Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Категорії грибів

Перша Друга Третя Четверта
Білий Маслюки Моховики Сироїжки Чорна і рожева
Рижок Опеньки Трихоломи Свинушка
Грузд справжній Підосичники Козляк Павутинник
  Дубовик Сироїжки Валуй
  Синяк Грузді (крім справжнього)  
  Грузді Лисички Гнойовик
  Вовнянки Зморшки Їжовик
  Шампіньйони   Дощовик
  Трюфель   Гливочка

Гриби сушені.Білі гриби під час сушіння не темнішають, інші -темнішають, тому їх називають чорними. Сушать гриби білі, підберезники, підосичники, маслюки, моховики, козляки, лисички, опеньки, зморшки, строчки цілими. Білі гриби також нарізають на шматочки, шапку і корінь (ніжку). Шапки чорних грибів можна розрізати на дві або чотири частини.

Перед висушуванням гриби не миють, звільняють від налиплих хвої, листя, землі тощо зволоженою капроновою тканиною. Сушіння грибів відбувається у сушарках різних типів, на повітрі і у печах. Гриби в сушарках спочатку висушують при температурі 40-50°С 2-3 год. і досушують при температурі 60-70 °С до вмісту вологи 12-14%.

Грибні порошки, таблетки, локшину, крупку, борошновиго­товляють переважно з некондиційних грибів, грибів сушених 2-го та 3-го сортів на машинах для подрібнення прянощів, харчових кон­центратів. В Японії, Німеччині, США, Великобританії розроблені технології виготовлення порошку у вакуумі, що сприяє збереженню смаку і аромату грибів; із замороженої сировини; з тонкоподрібнених грибів змішаних з крохмалем; з попередньо підготовленої пульпи або пюре - вони краще поновлюються при додаванні води.

Грибні порошки в металевій тарі зберігаються до 2 років.

Таблеткивиготовляють з порошку пресуванням.

Локшинунарізають з молодих, міцних білих грибів, яку потім висушують.

Крупкувиготовляють розмелюванням сушених грибів на млині.

Борошно.Грибний сік або екстракт змішують з панірувальним борошном. Масу тонко розкатують, висушують і подрібнюють.

Заморожені гриби.Заморожують усі види грибів. Кращу продукцію отримують з міцних, щільних білих грибів, підосичників, підберезників, опеньок, лисичок, шампіньйонів. Заморожують гриби при температурі -18°С.

Строк зберігання заморожених грибів при температурі -18°С -12 міс. Крім свіжих, заморожують також гриби смажені і тушковані. Ці продукти зберігаються 4 міс.

Солоні гриби.Солять всі види пластинчастих грибів і деколи білі, підосичники, підберезники холодним і гарячим способами.

Холодний спосіб. Гриби очищають, замочують у холодній воді для видалення гіркоти, укладають в бочки, пересипаючи сіллю і спеціями (лавровий лист, перець духмяний). Дозволяється додавати листя чорної смородини, кріп, часник.

Гарячий спосіб. Гриби після очищення і миття бланшують у воді звичайній або підсоленій, відкидають, обдають холодною водою для надання їм пружності. Далі гриби укладають і солять як холодним способом. У процесі соління гриби ферментують, внаслідок чого накопичується молочна кислота. Гриби можна використовувати в їжу: рижики після 10 діб, грузді - 35, вовнянки - 40, інші гриби - 50 діб.

Мариновані гриби.Маринують переважно гриби білі, підосич­ники, підберезники, маслюки, лисички, опеньки, моховики. Гриби сортують за розмірами, миють, вимочують в холодній воді, від­варюють, відкидають, охолоджують холодною водою, закидають у котли, заливають розчином солі і варять. У кінці варіння додають спеції і оцтову кислоту або оцет і переливають у бочки.

Відварні гриби.Солоно-відварні гриби готують, як мариновані, тільки без додавання оцтової кислоти.

