ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОЧОГО МІСЦЯ ПСИХОЛОГА
Робоче місце – це частина простору, пристосована для виконання працівником (групою працівників") свого виробничого завдання. Відповідно під робочим місцем психолога слід розуміти зону трудової діяльності, яка оснащена необхідними організаційно-технічними засобами, зв'язком, обладнанням та іншими спеціальним приладдям для виконання ним своїх обов'язків.
Отже, робоче місце - це не тільки питання фізичної організації простору діяльності людини. Це - питання статусу особистості в організації, питання потенціалу впливу, питання "коефіцієнта корисної дії" фахівця.
Звичайно передбачається, що психолог працює в складі якої-небудь кадрової служби, у групі й у такий спосіб завжди може одержати консультацію більше досвідчених колег. Передбачається, що його робота досить регламентована, а він сам має устояний соціальний статус, що він досить захищений і обгороджений від негативних дій керівництва, від маніпуляцій окремих співробітників. Передбачається, що психолог - зріла особистість, досвідчений професіонал, що має багатий життєвий досвід, уміло розв'язну безліч складних міжособистісних ситуацій, у які й він сам так чи інакше включений як член даної організації.
Ці припущення далеко не завжди відповідають дійсності, тим більше коли на підприємство приходить учорашній випускник факультету який має влаштувати свою діяльність "з нуля". У цей час йому властиві суб'єктивні переваги й пристрасті, він більше орієнтований на "рішення завдань", а не на "підтримку відносин".
Робоче місце фахівця - це, як мінімум, стіл, стілець і шафи для документів, а також, ще й комп'ютер.
Робоче місце психолога - це простір особистості, простір міжособистісних і функціональних відносин людей, простір технологій діяльності, простір корпоративної культури організації.