Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПОКАЗАННЯ

  1. Захворювання серцево-судинної системи: ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, в тому числі, після їхнього хірургічного лікування, постінфарктний кардіосклероз, гіпертонічна і гіпотонічна хвороба, функціональні нейрогенні розлади серцево-судинної системи, міокардіодестрофія, інфекційно-алергічний міокардит, вади серця, захворювання артерій і вен.
  2. Захворювання органів дихання: хронічні неспецифічні захворювання легень, хронічна пневмонія і бронхіт, емфізема, пневмосклероз, бронхіальна астма поза стадією загострення і захворювання і травми.
  3. Захворювання і травми опорно-рухового апарату: ревматоїдний і решту артритів, дистрофічні процеси в суглобах, анкілозуючий спондеартрит (хвороба Бехтєрєва), остеохондроз, сколіоз та ін. захворювання хребта, забій, розтягнення зв’язок, м’язів, переломів, контрактури, плоскостопість та ін.
  4. Захворювання і наслідки травм ЦНС: травматичні пораження системи, наслідок порушення мозкового кровообігу, залишкові явища поліомієліта, міоліта з пастичними і в’ялими парезами, ДЦП, акушерські паралічі та ін.
  5. Хронічні захворювання органів травлення: поза фазою загострення: гастрити, коліти, дискенізія кишок, виразкова хвороба (без схильності до кровотечі), захворювання печінки і жовчного міхура (дискенізія жовчного міхура), а також стану після операції холіцистектомії і з приводу виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.
  6. Запальні захворювання чоловічої статевої сфери і підгострій і хронічній стадії: хронічний уретрит, простатит, везикуліт. Захворювання жіночої статевої сфери.
  7. Захворювання шкіри (не інфекційні): себорея волосяної частини голови, вугрові висипання лиця і туловища, випадання волосся.
  8. Захворювання вуха, горла, носа.
  9. Порушення обміну речовин (ожиріння, похудання та ін.)
  10. Головний біль, порушення сну.
  11. Підвищена дратівливість.
  12. Статева слабість.
  13. Церебральний атеросклероз з хронічною недостатністю мозкового кровообігу, з І компенсованою і ІІ субкомпенсованою ступенями (по Н.К. Боголєпову).
  14. Захворювання і травми периферичної нервової системи: невралгії, неврити, плексити, радикуліти при дегенеративних ураженнях між хребцевих дисків; захворювання Паркінсона, деенцефальні синдроми, поліневрити після інфекції і виробничої вібрації.

Покази до застосування масажу у косметології викладені у відповідних керівництвах

Дітям дошкільного і шкільного віку покази і проти покази такі як у дорослих. Для дітей грудного віку масаж являється складовою частиною фізичного виховання і використовується разом з гімнастикою і загартовуванням маючи специфічні особливості.

 

  1. ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ

Лікувальний масаж включає в себе 4 основних прийоми:

  1. Поглажування.
  2. Розтирання.
  3. Розминання.
  4. Вібрація.

Таблиця №3. Прийоми масажу.

ОСНОВНИЙ ВИДИ ОСНОВНОГО МАСАЖУ ДОПОМІЖНИЙ
Погладжування Площинний:
  • Поверхневий
  • Глибокий
Обхоплювальний:
  • Безперервний
  • Уривчастий
Гребенеподібний Гладіння Граблеподібний Хрестоподібний Щипкоподібний  
Розтирання   Гребенеподібний, пиляння, штрихування, стругання.
Розминання Безперервний Уривчастий Валяння, накочування, зміщення, пощипування, розтягування (витягування), стискування, натискування.
Вібрація Безперервний Уривчастий Стрясання, струшування, підштовхування, постукування, рубання, поплескування, поштовхування, стьобання.

 

З допоміжних прийомів погладжування найчастіше використовують щипцеподібне, граблеподібне, гребенеподібне, хрестоподібне погладжуван­ня та гладження.

Починається і закінчується кожен вид масажу і сеанс поглажуванням.

Починається кожен сеанс масажу з більш легкої дії з поступовим підсиленням дії до середини сеансу і з поступовим зменшення дії до кінця сеансу.

Точно так проводиться і курс масажу: з поступовим збільшення до середини і зменшенням до кінця курсу.

Масаж по видам розділяється на:

  1. Збуджуючий.
  2. Заспокійливий.
  3. Розсмоктуючий

Читайте також:

  1. Догляд.Хворі легкими формами можуть лікуватися вдома, але якщо забезпечується лабораторне обстеження. Показання до госпіталізації
  2. Напір і тиск насоса за показаннями приладів
  3. Перикардити. Мітральний стеноз. Показання та протипоказання до пересадки серця. Умови зберігання донорського серця та його транспортування.
  4. Подразнювальні засоби (розчин амоніаку, препарати ментолу, гірчичники, перцевий пластир, олія терпентинова очищена та ін.). Місцева і рефлекторна дія. Показання до застосування.
  5. Показання до операції.
  6. Показання свідка
  7. ПРОТИПОКАЗАННЯ
  8. Протипоказання для застосування символдрами
  9. Протипоказанням для гіпносугестії є психози, перш за все шизофренія. Не слід застосовувати гіпносугестію до людей з інфарктом міокарда і гострим порушенням мозгового кровообігу.




Переглядів: 692

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРОТИПОКАЗАННЯ | Масаж голови

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.