Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Техніко-економічні розрахунки при проектуванні і реконструкції СЕП.

Найбільш економічним варіантом серед вихідних є той, що відповідає технічним вимогам і має найменші приведені затрати. Якщо приведені затрати відрізняються на 5-10 % (можлива точність розрахунків), то перевагу слід надавати варіанту з меншими капітальними вкладеннями чи з кращими якісними показниками.

При вводі в експлуатацію електропостачання почергово, що суттєво впливає на його технічне вирішення, приведені затрати визначаються на весь час побудови:

(6)

де – капіталовкладення в рік t, грн; – приріст кожнорічних витрат виробництва в рік t, грн; – нормативний коефіцієнт для приведення різночасових затрат, рівний 0,08; tе – рік початку експлуатації.

При реконструкції приведені затрати визначаються як при будівництві з чергами з врахуванням реалізованих сум, що вертаються і ліквідованих вкладень. При одноразових вкладеннях, приведені затрати на реконструкцію:

(7)

де – капіталовкладення в новозбудовані елементи системи електропостачання, що визначаються в дійсних цінах, грн; – капіталовкладення в елементи електропостачання , що зберігаються при реконструкції;

– вкладення, що ліквідуються, грн; – суми, що вертаються (вивільнювані капіталовкладення), ,– відновлювальні вартості елементів електропостачання, що відповідно зберігаються при реконструкції і ліквідованих, що визначаються як вартість новозбудованих, грн; – вартість звільняємого обладнання, що може використовуватись в іншому місці, визначається за діючим прейскурантом, грн. – ліквідаційна вартість обладнання, не пригодного до подальшого використання, приймається рівною вартості брухту, грн.; – вартість демонтажу обладнання, визначається за вартістю монтажу з використанням відповідних коефіцієнтів, грн; – норма амортизаційних відрахувань, що йдуть на відновлення основних фондів, в долях одиниці; – час з початку експлуатації до моменту реконструкції, рік.

Кожнорічні витрати виробництва при одноразовому вводі споруди в експлуатацію і для кожного періоду t при вводі в експлуатацію за чергою визначаються за відповідними значеннями амортизаційних відрахувань , затрат на втрати електроенергії і витрат на експлуатацію :

(8)

Амортизаційні відрахування, грн; нараховуються за річними нормами амортизації від капітальних вкладень на наново збудовані і зберігаємі (при реконструкції) елементи електропостачання:

(9)

Затрати на втрати електроенергії , грн; визначаються вартістю втрат електричної енергії в електричній мережі варіанта, що розглядається.

Витрати на експлуатацію зазвичай приймаються рівними затратами на поточний ремонт, так як заробітна плата, загальноцехові і інші витрати однакові. Вони визначаються за нормативними відрахуваннями в долях одиниці від капіталовкладень:

(10)

Якісні показники характеризують технічні рішення, які безпосередньо не мають вартісного виразу. Варіант системи електропостачання має більш високі якісні показники, якщо в нього, наприклад, номінальні напруги мережі вищі, менші втрати напруги і потужності в мережі, менші коливання напруги і частоти в мережі, що викликаються роботою установок з різко змінним графіком електричного навантаження, нижчий рівень вищих гармонік струму в мережі, більш кращі умови для монтажу, що особливо важливо при реконструкції діючих підприємств, простіші умови експлуатації, можливе розширення установки без значних перебудов, що має дуже велике значення при сучасних темпах розвитку виробництва.


Читайте також:

  1. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  2. АКТУАРНІ РОЗРАХУНКИ
  3. Актуарні розрахунки
  4. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  5. Безготівкові розрахунки
  6. Безготівкові розрахунки із застосуванням платіжних доручень, платіжних вимог-доручень, платіжних вимог
  7. Безготівкові розрахунки фізичних осіб розрахунковими чеками
  8. Безготівкові та готівкові розрахунки
  9. Будівництві (виготовленні) та реконструкції
  10. В. Розрахунки через Інтернет
  11. Взаємні розрахунки між бюджетами.
  12. Взаєморозрахунки з контрагентами та податковий облік: основні принципи




Переглядів: 1170

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні техніко-економічні показники. | Загальні положення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.061 сек.