Гриби мариновані і відварні в бочках використовують як гото­вий продукт і як напівфабрикат для консервних заводів, на яких з нього виготовляють грибні консерви.

Грибні консерви.Виготовляють консерви гриби мариновані, гриби солоні, гриби натуральні, гриби у власному соку, грибне пюре і пасти, грибний сік, грибні напої.

Консерви гриби мариновані виготовляють із свіжих грибів або напівфабрикату гриби мариновані. Гриби напівфабрикат звільняють від заливки (маринаду), промивають водою, фасують у скляні або металеві банки, заливають 4%-ним розчином солі чи маринадною заливкою, закупорюють і стерилізують.

Консерви гриби мариновані білі поділяють на 1-й і 2-й товарні сорти, інші гриби не мають товарних сортів. Масова частка кухонної солі в маринованих грибах - 2,0-2,5%, кислотність - 0,6-0,9, мари­наду - не більше 25%.

Консерви гриби солоні виготовляють з напівфабрикату гриби солоні. Гриби фасують у банки, заливають розсолом, закупорюють і стерилізують.

Консерви гриби натуральні виготовляють з грибів білих, підосичників, підберезників, маслюків, лисичок, опеньок, рижиків. Гриби очищають, бланшують у підсоленій воді, укладають в банки, заливають 2%-ним розчином солі, закупорюють і стерилізують.

За показниками якості консерви гриби натуральні білі поділяють на вищий і 1 -й сорти, консерви з інших грибів не мають

товарних сортів.

Консерви гриби у власному соку. Гриби бланшують у власному соку інших грибів, фасують у банки, герметизують і стерилізують. Грибний сік віджимають з відварних грибів при температурі 115 °С.

Консервовані гриби в скляних і металевих банках зберігають при температурі від 0 до 15 °С і відносній вологості повітря 75% 12

Місяців.

Консерви грибне пюре і пасти. Сировину очищають, проми­вають водою, розмелюють, розтирають до пюре, яке закладають у банки, герметизують і пастеризують.

Виготовляють також пюре концентроване і сухе.

В Японії, Франції, Німеччині розроблені запатентовані техно­логії виготовлення грибних соусів, екстрактів, соку.

Сіквідпресовують з підігрітих у воді грибів, фільтрують, фасують в банки, їх герметизують і стерилізують.

Екстракт.Гриби обробляють гарячою водою і етиловим спир­том. Водну витяжку концентрують у вакуум-апараті до вмісту сухих речовин 40-50%, а пізніше при звичайному тиску - до 60-80%. В готовий екстракт додають прянощі і приправи. Грибні екстракти використовують для виготовлення делікатесних страв, панірувального борошна, напоїв.

Напої.Сухий грибний порошок змішують з водою, додають фосфорну кислоту і нагрівають, потім додають цукор, воду, наси­чують вуглекислим газом і розливають в пляшки.

 

.


 


Читайте також:

  1. Gigabit Ethernet на витій парі категорії 5
  2. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  3. Безпека» і «небезпека» як ключові категорії в безпеці життєдіяльності
  4. Випишіть особисто невільні категорії населення, що існували в Київській Русі згідно з «Руською правдою».
  5. Вихідні фінансової категорії
  6. Відносні прикметники. Категорії відносних прикметників
  7. Відповідно до категорії будинків визначаються вимоги до конструктивних та планувальних рішень будинків, приміщень та споруд, їх вогнестійкості.
  8. Власні і загальні іменники як лексико-граматичні розряди за специфікою виявлення категорії числа
  9. Внутрішньовидові категорії
  10. Головні категорії і принципи страхування
  11. Головні категорії і принципи страхування
  12. Граматика. Граматичне значення. Граматичні категорії




Переглядів: 1759

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОЗДІЛ 7. ГРИБИ ТА ПРОДУКТИ ЇХНЬОЇ ПЕРЕРОБКИ | Технічні правила ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування України П-Г.1-218-113-97

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.