Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 6. Маркетингова політика просування

1.Загальна характеристики комплексу стимулювання.

Значення реклами, особистого продажу, стимулювання збуту, пропаганди в комплексі стимулювання.

2.Реклама.

Сутність, класифікація, носії. Основні рішення в рекламі: постановка задачі, розробка бюджету, вибір ідеї, цілі та стилю рекламного звернення, рішення про засоби розповсюдження інформації. Оцінка ефективності. Методи асигнувань на рекламу.

3.Стимулювання збуту.

Сутність і види стимулювання збуту.

4.«Паблік рілейшнз».

Сутність і види «Паблік рілейшнз».

5.Особистий продаж.

Сутність особистого продажу. Тенденція розвитку.

Классифікація засобів реклами.В світовій практиці немає єдиної класифікації засобів реклами. Найбільш відомої можна вважати класифікацію Міжнародної рекламної асоціації:

(1) реклама у пресі;

(2) печатна реклама (рекламно-комерційна література);

(3) аудіовізуальна реклама, радіо - і телереклама;

(4) виставки і ярмарки;

(5) рекламні сувеніри;

(6) пряма поштова реклама (дірект мейл);

(7) зовнішня реклама;

(8) комп’ютеризована реклама.

1)Реклама у пресівнаслідок своєї оперативності є одним з самих ефективних засобів реклами. Включає різні рекламні матеріали, які опубліковані у періодичній печаті. Поділяється на дві групи:

(1) рекламні оголошення;

(2)публікації оглядово-рекламного характеру (статті, репортажі, огляди, несучі як пряму, так і непряму рекламу)

Рекламне оголошення - це платне повідомлення, розташоване у періодичній печаті. Корпоративні символи бажано виділяти. У кінці приводиться адреса, телефон, факс чи інші реквізити.

Публікації оглядово-рекламного характеру являють собою редакційний матеріал, написаний у формі обзору про діяльність підприємства або інтерв’ю з його керівниками, діловими партнерами, споживачами. Тут також бажано використовувати корпоративну символіку.

Для публікації реклами у пресі використовують такі види періодичних видань як газети, журнали, бюлетені, довідники, шляховодії та ін. Вони поділяються на громадсько-політичні та спеціалізовані.

У перших публікуються рекламні оголошення про товар, розрахований на широкі слої населення. У других, про товар для якого-небудь професійного сегменту ринку. Виділяють ряд умов ефективності реклами в пресі.

Правильний вибір печатних видань. З усієї різноманітності печатних видань слід, керуючись здоровим мисленням, вибрати найбільш підходяще виходячи з його репутації, періодичності виходу, призначення рекламованого товару, характеристики читацької аудиторії, ступеню завлікалості товару для цієї аудиторії; тиражу видання. Очевидно, щоденні та щотижневі видання слід використовувати для відображення миттєвого сприяння та створення атмосфери актуальності. Щомісячні видання – перш за все для тривалих нагадувань. У виданнях, які рідко виходять, доцільно розміщувати рекламу, в тому випадку, коли потенціальні покупці постійно користуються нею як довідковими посібниками.

Якість реклами включає зміст, оформлення, кольоровість, місце розміщення, частоту публікацій. Використання одного кольору протягом всієї рекламної кампанії звертає до реклами велику увагу та сприяє підвищенню її упізнавання. З іншого боку, оголошення у газеті, які напечатані з використанням другого кольору, за даними деяких спеціалістів, читають у середньому на 22% людей більше. Місце розміщення реклами у виданні може у більшій мірі позначатися на її ефективності. Ніколи не слід розташовувати оголошення у гущі інших. Необхідно поставити ці умови при укладанні контракту, та у випадку необхідності доплачувати за добре місце. Особливо переважні місця розміщення реклами - уся перша лінія або перша сторінка обкладинки видання. Також велику роль грають розміри оголошень. Недоцільно публікувати одноразове велике оголошення. Серія оголошень меншого розміру в тому ж виданні пошти напевне дасть кращі результати, а можливо, обійдеться дешевше.

2) Печатна реклама (рекламно-комерційна література). Це один з основних засобів реклами, який розраховано виключно на зорове сприйняття. Її мета - ознайомлення потенціальних покупців з товарами, які вони можуть купити у фірми. Підготовка печатної реклами передбачає збір певних даних:

-- короткий зміст тексту з вказівками тих вигід, які одержує покупець при купуванні товару (домохозяйка купує не пилосос, а чистоту в домі);

-- перелік ілюстрованих матеріалів (фотографій, рисунків), які бажано використати;

-- підбір технічних довідок та характеристик, бажано у вигляді таблиць.

Печатна реклама поділяється на дві групи:

(1) рекламно-каталогові видання;

(2) новорічні рекламно-подарункові видання.

Рекламно-каталогові видання рекламують конкретні види товарів. Вони диференціюються за такими видами:

Каталог - печатне видання, яке має систематизований перелік великого числа товарів, розраховане на тривале використання.

