Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Фінансові ринки і фінансові інструменти

Розглянемо основні типи фінансових ринків [7]:

1. Ринки короткострокового ка­піталу-фінансові ринки, на яких кошти (капітал) позичають на короткий пе­ріод часу (менше року).

2. Ринки довгострокового позикового капіталу - фінансові ринки операцій з довго­строковими акціями та довгостроковими кредитами (на один рік та більше). Найкращим прикладом діяльності ринку довгострокового позикового капіталу є Нью-Йоркська фондова біржа, яка здійснює операції з акціями ве­личезних корпорацій США.

3. Іпотечні ринки (ринки заставних позик). Займаються операціями з позиками під житлову, комерційну та промислову нерухомість, а також під земе­льну власність фермерів.

4. Первісні ринки -це ринки, де корпорації здобувають новий капітал. Корпорації, чиї цінні папери розміщуються для продажу, не беруть уча­сті в угодах на вторинних ринках і, отже, не отримують доходу з них.

5. Вторинні ринки — ринки, на яких наявні, діючі, вже випущені в обіг акції про­даються інвесторам. Наприклад, Нью-Йоркська фондова біржа є вторинним ринком цінних паперів, бо вона має справу з тими з них, що знаходяться в обігу, в протилежність новим випускам цінних паперів. На вторинних ринках також здійснюються операції з заставними, різними видами по­зик та іншими фінансовими активами.

Також існують світові, національні, регіональні та місцеві ринки. Отже, в залежності від розміру організаційної структури і масштабу операцій, можна позичати гроші по всьому світу, або обмежуватися використан­ням тільки місцевого, навіть сусіднього ринку.

Фінансові інструменти –різноманітні види ринкового фінансового продукту, зокрема: цінні папери, грошові зобов’язання, валюта, ф’ючерси, опціони, депозитні свідоцтва, кредитні договори, страхові поліси.

Усі фінансові інструменти можна поділити на інструменти грошового ринку та інструменти фондового ринку.

Інструменти грошового ринку - інструменти, за допомогою яких здійснюються операції з грошовими активами підприємств. До основних інструментів грошового ринку належать платіжні документи, депозитні вклади, кредити та інші.

Інструменти фондового ринку – інструменти, за допомогою яких здійснюють операції на фондовому ринку. Основні інструменти фондового ринку розглянути у рис. 1.1

Боргові цінні папери – це цінні папери, які засвідчують відносини позики. Вони передбачають, що емітент має зобов'язання сплатити їх власнику в установлений термін номінальну вартість цінного папера та виплатити дохід чи надати інші майнові права.

Акція — вид цінних паперів, що являє собою свідоцтво про власність на визначену частку статутного (складеного) капіталу акціонерного товариства і надає її власнику (акціонеру) певні права, зокрема: право на участь в управлінні товариством, право на частину прибуткутовариства у випадку його розподілу (дивіденд), а у випадку ліквідації — на частину залишкової вартості підприємства.

Облігація — емісійний цінний папір, що засвідчує внесення його власником грошових коштів і підтверджує зобов'язання відшкодувати йому номінальну вартість цього цінного паперу в передбачений в ньому строк з виплатою фіксованого відсотка (якщо інше не передбачено умовами випуску).


Рис. 1.1 – Основні інструменти фондового ринку

 

Інвестиці́йний сертифікат — цінний папір, який випускається інвестиційним фондом чи інвестиційною компанією і дає право на отримання прибутку у вигляді дивідендів або за рахунок зростання курсової вартості самого сертифіката.

Вексель – це цінний папір, за яким боржник має безумовне грошове зобов'язання (векселедавця або платника) сплатити у певний період зазначену суму грошей власникові векселя.

Похідні цінні папери — це цінні папери, механізм випуску та обігу яких пов'язаний з правом на придбання чи продаж їх протягом терміну, визначеного договором (контрактом).

Форвардний контракт - стандартний документ, який засвідчує зобов'язання особи придбати (продати) цінні папери, товари або кошти у визначений час та на визначених умовах у майбутньому, з фіксацією цін такого продажу під час укладення такого форвардного контракту.

Опціон — стандартний документ, який засвідчує право придбати або продати цінні папери (товари, кошти) на визначених умовах у майбутньому, з фіксацією ціни на час укладення такого опціону або на час такого придбання за рішенням сторін контракту.

Варант — вид опціону, який дає утримувачу право на купів­лю реальних цінних паперів. В багатьох випадках варанти випу­скаються разом з облігаціями з метою привернення до них як індивідуальних, так і колективних інвесторів. Нові види цінних паперів — варанти — похідні від реальних акцій та облігацій в цілому складають новий механізм ринку цінних паперів, який в більшості випадків сприяє перерозподілу діючих капіталів, а не мобілізації їх для масового фінансування економіки.

Депозитарна розписка— це сертифікат, який випускають депозитарні банки США або Західної Європи. Він засвідчує володіння іноземними цінними паперами, які, своєю чергою, емітовані на внутрішньому ринку відповідної країни у вигляді простих акцій, тобто іноземний інвестор дістає можливість стати власником акцій будь-якої країни, отримавши розписки на них.

Питання для самоконтролю

1. Яка форма корпорацій є найбільш поширеною?

2. Від чого залежить рівень кредитоспроможності підприємства?

3. Для яких підприємств встановлені особливі умови оподаткування?

4. Що являє собою різницю між зареєстрованою сумою статутного (номінального) капіталу та фактично внесеною засновниками?

5. Що є основними видами корпоративних прав?

6. Чим характеризуються привілейовані акції?

7. Що являють собою ринки заставних позик?

8. Що відносять до похідних цінних паперів?

9. Що належить до інструментів грошового ринку?

10. Що відносять до основних цінних паперів?

Відповіді на питання для самоконтролю

1. Акціонерні товариства.

2. Від рівня відповідальності за борги та розміру власного капіталу.

3. Для приватних підприємців, які здійснюють свою діяль­ність без створення юридичної особи; для підприємств, які за встановленими критеріями належать до малого бізнесу; для підприємств з іноземними інвестиціями.

4. Неоплачений капітал підприємства.

5. Акції, частки учас­ників у статутному капіталі ТОВ і паї.

6. Тим, що вони мають переваги порівняно зі звичайними акціями.

7. Це фінансові ринки з операціями з позиками під житлову, комерційну та промислову нерухомість, а також під земе­льну власність фермерів.

8. Форвардні контракти, опціони, депозитарні розписки.

9. Платіжні документи, депозитні вклади, кредити та інші.

10. Акції, облігації, інвестиційні сертифікати і векселі.

 



Читайте також:

  1. А. Фінансові коефіцієнти
  2. А. Фінансові коефіцієнти
  3. Аналітичні методи та інструменти підтримки прийняття управлінських рішень.
  4. Аудиторський ризик — це ризик того, що аудитор висловить невідповідну аудиторську думку коли фінансові звіти суттєво викривлені.
  5. Бюджет виплат по фінансовій діяльності
  6. Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.
  7. В залежності від мети та характеру угоди, які лежать в основі випуску векселів, а також їх забезпечення розрізняють комерційні, фінансові та фіктивні векселя.
  8. Валютні курси та валютні ринки
  9. Валютні ринки та валютні операції.
  10. Валютні ринки, їх види та структура.
  11. ВАЛЮТНО-КРЕДИТНІ ІНСТРУМЕНТИ
  12. ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ НА НАЦІОНАЛЬНИХ, МІЖНАРОДНИХ І СВІТОВИХ ФІНАНСОВИХ РИНКАХ




Переглядів: 486

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теоретичні основи формування фінансів корпорацій | Тестові завдання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.