Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Теоретичні основи

БАЗОВІ НАУКОВІ ДИСЦИПЛІНИ, ПРИЙНЯТА АКСІОМАТИКА І ТЕРМІНОЛОГІЯ

Розвиток теоретичних основ створення і застосування складних систем управління істотно залежить від темпів розвитку інформатики - комплексу наук, що вивчають закономірності прояву і руху інформації, її джерела, інформаційні потоки, інформаційні процеси в різних областях діяльності людину, методи і засоби накопичення, обробки і передачі інформації за допомогою ЕОМ і інших технічних засобів. В той же час, інформатика є лише забезпечуючою ланкою в загальній системі наукових основ управління, які спираються на теоретичний фундамент кібернетики.

Кібернетичний підхід до створення систем управління організаційно-технічного типа полягає в тому, щоб в необхідному заході були враховані інформаційні і динамічні властивості всіх елементів системи, що функціонує на основі принципів зворотного зв'язку, для виконання цільових завдань.

Теоретичним базисом інформатики є теорія інформації, яка входить на правах самостійного розділу в кібернетику і включає методи математичного опису і дослідження інформаційних процесів різної природи, методи передачі, обробки, зберігання, витягання і класифікації інформації в різних областях діяльності. Інформатика включає методи теорії інформації, але стосовно технічних систем її обробки.

Створення будь-якої комп'ютерної системи неможливе без розробки і оптимізації алгоритмічного забезпечення. Основою створення алгоритмічного забезпечення є теорія алгоритмів - розділ математики, що вивчає процедури (алгоритми) обчислень і математичні об'єкти, які можуть бути визначені на базі методів теорій множин, відносин і функціоналів. Причому найбільш важливими для вирішень проблем функціонування програмного забезпечення КС є такі розділи цієї теорії, як теорія обчислювальних процедур і теорія складності алгоритмів. Теорія обчислювальних процедур вивчає різні класи автоматів з погляду їх алгоритмічних можливостей, а також процеси обчислень, що породжуються автоматами різних класів. Теорія складності алгоритмів вивчає методи отримання оцінок складності обчислень різних функцій і класів функцій. Ці дві теорії послужили основою створення в рамках інформатики розділу, що іменується прикладною теорією алгоритмів і що вивчає математичні моделі дискретних систем, що входять до складу систем управління. Прикладна теорія алгоритмів значною мірою визначає основний зміст процесів дослідження функціональних властивостей і характеристик елементів систем управління, а також може використовуватися для синтезу алгоритмічного забезпечення комплексів засобів автоматизації, що входять до складу комп'ютерних систем.

Побудова складних програмних комплексів для КС припускає необхідність дослідження не тільки методів підвищення якості програмного забезпечення, але і методів забезпечення його надійності на всіх етапах життєвого циклу КС. Ця обставина обуславліваєт використання при дослідженні і розробці КС методів теорії управління якістю ПЗ і методів забезпечення надійності програм. Теорія забезпечення якості програмного забезпечення вивчає методи підтвердження його якості і пов'язаної з ним документації з метою отримання гарантії, що створювані і використовувані програми в усіх відношеннях відповідає своєму призначенню. Теорія надійності програмного забезпечення, будучи розділом теорії надійності технічних систем, вивчає імовірнісні і сложностниє аспекти здатності програм виконувати покладені на неї функції під час вступу вимог на їх виконання.

Сукупність цих теорій, хоч і охоплює різні області організації процесів розробки і експлуатації комп'ютерних систем дозволяє, проте, структурувати проблему забезпечення безпеки програмних комплексів, проводити аналіз процесів у всіх аспектах функціонування комп'ютерної системи (морфологічному, функціональному, інформаційному і прагматичному). Отже, виникає необхідність вивчення наукового напряму, що іменується - теорією забезпечення безпеки програм і їх комплексів, інтегруючої основні наукові положення прикладної теорії алгоритмів, теорії управління якістю програмного забезпечення, теорії надійності і з єдиних системних позицій тієї, що вивчає методи запобігання випадковому або навмисному розкриттю, спотворенню або знищенню інформації, що зберігається, оброблюваної і передаваної, в комп'ютерних системах, а також запобігання порушенню їх функціонування.


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. R – розрахунковий опір грунту основи, це такий тиск, при якому глибина зон пластичних деформацій (t) рівна 1/4b.
  3. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  4. Анатомо-фізіологічні основи статевого розвитку.
  5. Біологічні основи мислительної діяльності.
  6. Біомеханічні основи шинування при пародонтозі.
  7. Біохімічні основи розвитку витривалості
  8. Біохімічні основи розвитку силових і швидкісних якостей
  9. Валютний ринок, основи його функціонування. Основні види валютних операцій
  10. Вивчення основи слова і закінчення
  11. Вимоги до гірських порід основи гребель
  12. Виникнення права на позов і правові основи його реалізації




Переглядів: 886

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПОГРОЗИ БЕЗПЕКИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ І ПРИКЛАДИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В СУЧАСНОМУ КОМП'ЮТЕРНОМУ СВІТІ | Основні припущення і обмеження

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.