Проспект - печатне видання, що інформує про яку-небудь конкретну товарну групу, на відміну від каталога має менший обсяг.

Буклет - печатне сфальцьоване видання (складене в «гармошку»). У розгорнутому вигляді його розмір не може перевищувати розмір одного печатного аркуша. Він розрахований на короткострокове використання.

Плакат - крупно форматне несфальцоване видання з односторонньою печаттю. На ньому образно та в стислій формі виражається головна особливість рекламованого товару.

Листівка - малоформатне несфальцованне видання, що випускається великим тиражем.

У художньому оформленні всіх рекламно-каталожних матеріалів мають особливо виділятися елементи корпоративної символіки організації заказника (назва, товарний знак, поштова адреса, телефон, факс).

Новорічні рекламно-подарункові видання є дуже ефективні внаслідок високої проникаючої спроможності (на всіх таких виданнях розміщена календарна сітка):

1. Фірмові стінові та настільні календарі, ділові щоденники, записні книжки - мають спеціальні рекламні лінії для розміщення інформації про цей товар. У оформленні широко використовують корпоративну символіку організації.

2. Карманні календарі, у яких на обкладинці фірмова символіка, на оборотній стороні - календарна сітка з корпоративними символами.

3. Плакати.

Новорічні рекламно-подарункові видання розповсюджуються як у приватних ділових контактах, так і розсилкою поштою з вкладанням вітальних откриток та візитних карток.

3)Аудіовізуальна реклама, радіо и телереклама - є самим масовим за обсягом споживачів засобами реклами.

Аудіовізуальна поділяється:

1.Кінофільми.

2.Відеофільми.

3.Слайдфільми.

Кінофільми диференціюються:

1.Рекламні ролики - короткі рекламні фільми тривалістю від 15 секунд до декількох хвилин, що рекламують споживацькі товари.

2.Рекламно-технічні фільми - рекламні фільми тривалістю від 5 до 20 хвилин, що інформують переважно про товари промислового призначення. Вони розраховані для показу спеціалістам.

3.Рекламно-престижні фільми - рекламні фільми тривалістю 10-20 та більше хвилин, що інформують не тільки про товар, але, головним чином, про саме підприємство-рекламодавця. Розраховані для показу як широким верствам населення так і спеціалістам.

Відеофільми - диференціюються також як і кінофільми. Їх відмінність від кінофільмів у тому, що вони демонструються по телевізору.

Радіореклама поділяється на: 1.Радіооголошення; 2.Радіоролики; 3.Радіооголошення; 4.Радіорепортажі.

Радіооб’яви - інформація, яка зачитується диктором.

Радіоролики - постановочний (ігровий) радіо сюжет, який у оригінальній формі (жарти, діалоги, музикальний супровід) представляє інформацію про товар, який пропонується. Інколи це буває у формі пісні-шлягера.

Радіожурнали - тематична радіопередача інформаційно-рекламного характеру, елементи якої об"єднуються коротким конферансом.

Радіорепортажі - інформація про ярмарки, виставки-продажі або інші події, які мають як пряму, так і непряму рекламу.

Телереклама поділяється на:1.Телеролики; 2.Телеоголошення; 3.Рекламні телепередачі; 4.Телезаставки у перервах між передачами.

Телеролики - це рекламне кіно і відео ролики, тривалістю від декількох секунд до 2-3 хвилин., що демонструють по телебаченню. Вони демонструються в рекламних блоках, включаються в популярні програми, фільми.

Телеооголошення - рекламна інформація, яка читається дифектором.

Рекламні телепередачі - телепрограми у формі шоу, вікторин, репортажів, інтерв’ю, ходом яких рекламуються певні товари.

Телезаставки в перервах між передачами, які транслюються у супроводі тексту - різні нерухливі мальовані або фотографічні рекламні сюжети, якими заповнюють паузи між телепередачами або елементи корпоративної символіки.

Переваги радіо та телереклами - в оперативності. Вони найбільш ефективні при рекламі споживацьких товарів.

4)Виставки та ярмаркинадають широкі можливості для реклами виробів та встановлення прямих контактів з покупцями. Більш ефективні в поєднанні з комплексом інших рекламних засобів (рекламою у пресі, проведенням презентації, прес-конференцій, «круглих столів» зі спеціалістами і т.ін.).

Ярмарок - це комерційний спосіб для складання торгових угод щодо запропонованих зразків товарів.

Виставка - це публічна демонстрація для обміну ідеями, досвідом.

З кожним роком різниця між цими поняттями все більш стирається, тому їх використовують у сполученні один з одним. Виділяють: міжнародні виставки і ярмарки; національні виставки; оптові ярмарки; спеціалізовані виставки рекламодавця; постійно діючі експозиції.

Міжнародні виставки і ярмарки - регулярні виставочні заходи, які збирають учасників із багатьох країн світу. Розрізнюють загальногалузеві та спеціалізовані виставки та ярмарки. Показ експонатів проводиться як за національними, так і за галузевими ознаками.

