При проектуванні електропостачання будь-якого об’єкту здійснюється вибір найбільш доцільного варіанту виконання на основі усестороннього аналізу технічних і економічних показників. До технічних відносяться: надійність, зручність експлуатації, довговічність спорудження, об’єм поточних і капітальних ремонтів, ступінь автоматизації та т. ін.
Основними економічними показниками є початкові (капітальні) вкладення і кожнорічні (поточні) витрати; надійність також виражається за допомогою економічних показників. Тільки співставлення і аналіз всіх техніко-економічних показників, що характеризують всі можливі варіанти, дозволяють здійснити вибір найкращого рішення. Економічність варіанта повинна оцінюватись з врахуванням як капітальних вкладень так і поточних витрат. Для варіантів з однаковою економічною оцінкою, перевагу слід надати варіанту з кращими технічними показниками.
Метод часу окупності застосовується при порівнянні різних варіантів встановлення чи реконструкції не тільки в його вихідному записі.
. (4)
де капіталовкладення в варіантах А і Б, тис. грн.
кожнорічні експлуатаційні витрати в варіантах А і Б, тис. грн./рік; але і в формі приведених розрахункових затрат:
(5)
де – нормативний коефіцієнт ефективності, що відповідає нормативному часу окупності .