Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Ліцензування та сертифікація транспортних перевезень

 

Транспортну ліцензію (на внутрішні та міжнародні перевезення) видає Міністерство інфраструктури України.

Відповідно до виду послуг, які надає фірма, видається ліцензія на внутрішні перевезення пасажирів та багажу або ліцензія на міжнародні перевезення пасажирів та багажу. Термін дії ліцензій – 5 років.

Ліцензійні умови цих видів діяльності фактично не відрізняються, за виключенням деяких позицій. На кожен автомобіль до ліцензії на перевезення пасажирів та вантажів автотранспортом загального користування додаються ліцензійні картки на термін дії ліцензії. Однією з умов отримання будь-якої транспортної ліцензії є наявність укладеного договору з АТП, згідно якого перед відправленням у рейс необхідно проводити технічний огляд автомобіля, а водій повинен проходити медичний огляд. Отже, АТП повинно мати належну матеріальну і технічну базу спеціалістів у штаті (включно з лікарем, який має спеціальну печатку). Цим ліцензійним умовам відповідає не кожне АТП, тому це може стати приводом для відмови в отриманні ліцензії.

За ліцензійними умовами, якщо підприємство має велику кількість автомашин, воно може мати власне АТП або автопарк, прийняти до штату підприємства автомеханіка та лікаря. Наступною умовою отримання транспортної ліцензії є наявність двох страховок:

страхування громадянсько-правової відповідальності

страхування від нещасних випадків на транспорті.

Для отримання ліцензії на міжнародні перевезення додатково потрібен документ, якій підтверджує проходження водіями курсів міжнародних перевізників. Спеціальні вимоги до перевезення пасажирів полягають, наприклад, у тому, що право на керування автобусами на міжнародних маршрутах мають водії, які мають трьохрічний стаж роботи водіями автобусів. Також водії, які здійснюють перевезення організованих груп дітей, повинні мати не менш, як три роки стажу керування транспортними засобами.

Транспортні засоби повинні відповідати вимогам безпеки, охорони праці та екології, державним стандартам, мати відповіднийсертифікат.

Порядок проведення сертифікації товарів, робіт, послуг на транспорті визначає Кабінет Міністрів України

9.6. Сертифікація закладів готельного та ресторанного господарства

Обов’язкова сертифікація готельних послуг, які надаються суб’єктами туристичної діяльності, проводиться на підставі:

- Закону України «Про туризм» із змінами та доповненнями;

- Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, затвердженого Наказом Держспоживстандарту України від 01.02.2005 №28;

- Порядку надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.03.2006 №297;

- Правил користування готелями та аналогічними засобами розміщення і надання готельних послуг, зареєстрованих в Міністерстві Юстиції України 02.04.04р. за №413/9012 та затверджених в Державній туристичній адміністрації України Наказом №19 від 16.03.04р.

Обов’язкова сертифікація готельних послуг (в тому числі, присвоєння категорії) проводиться на відповідність вимогам, встановленим в: ДСТУ 4268:2003 «Послуги туристичні. Засоби розміщування. Загальні вимоги»; ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів».

Обов’язкова сертифікація послуг харчування, які надаються суб’єктами туристичної діяльності, проводиться на відповідність вимогам, які встановлені в: ДСТУ 4281:2004 «Заклади ресторанного господарства. Класифікація»; ГОСТ 30390-95 «Общественное питание. Кулинарная продукция реализуемая населению. Общие технические условия»; ГОСТ 30523-97 «Услуги общественного питания. Общие требования»; ГОСТ 30524-97 «Общественное питание. Требования к обслуживающему персоналу».

Порядок проведення сертифікації включає наступні етапи:

- подання заявки на сертифікацію (готельних послуг, послуг харчування), опитувальної анкети;

- прийняття рішення за заявкою і визначення схеми сертифікації (від обраної схеми сертифікації залежить обсяг робіт і термін дії сертифікату відповідності);

- попередня оцінка процесу надання послуг;

- проведення перевірки й оцінки послуг;

- аналіз одержаних результатів і ухвалення рішення про можливість видачі сертифіката відповідності та укладання ліцензійної угоди;

- реєстрацію сертифіката відповідності в Реєстрі системи, підписання ліцензійної угоди;

- технічний нагляд за сертифікованими послугами.Читайте також:

 1. II. Організація перевезень
 2. II. Організація перевезень
 3. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
 4. Аудитор, його статус та сертифікація
 5. Ввезення громадянами транспортних засобів із метою транзиту через територію України
 6. Види сполучень і класифікація вантажних перевезень
 7. Габарити автотранспортних засобів і навантаження
 8. Групи транспортних ризиків
 9. Дезінфекція гною, гноївки, ґрунту, води. Дезінфекція спецодягу, взуття, предметів догляду за тваринами, збруї. Дезінфекція транспортних засобів, інкубаторів, вагонів та вуликів.
 10. Державне управління в сфері ліцензування
 11. Ділянковий метод організації руху при виконанні міжміських перевезень
 12. Документи, що подаються органу ліцензування для одержання ліцензії
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правила проведення екскурсійної діяльності | ЗАЯВА ПРО ВИДАЧУ ЛІЦЕНЗІЇ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.