Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Синдром дисбактеріозу.

У кишечнику людини живе понад 500 різних видів бактерій, загальна кількість яких досягає 1014, що на порядок вищезагальної чисельності клітинного складу людського тіла. Їхня кількість збільшується в дистальному напрямку й у товстій кишці в 1 грамі калу міститься 1011 бактерій, що складає 30% його сухого залишку.

Властива нормальному кишечникові мікрофлора має виражені антаго-ністичні властивості і пригнічує ріст невластивих кишечникові мікроорганізмів.

Загальна площа кишечнику складає близько 200 м2. Важливу роль у його захисті грає імунна система. У стінці кишечнику зосереджено 85% лімфоїдної тканини людини. Там продукується секреторний Ig, секрецію якого потенцюють антигени і токсини кишкової флори.

Ферментами бактерій розщеплюються неперетравлені харчові волокна. При розщепленні неперетравлених вуглеводів (клітковини) утворюються коро-тколанцюгові жирні кислоти, які є енергоносіями для кишкових кліток. При дефіциті клітковини проникність кишкового бар'єра порушується і мікроби можуть проникати у кров.

Кишкова мікрофлора має захисну (антагоністичну стосовно патогенної і умовно патогенної флори), обмінну (трансформація холестерину в жовчні кислоти за рахунок дії анаеробних біфідо- і лактобактерій) функцію, бере участь в утилізації неперетравлених харчових речовин і інактивує біологічно активні речовини, виділювані з травними соками, синтезує вітаміни групи В, у тому числі В12, вітаміни К и С, нікотинову і фолиєву кислоти, ряд ферментів, а також формує імунобіологічну реактивність організму в результаті антигенної стимуляції. Аутофлорою формується загальний пул імуноглобулінів. У нормі співвідношення анаеробної і аеробної мікрофлори складає 10:1. У 1 грамі калу міститься від 1 до 10 млрд. біфідобактерій і бактероїдів. Під впливом мікробних ферментів у дистальних відділах клубової кишки відбувається декон’югація жовчних кислот і перетворення первинних жовчних кислот у вторинні, 80 – 95% яких реаб­сорбується, а інші виділяються з фекаліями у вигляді бактеріальних метаболітів. Останні сприяють нормальному формуванню калових мас, гальмують всмоктування води і тим самим перешкоджають зайвій дегідратації калу.

Таким чином:

Дисбактеріоз кишечника – це надмірне мікробне обсеменіння тонкої кишки і зміни мікробного складу товстої кишки.

Крайнім ступенем дисбактеріозу кишечнику є поява бактерій шлунково – кишкового тракту в крові або навіть розвиток сепсису.

Клінічні прояви дисбактеріозу можуть бути цілком відсутніми, виступати в якості одного з патогенетичних факторів хронічної рецидивуючої діареї, а при деяких хворобах, наприклад частковій кишковій непрохідності або після хірургічних втручань на шлунку і кишечнику, приводити до важкої діареї, стеатореї і В12дефіцитної анемії.

Для діагностики дисбактеріозу тонкої кишки застосовуються посіви соку, отриманого за допомогою стерильного зонда, а товстої кишки – за допомогою бактеріологічного дослідження калу.

Мікробна флора утворює велику кількість газів, зокрема водню, що також використовується в діагностиці. Також може застосовуватися навантаження лактулозою, яка у нормі в тонкій кишці не розщеплюється. Її розщеплення також збільшує кількість водню у видихуваному повітрі.

Універсальну інформацію про стан мікробіоценозу дає газова хроматографія і її сполучення з мас-спектрометрією.

Діагноз дисбактеріозу ставиться після 2–3-кратних досліджень з інтервалом у 14 днів.

На підставі бактеріологічного дослідження калу стан мікробіоценозу повинен бути розцінений у такий спосіб:

1. Дисбактеріоз I ступеня – латентна фаза дисбактеріозу. У цій стадії явища дисфункції кишечнику відсутні. Він виникає як реакція людини на вплив несприятливих факторів. Мікробіологічно вміст нормальної мікрофлори знижується до 80%. Можливе вегетування окремих представників умовно – патогенної флори в кількості lg3.

2. Дисбактеріоз II ступеня – пускова фаза, яка відбиває зростаючу дію несприятливих факторів із появою клінічних проявів. Вони виявляються розрідженням калу, що нерідко здобуває пінистого характеру, зеленуватого відтінку і неприємного запаху. З'являється метеоризм, іноді можливі закрепи. Цей ступінь розвитку дисбактеріозу характеризується дефіцитом біфідобактерій на тлі нормальної або зниженої кількості лактобацил і дисбалансом у складі кишкових паличок. Відбувається розмноження плазмокоагулюючих стафілококів або протеїв у кількості lg5 і більше або грибів.

3. III стадія дисбактеріозу являє собою фазу агресії аеробної флори. Вона характеризується дисфункцією кишечника і розвивається на тлі розладів моторної, всмоктувальної і ферментовиділяючої його діяльності в результаті перенесених гострих кишкових захворювань, лікуванням антибактеріальними препаратами запальних процесів, локалізованих поза травним трактом, вираженої сенсибілізації організму харчовими антигенами і т.і.

4. IV стадія є фазою асоціативного дисбіоза з функціональними розладами травної системи і порушенням загального нутритивного статусу: спостерігається блідість шкірних покривів, зниження апетиту, періодично часті випорожнення без видимих зовнішніх причин з домішками слизу, крові, з різким гнильним іноді кислим запахом, нерідко збільшується печінка. У калі змінюється активність кишкових ферментів (лужної фосфатази, лейцинамінопептидази і ін.). Змінюються функціональні печінкові проби, відзначаються глибокі порушення кишкового біоценозу.

У хворих з дисбактеріозом можливий розвиток синдрому роздратованої товстої кишки.


Читайте також:

  1. Больовий синдром.
  2. Диспептичний синдром.
  3. Клініка ВХ. Диспептичний синдром
  4. Міофасціальний больовий синдром.
  5. Невротичні синдроми
  6. Новонароджений із синдромом Дауна
  7. Постхолецистектомічний синдром.
  8. СИМПТОМИ ТА СИНДРОМИ ПСИХІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ.
  9. Синдром внутрішньосекреторної недостатності.
  10. Синдром Гурлера Синдром Санфіліппо
  11. Синдром діареї.




Переглядів: 695

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Диспептичний синдром. | Синдром роздратованого товстого кишечника.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.