Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Економічна оцінка ефективності роботи і розвитку пасажирського транспортного комплексу.

 

Місце того чи іншого виду транспорту в транспортній системі України, економічна оцінка ефективності роботи пасажирського транспортного комплексу і його складових визначається за допомогою системи техніко-економічних показників, які діляться на три групи:

- експлуатаційно-технічні: пропускна і провізна спроможність, швидкість і час переміщення пасажирів, безпека руху, маневреність видів транспорту, ступінь надійності, рівномірності, регулярності (безперебійності) і ритмічності перевезень, рівень комфорта пасажирів;

- натуральні: потреба в трудових ресурсах, паливі, електроенергії металів і різних матеріалів, продуктивність праці;

- вартісні: поточні експлуатаційні витрати, собівартість перевезень, інвестиції (капітальні вкладення), фондомісткість, прибуток та рентабельність перевезень.

Ефективність заходу визначається на підставі порівняння результатів, які буде отримано із витратами на його реалізацію. Але у випадках, коли захід не вимагає значних матеріальних і трудових витрат, його ефективність оцінюється тільки по отриманим результатам. Коли ж реалізація заходу можлива при умові використання інвестицій (капітальних вкладень), ефективність визначається обов’язковим співставленням капітальних вкладень із економією, яку буде отримано.

При порівнянні економічності різних видів транспорту (заходів по удосконаленню роботи і розвитку) використовують узагальнений вартісний показник – приведені витрати. Найбільш ефективним може бути вид транспорту (захід), який може виконати необхідний обсяг перевезень пасажирів із найменшими сумарними приведеними витратами, що визначаються за формулою:

 

(3.1)

де С – поточні експлуатаційні витрати, грн.;

– нормативний коефіцієнт економічної ефективності капітальних вкладень;

к – потрібні капітальні вкладення, грн.

Економічна природа експлуатаційних витрат і капітальних вкладень різна. Експлуатаційні витрати здійснюється безперервно, протягом всього періоду часу функціонування виду транспорта, а капітальні – поетапно або одноразово (епізодично). Технічні засоби транспорту використовуються

Тривалий час (протягом багатьох років). Тому суму капітальних вкладень не можна складати із експлуатаційними витратами, а необхідно щорічно брати лише встановлену долю (відсоток), що враховується коефіцієнтом .

Комплексна методика економічної оцінки ефективності роботи і розвитку пасажирського транспортного комплексу передбачає використання системи заходів, які можна поділити на три групи [6]:

- організаційно технічні заходи, які не передбачають використання інвестицій (капітальних вкладень), а передбачають краще використання діючих постійних засобів транспорту з ліквідацією в деяких випадках „вузьких місць” і впровадженням нових технологій перевезень пасажирів (при невеликих капітальних вкладеннях) з метою зменшення експлуатаційних витрат при забезпеченні високого рівня безпеки, надійності і якості перевезень пасажирів;

- технічні заходи короткострокового і середньострокового характеру з інвестуванням за рахунок самофінансування і недержавних джерел фінансування при швидкій окупності капіталовкладень;

- великомасштабні технічні заходи з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу потребують великих інвестицій переважно за державний рахунок і вимагають тривалого часу на їх освоєння.

З метою досягнення значних успіхів у розвитку пасажирського транспортного комплексу необхідно розробляти державні цільові і галузеві програми ефективного розвитку будь-якого виду транспорту або для вирішення конкретної глобальної проблеми державного значення.

В ринкових умовах пріоритетними напрямками в підвищенні ефективності роботи і розвитку транспортного комплексу на найблищу перспективу повинні бути підвищення якості перевезень пасажирів, надійності та безпеки експлуатації транспортних засобів, виділення в першу чергу інвестицій на оновлення і придбання нового рухомого складу, підвищення рівня комфорту при обслуговуванні пасажирів, впровадження систем телекомунікацій, інформаційних і ресурсозберігаючих технологій.

 

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III.Цілі розвитку особистості
  6. III.Цілі розвитку особистості
  7. III.Цілі розвитку особистості
  8. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  9. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  10. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  11. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  12. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.




Переглядів: 1021

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порівняльна характеристика різних видів транспорту. | Загальна характеристика основних факторів, що визначають обсяги та структуру пасажирських перевезень

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.169 сек.