Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Звільнення від покарання засуджених військовослужбовців за хворобою (ст. 85 КВК України).

Матеріально-побутове та медичне забезпечення засуджених військовослужбовців (ст. 84 КВК України).

Порядок застосування заходів заохочення і стягнення до засуджених військовослужбовців (ст. 83 КВК України).

Права командира дисциплінарного батальйону щодо застосування заходів заохочення і стягнення, передбачених цим Кодексом, а також порядок їх застосування і обліку визначаються Міністерством оборони України.

 

Створення житлово-побутових умов для засуджених військовослужбовців та їхнє медичне забезпечення здійснюються відповідно до вимог Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

Засуджені військовослужбовці забезпечуються речовим майном та продовольством за нормами, встановленими для військовослужбовців строкової служби.

 

Щомісячне грошове забезпечення засуджених військовослужбовців у розмірі окладу, встановленого за першим тарифним розрядом для солдатів, матросів першого року строкової служби, зараховують на їхні особові рахунки.

 

Хворих засуджених військовослужбовців у разі потреби направляють на лікування до госпіталю під вартою.

 

Охорона засуджених військовослужбовців у межах госпіталю здійснюється начальником гарнізону за місцем дислокації госпіталю.

 

Засуджені військовослужбовці, які відбувають покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні і визнані військово-лікарською комісією непридатними за станом здоров’я до військової служби зі зняттям з військового обліку або непридатними до військової служби у мирний час, звільняються судом від покарання за поданням командира дисциплінарного батальйону і висновком військово-лікарської комісії.

84. Процедура (порядок) звільнення від відбування покарання у виді тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців

Відповідно до п. 12.1 Інструкції засуджених звільняють з дисци­плінарного батальйону за таких підстав:

 

- після відбуття строку покарання, призначеного вироком суду;

 

- в силу акта амністії;

 

- у зв'язку з помилуванням;

 

 

- у зв'язку з винесенням судом ухвали (постанови, рішення) про умовно-дострокове звільнення або звільнення через хворобу.

 

Засуджені військовослужбовці, які визнані військово-лікарською комісією непридатними за станом здоров'я до військової служби у мирний час, звільняються судом від покарання за поданням коман­дира дисциплінарного батальйону і висновком військово-лікарської комісії (ст. 85 КВК України).

 

Осіб, щодо яких судом винесено ухвалу про дострокове звільнення від подальшого відбування покарання за станом здоров'я , командир дисциплінарного батальйону достроково звільняє з військової служби і направляє до військового комісаріату або військової частини, звідки вони прибули (п. 65 Положення про дисциплінарний батальйон у Збройних Силах України).

 

За загальним правилом час перебування засуджених військовос­лужбовців у дисциплінарному батальйоні до строку військової служ­би не зараховується.

 

Тому осіб, звільнених з дисциплінарного баталь­йону, направляють для подальшого проходження строкової військової служби, як правило, в ті ж військові частини і підрозділи, в яких вони проходили службу до засудження.

 

Командир дисциплінарного батальйону повідомляє командира військової частини про дату відправлення звільненого військовослуж­бовця, а командир військової частини направляє в дисциплінарний батальйон свого представника для супроводження даного військово­службовця до розташування військової частини.

 

Час перебування засуджених військовослужбовців у дисциплінар­ному батальйоні до строку військової служби не зараховується.

 

Але пункт 62 Положення про дисциплінарний батальйон у Збройних Силах України встановлює підстави, за наявності яких звільненим з дисци­плінарного батальйону військовослужбовцям час відбування покаран­ня може бути зараховано в строк військової служби.

 

Так, командуючий військами оперативного командування, командуючий Військово- морськими Силами України мають право зараховувати час перебуван­ня в дисциплінарному батальйоні до строку військової служби:

 

- особам, які оволоділи військовою спеціальністю, добре знають і чітко виконують вимоги військових статутів та бездоганно несуть службу після звільнення з дисциплінарного батальйону;

 

- особам, звільненим з дисциплінарного батальйону, якщо вони, від­буваючи покарання, твердо стали на шлях виправлення, виявили високу дисциплінованість і чесне ставлення до праці та військової служби.

 

Клопотання про зарахування часу перебування в дисциплінарно­му батальйоні до строку військової служби може бути подано:

 

- командиром частини (корабля), до якої прибув звільнений з дис­циплінарного батальйону, не раніше як через чотири місяці після прибуття його до частини (на корабель);

 

- командиром дисциплінарного батальйону щодо осіб, ровесники яких звільнені в запас, — за один-два місяці до закінчення строку покарання.

 

Клопотання про зарахування часу перебування в дисциплінарному батальйоні до строку строкової військової служби зазначеним особам, звільненим умовно-достроково, доповідають відповідному командую­чому не пізніше як через три дні після постановления судом ухвали.

 

Військовослужбовців, що відбули покарання або звільнені умовно- достроково і яким час перебування у дисциплінарному батальйоні за­раховано до строку строкової служби, та осіб, що підлягають звільнен­ню у зв'язку з амністією або помилуванням, звільняють з військової служби в запас безпосередньо з дисциплінарного батальйону, якщо вони вже відслужили встановлені Законом України «Про загальний військовий обов'язок та військову службу» строки військової служби.

 

Звільнені з дисциплінарного батальйону отримують у штабі ба­тальйону такі документи: довідку про звільнення, обліково-послужну картку, військовий квиток, медичну книжку, продовольчий, речовий та грошовий атестати.

 

Службову характеристику і послужну картку надсилають до військової частини поштою.

 

Ордени, медалі, нагрудні значки та документи на них, гроші та цінності, а також інші особисті речі видають звільненому під розписку.

 

Предмети обмундирування та взуття, що стали непридатними до вжитку, замінюють на придатні до носіння.

 

Звільнених з дисциплінарного батальйону забезпечують проїзними документами, грошима для продовольчо-дорожніх потреб або армій­ським сухим пайком та милом за встановленими нормами і вони само­стійно прямують до військових частин або до місця проживання.

 

Про прибуття звільненого до військової частини її командир повинен негай­но повідомити командира дисциплінарного батальйону.

 

До військових частин вони прямують під супроводженням представника військової частини, до якої він вибуває, а до місця проживання — самостійно.

 

Засуджених військовослужбовців, які відбули покарання у дис­циплінарному батальйоні або достроково звільнені від цього пока­рання, визнають такими, що не мають судимості, а умовно-достроково звільнених визнають такими після закінчення невідбутої частини строку покарання.


Читайте також:

  1. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  2. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  3. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
  4. Безробітні можуть відбувати це покарання і в нічний час.
  5. Боротьба, яка розпочалася в середині XVII ст. на українських землях, насамперед мала на меті звільнення українського народу з-під панування Речі Посполитої.
  6. Бюджети місцевого самоврядування – це бюджети територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст (у тому числі районів у містах)(ч.3 ст.5 БК України).
  7. Визнання та виконання вироків іноземних судів та передання засуджених осіб
  8. Виконання покарання у виді позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу
  9. Виховання у військовослужбовців бережливого ставлення до військової техніки й озброєння
  10. ГІС екологічного моніторингу Києва та Київської області (ЕкоГІС “Природокористування та екологія довкілля Києва та Київської області” як складова частина ГІС України).
  11. Групування засуджених за строком позбавлення волі
  12. Догана і звільнення: умови їх застосування?




Переглядів: 554

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заходи стягнення, що застосовуються до засуджених військовослужбовців (ст. 82 КВК України). | Роздільне тримання засуджених до позбавлення волі у виправних і виховних колоніях (ст. 92 КВК України).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.