Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технічні засоби безпечної експлуатації електроустановок при переході напруги на нормальнонеструмоведучі частини.

Захисне заземлення - це навмисне електричне з'єднання з землею або її еквівалентом металевих неструмоведучих частин електроустановок, які можуть опинитись під напругою.

Призначення захисного заземлення - усунення небезпеки ураження людей електричним струмом при появі напруги на конструктивних частинах електрообладнання, тобто при замиканні на корпус. Принцип дії захисного заземлення - перетворетворення замикання на корпус у замикання на землю з метою зниження напруги дотику та напруги кроку до безпечних величин (вирівнювання потенціалів основи на якій стоїть людина та заземленного обладнання).

За розташуванням відносно корпусів електрообладнання розрізняють два види заземлення: виносне (зосереджене) та контурне (розподілене).

Існують штучні заземлювачі (сталеві труби, кутникова сталь, пруткова сталь) та природні струмопровідні заземлювачі (металеві конструкції та арматуру залізобетонних конструкцій, котрі контактують з землею; прокладені в землі водогінні труби та свинцеві оболонки кабелів; обсадні труби свердловин та колодязів). Забороняється використовувати, як природні заземлювачі трубопроводи з пожежовибухонебезпечними рідинами та газами, алюмінієві оболонки кабелів та алюманієві провідники.

Захисному заземленню підлягає обладнання:

- в приміщеннях з підвищеною небезпекою і в особливо небезпечних, а також у зовнішніх установках при номінальній напрузі електроустановки понад 42 В змінного струму і 110 В постійного струму;

- в приміщеннях без підвищеної небезпеки при напрузі 380 В і вище змінного струму та 440 В і вище постійного струму;

- у вибухонебезпечних приміщеннях заземлення виконується незалежно від значення напруги.

 

Захисне занулення - це навмисне електричне з'єднання з нульовим захисним провідником металевих неструмоведучих частин електроустановок, які можуть опинитись під напругою в наслідок пошкодження ізоляції (або однофазового короткого замикання в електроустановках напругою до 1000 В в мережі з глухо заземленою нейтраллю).

Призначення занулення - усунення небезпеки ураження електричним струмом при порушенні ізоляції та появі на корпусах обладнання небезпечної напруги. Це досягається автоматичним вимкненням пошкодженоі установки від електричної мережі.

Принцип дії занулення - перетворення пробивання на корпус в однофазове коротке замикання з метою викликати струм, здатний забезпечити спрацювання захисту і завдяки цьому автоматично відключити пошкоджену установку від живлячої електромережі.

Призначення нульового провода - створення для струму короткого замикання ланки з малим опором з метою швидкого вимкнення пошкодженої установки від мережі.

Занулення використовується в трифазових електричних мережах напругою до 1000 В з глухозаземленою нейтраллю.

 

Захисне вимкнення - це швидкодіючий захист, який забезпечує автоматичне вимкнення електроустановки при виникненні небезпеки ураження струмом.

Захисне вимкнення використовується в електроустановках напругою до 1000 В в якості основного або допоміжного захисного засобу в наступних випадках:

- в пересувних електроустановках з ізольованою нейтраллю, коли спорудження заземлювального пристрою затруднене;

- в стаціонарних установках при використанні електрифікованого інструменту;

- в умовах підвищеної небезпеки ураження електричним струмом та вибухонебезпеки;

- в електропобутових пристроях.

 

Система електрозахисних засобів.

Електрозахисні засоби - це переносні засоби, призначені для захисту людей, які працюють з електроустановками, від ураження електричним струмом, від дії електричної дуги та електромагнітного поля.

За призначенням умовно поділяються на: ізолюючі, огороджуючі та допоміжні.

Ізолюючі електрозахисні засоби призначені для ізоляції людини від частин електрообладнання, яке знаходиться під напругою, а також від землі.

Ізолюючі електрозахисні засоби поділяються на основні та додаткові.

Основними називаються такі ізолюючі електрозахисні засоби, ізоляція котрих надійно витримує робочу напругу електроустановки і за допомогою яких дозволяється доторкнутись до струмоведучих частин, які знаходяться під напругою.

Додатковими називають такі ізолюючі електрозахисні засоби, які самі не можуть забезпечити безпеку персоналу при даній напрузі електроустановки і є додатковим захисним заходом до основних ізолюючих електрозахисних засобів.

Огороджуючі електрозахисні засоби призначені для тимчасового огородження струмоведучих частин обладнання.

Допоміжні захисні засоби призначені для захисту персоналу при висотних роботах та від світлового, теплового, механічного, хімічного впливів.

 

Надання першої допомоги при ураженні електричним струмом.

Перша медична допомога - це комплекс заходів, спрямованих на відновлення або збереження здоров'я потерпілих, здійснюваних немедичними працівниками (взаємодопомога) або самим потерпілим (самодопомога).

Найважливіше положення надання першої допомоги - її терміновість, чим швидше вона надана, тим більше сподівань на сприятливий для стану здоров'я людини наслідок.

Послідовність надання першої допомоги:

· усунути вплив на організм ушкоджуючих факторів, які загрожують здоров'ю та життю потерпілих, оцінити стан потерпілого;

· визначити характер та важкість травми, найбільшу загрозу для життя потерпілого і послідовність заходів щодо його рятування;

· виконати необхідні заходи з рятування потерпілого в послідовності терміновості (відновити прохідність дихальних шляхів, здійснити штучне дихання, провести зовнішній масаж серця);

· підтримати основні життєві функції потерпілого до прибуття швидкої медичної допомоги;

Весь персонал, що обслуговує електроустановки, електричні станції та електричні мережі, повинен не менше ніх один раз на рік проходити інструктаж з техніки безпеки про експлуатацію електроустановок, з надання першої медичної допомоги, а також практичне навчання з прийомів звільнення від електричного струму, виконання штучного дихання та зовнішнього масажу серця. Відповідальним за організацію навчання є керівник підприємства.

В місцях постійного чергування персоналу повинні бути:

- аптечке з необхідними пристосуваннями та засобами для надання першої медичної допомоги;

- плакати, присвячені правилам надання першої допомоги, виконання штучного дихання та зовнішнього масажу серця, вивішені на видних місцях.

 

 


Читайте також:

  1. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  2. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  3. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  4. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  5. V Засоби навчання
  6. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  7. Адреноблокуючі засоби.
  8. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  9. Акустичні засоби|кошти| захисту
  10. Аналіз двотактних перетворювачів напруги
  11. Аналіз програм на етапі їх експлуатації
  12. АПАРАТНІ ЗАСОБИ ПЕРСОНАЛЬНИХ КОМП’ЮТЕРІВ




Переглядів: 24526

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технічні засоби безпечної експлуатації електроустановок за нормальних режимів роботи. | ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ЗНАЧЕННЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.