах» - розроблений Національною радою з захисту інтересів бізнесу (Conseil National du Patronat Francais).  
Японія ü «Невідкладні рекомендації щодо корпоративного управління» (Urgent Recommendations Concerning Corporate Governance) - розроблений Японською федерацією бізнес-організацій (Japanese Federation of Business Organizations).
США ü «Заява з корпоративного управління» (Statement on Corporate Governance) - розроблений організацією «Круглий стіл бізнесу» (Business Roundtable); ü «Принципи корпоративного управління» (Corporate Governance Market Principles) - розроблений Каліфорнійскім пенсійним фондом державних службовців (California Public Employees' Retirement System); ü «Основна політика та рекомендації» (Core Policies, Positions and Notes) - розроблений Радою інституціональних інвесторів (Council of Institutional Investors); ü «Звіт комісії НАКД по професійним вимогам до директорам» (Report of the NACD Commission on Director Professionalism) - розроблений Національною асоціацією корпоративних директорів, НАКД (National Association of Corporate Directors).

 

 

Кодекси корпоративного управління рекомендують приділяти основну увагу питанням:

 

· Підготовки та проведення загальних зборів акціонерів;

· Обрання та забезпечення ефективної діяльності рад директорів;

· Діяльності виконавчого органу (правління, генеральний директор);

· Розкриття інформації про діяльність компанії, а також про підготовку та проведення великих корпоративних подій (поглинання, реорганізація).

 

 

3 червня 2003 р. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку своїм рішенням № 242 схвалила проект Принципів корпоративного управління України та постановила винести його на загальнонаціональне обговорення, а у грудні 2003 р. проект було затверджено.  

 


 

Група українських фахівців, що працювала над проектом Принципів, опрацювала близько 40 кодексів корпоративного управління різних країн і корпорацій з метою узагальнення кращого світового досвіду. Це дало змогу підготувати дійсно прогресивний документ, який враховує кращі світові тенденції і в якому запропоновано багато нових прогресивних норм і концепцій. Затверджені ДКЦПФР Принципи корпоративного управління містять у собі ті основоположні засади, на яких тримається цивілізований бізнес в усьому світі:

 

· Захист прав інвесторів і акціонерів, розкриття інформації;

· Рівне ставлення до акціонерів, роль зацікавлених осіб;

· Відповідальність Наглядової Ради (у банках - Спостережної Ради);

· Компетенція і обов'язки Правління.

 

Принципи вперше в українській практиці вводять такі нові для нас концепції, як "незалежний директор", "корпоративний секретар", "конфлікт інтересів".

 

Ключові принципи корпоративних відносин в Україні
Принцип 1. Мета товариства полягає у максимізації добробуту акціонерів у вигляді зростання ринкової вартості акцій товариства, а також отримання акціонерами дивідендів.  
Принцип 2. Права акціонерів. Товариство повинно забезпечувати захист прав та законних інтересів акціонерів та рівне ставлення до всіх акціонерів, незалежно від того, чи є акціонер резидентом України, кількості акцій, якими він володіє, та інших факторів.

 


 

 

Принцип 3. Спостережна рада та правління. Ефективне управління потребує наявності у корпоративній структурі товариства дієвої, незалежної спостережної ради та ефективного виконавчого органу (менеджменту), раціонального та чіткого розподілу повноважень між ними, а також належної системи підзвітності і контролю.  
Принцип 5. Контроль за фінансово-господарською діяльністю товариства. З метою захисту прав та законних інтересів акціонерів товариство повинно забезпечити комплексний, незалежний, об'єктивний та професійний контроль за фінансово-господарською діяльністю товариства.  
Принцип 6. Зацікавлені особи. Товариство повинно поважати права та враховувати законні інтереси заінтересованих осіб та активно співпрацювати з ними задля створення добробуту, робочих місць та забезпечення фінансової стабільності товариства.
Принцип 4. Розкриття інформації та прозорість. Товариство повинно своєчасно та доступними засобами розкривати повну і достовірну інформацію з усіх суттєвих питань, що стосуються товариства, з метою надання можливості користувачам (акціонерам, кредиторам, потенційним інвесторам тощо) приймати поінформовані рішення.  

 

 



Читайте також:

  1. II. Критерій найбільших лінійних деформацій
  2. V. НАЙБІЛЬШ ВАЖЛИВІ ПОДІЇ І ДАТИ
  3. АТ – одна з найбільш зручних форм колективного підприємства в умовах ринкової економіки. Першим АТ вважають створену у 1602 році Голандсько –Ост - Індську компанію.
  4. Банківський кредит — найпоширеніша форма кредиту. Об'єктом банківського кредиту є грошовий капітал.
  5. В межах наукового підходу існує велика кількість концепцій, але найбільш переконлива – еволюційна теорія.
  6. ВЕЛИКОБРИТАНІЯ НАЙБІЛЬШ РОЗВИНЕНА НІЖ ІТАЛІЯ
  7. Випишіть 3 партії, що на вибораз 1994р. набрали найбільшу кількість голосів, зазначте прізвища їх лідеорів, яку ідеологію вони ісповідували?
  8. Відносно фронтальної площини проекцій модель треба розташувати так, щоб на цю площину вона спроекціювалась найбільш наочно – це зображення є головним виглядом.
  9. Відомості про найбільші озера Світу та України.
  10. Відомості про найбільші озера Світу та України.
  11. До найбільших морських портів України розташований межах Причорноморського економічного району належать
  12. Екологічні проблеми найбільших річок, Чорного і Азовського морів.




Переглядів: 642

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принципи корпоративного управління Конфедерації Європейських Асоціацій Акціонерів. | Корпоративні форми підприємництва в Україні: історія та сучасність.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.