Соціальна допомога – це сукупність заходів щодо забезпечення соціального захисту громадян та наданню соціальних послуг у вигляді матеріальної допомоги, соціального обслуговування та пільг громадянам, які того потребують.
Соціальне обслуговування –це надання кваліфікованими спеціалістами різних видів послуг, необхідних соціально незахищеним особам для адаптації до навколишніх умов та повноцінного життя в суспільстві.
Матеріальна допомога – це виплати в грошовій (готівковій чи безготівковій) або натуральній формі, що надаються соціально незахищеним громадянам.
Пільги – це повне або часткове звільнення осіб від виконання обов’язків, покладених на них чинним законодавством або надання цим особам додаткових прав.
Субсидія – це цільова, адресна, безготівкова допомога для відшкодування витрат на оплату послуги придбання життєво необхідних споживчих товарів у визначених законодавством обсягах.
Дитина - це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом вона не набуває прав повнолітньої раніше; сім'я з дітьми - поєднане родинними зв'язками та зобов'язаннями щодо утримання коло осіб, у якому виховуються рідні, усиновлені діти, а також діти, над якими встановлено опіку чи піклування; малозабезпечена сім'я з дітьми - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожитковогомінімуму для сім'ї; прожитковий мінімум для сім'ї - визначена для кожної сім'ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих і затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення; середньомісячний сукупний доход сім'ї - обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім'ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.