Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Концепція побудови цифрової карти

Геоінформаційні аспекти туристичних дестинацій.

Відображенням свого просторового положення людство почало займатися дуже давно, фактично з початку усвідомленого існування. Ця справа згодом була названа - картографією. Наукою картографія стала в сучасну епоху. Як у всякої науки, у неї своя термінологія, методичні основи, школи і визнання. Електронні обчислювальні машини із самого початку застосовувалися для проведення розрахунків, пов'язаних з визначенням положення в просторі. Обробляються величезні масиви інформації, представлені як бази даних, частину яких описує просторове положення об'єктів, які обраховуються. Тобто карта, по суті, є інформаційним (для людини - візуальним) відображенням стану території, для туризму - дестинації.

Поява приладів, які дозволили візуалізувати результати таких розрахунків, і зумовило появу систем, в яких рішення ухвалюється не тільки на підставі обчислень, але і в результаті просторового аналізу. Географічна карта відвіку була засобом для ухвалення рішень про положення в просторі. По ній приймаються і зараз рішення про взаємне положення об'єктів, обчислюються відстані від об'єкту до об'єкту, проводиться прокладка маршруту і обчислення його протяжності.

У електронному вигляді географічна карта називається цифровою. Разом з термінами, які увійшли до повсякденного лексикону, які принесла епоха бурхливого розвитку обчислювальної техніки, термін "цифрова карта" міцно зайняв своє місце. Цифрові карти застосовуються, як в глобальних системах прогнозування погоди і геоморфології, так і в дуже примітивних портативних індикаторах положення на місцевості в межах якого-небудь промислового об'єкту. Точно так, як і картографія свого часу придбала статус науки, так і цифрова картографія стала наукою зі всіма властивими нею атрибутами.

Класифікаційна структура.

Цифрова карта є одним з видів інформаційної системи і тому має власну структуру. Створення структури починається з вироблення визначень і відносин. У цифровій карті ці визначення і відносини виражаються через класифікатор або класифікаційну структуру.

Терміни класифікації.

Визначення, вживані для позначення об'єктів, що входять в класифікатор, відповідають термінам галузі, в який використовуватиметься цифрова карта, а також лінгвістичним правилам словотворення, тобто вони повинні бути зрозумілі фахівцям, які працюють в даній галузі, сприятливими і простими.

Основи класифікаційної структури.

У найпростішому вигляді класифікатор може бути представлений ієрархічною системою, в якій від загальних розділів ведеться докладне ділення по підрозділах. Насправді, просторова інформація обов'язково повинна включати реляційне зв'язки. Іноді ці зв'язки можуть представлятися спеціальними процедурами.

Так само, як будь-яка наука починається з методології, так і основним методом цифрової картографії є класифікаційна система, з якою починається цифрова карта. Класифікатор – це закон, по якому надалі будуються всі процедури і подальший розвиток.


Читайте також:

  1. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  2. Аксіоматичний метод у математиці та суть аксіоматичної побудови теорії.
  3. Алгоритм побудови сітьових графіків.
  4. Алгоритми побудови дерев екстремальної ваги
  5. Аналітична психологія. Концепція Карла Юнга
  6. Англійська педагогіка XVII ст. Педагогічна концепція Дж.Локка
  7. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  8. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  9. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  10. Бюджетна система України: поняття та принципи побудови
  11. Бюджетна система України: поняття та принципи побудови.
  12. Важливою ознакою класифікації є принцип побудови перетворювачів кодів, згідно з яким їх можна поділити на чотири групи.




Переглядів: 655

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інформаційне забезпечення туристичних дестинацій | Обмеження журналістів. Вбивство як крайнє обмеження. Законодавчі обмеження. Обмеження рекламодавців. Тиск з боку власників, засновників, влади. Виступ Л.Парфьонова.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.