Національні виставки - експозиції, які відображають досягнення країни у різних сферах життя. Вони можуть бути стаціонарними і пересувними.

Оптові ярмарки - заходи на яких представники оптової торгівлі укладають договори на поставку продукції.

Спеціалізовані виставки-ярмарки рекламодавця - організовуються і фінансуються організацією-замовником. Вони можуть бути стаціонарними і пересувними.

Постійно діючі експозиції - кабінети зразків, демонстраційні зали. Вони організовуються на підприємствах у адміністративних будівлях.

5)Рекламні сувеніри -це ефективний засіб популяризації підприємства.

Поділяють: 1.Фірмові сувеніри; 2.Серійні сувеніри; 3.Подарункові вироби;. 4.Фірмові пакувальні матеріали.

Фірмові сувеніри - утилітарні предмети, оформлені з використанням корпоративної символіки (брелоки, значки, запальнички, авторучки, шапки, майки, сумки и т.ін.).

Серійні сувеніри – вироби, на які наклеюються фірмові наклейки, іноді наноситься гравірування з подарунковим підписом (матрьошки, панно, чеканка з металу и т.ін.).

Подарункові вироби - престижні речі (в зарубіжній практиці - аташе-кейси, письмові приладдя, годинники; у вітчизняній - шкатулки з лаковими мініатюрами, художні альбоми, самовари, фарфор и т.ін.), які, як правило, використовуються у ході ділових зустрічей керівників вищого звена організацій у випадку різноманітних ювілеїв з підписанням крупних комерційних справ.

Фірмові упаковані матеріали - фірмові поліетиленові сумки, фірмовий пакувальний папір та коробки для подарунків і сувенірів, фірмові папки, фірмова клейка стрічка для упаковки посилок та бандеролей.

6) Пряма поштова реклама (директ-мейл). Адресна розсилка рекламних повідомлень. Забезпечує цілеспрямований обхват великого числа потенціальних споживачів. Відмінна риса - вибірковість по відношенню до цільової аудиторії та конфіденційність.

Спеціально підготовленні рекламно-інформаційні листи - утримують інформацію про переваги та недоліки пропонованої продукції, комерційні пропозиціі. Друкуються на фірмових бланках рекламодавця.

Пряма поштова реклама є часним випадком прямої реклами, коли рекламні звертання розповсюджуються за принципом «у кожні двері» - роздаються прихожим, вручаються покупцям у магазинах, опускаються у поштові скриньки, віддаються у руки мешканцям будинків.

7) Зовнішня реклама. Це засіб сприяння на потенціального споживача не вдома або на роботі, а на вулиці або під час поїздок. Це ефективний засіб для реклами споживчих товарів. Оскільки вона має сприйматися на значній відстані та при ходьбі, тому являє собою короткі повідомлення. У її художньому оформленні крупно виділяються елементи корпоративної символіки (товарний знак, фірмовий блок, фірмовий колір).

Зовнішня реклама може бути такою:

1.Рекламні щити, панно, афіши, світлові вивіски, електронне табло і екрани, транспаранти.

2.Вітрини, елементи внутрішньої магазинної реклами.

3.Фірмові вивіски, вказівники проїзду, оформлення інтер’єрів офісів, спецодяг персоналу.

4.Реклама на транспорті.

Зовнішня реклама є підкріпленням та доповненням реклами в ЗМІ шляхом нагадування про корпоративні символи.

До зовнішньої реклами ставляться такі вимоги: повинна часто попадатися на очі; привертати увагу; бути короткою; легко читатися на ходу; бути зрозумілою.

8)Комп’ютеризована реклама. У цьому випадку рекламні матеріали міщуються в комп’ютерних мережах. Потенціальні споживачі можуть підключатися до банків даних цих мереж за допомогою телефонів або спеціальних терміналів та у лічені секунди отримувати необхідну інформацію.

Наведена класифікація засобів реклами носить умовний характер і не є догмою. Однак вона дає достатньо повну картину існуючого в даний час арсеналу засобів рекламного сприяння. Часто між окремими засобами та видами реклами немає чітких границь. Так наприклад, новорічні рекламно-подарункові вироби можна віднести не тільки до печатної реклами, але в рівному ступені і до рекламних сувенірів.

Визначення ефективності реклами.Визначення ефективності рекламної компанії, як важливого контролюючого елемента рекламної діяльності, являється актуальною проблемою.

Можна визначити ефективність реклами на підставі розрахунку таких показників:

1. Додаткового товарообігу

 


Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. Аграрна політика
  3. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  4. Активна і пасивна державна політика.
  5. Активна політика зайнятості
  6. Антиінфляційна державна політика
  7. Антиінфляційна політика держави
  8. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  9. Антимонопольна політика держави.
  10. Антиукраїнська політика російського царизму. Посилення централізаторсько-шовіністичних тенденцій
  11. Асортиментна політика
  12. Асортиментна політика.




Переглядів: 910

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 5. Маркетингова політика збуту | Що казати?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.