Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фазозсувні пристрої

Фазозсувний пристрій (ФЗП) призначений для формування вхідного сигналу для БФІ та зміщення цього сигналу за фазою відносно напруги живлення СП. ФЗП живиться від джерела, напруга якого синхронна з напругою живлення перетворювача.

ФЗП поділяють на електромагнітні та статичні. До електромагнітних ФЗП відносяться трифазні поворотні трансформатори, які за конструкцією є асинхронними двигунами з загальмованим фазним ротором. За допомогою механічної черв’ячної пари загальмований ротор можна повернути на певний кут, що забезпечує зсув фази вторинної (взятої з обмотки ротора) напруги відносно первинної. Схеми поворотних трансформаторів (фазорегуляторів) показані на рис. 2.3. Основними недоліками фазорегуляторів є інерційність регулювання, великі маса та габарити порівнянно з рештою елементів СІФК.

 

 

Рис. 2.3. Поворотні трансформатори (фазорегулятори)

 

Статичні ФЗП можуть бути побудовані за “горизонтальним” або “вертикальним” способами регулювання.

Один з варіантів ФЗП з “горизонтальним” регулюванням, виконаний за мостовою схемою, зображений на рис. 2.4 а. На рис. 2.4 б наведена векторна діаграма напруг, що ілюструє принцип роботи цього ФЗП.

До його складу входить трансформатор Т з виведеною середньою точкою 0 вторинної обмотки ав. Півобмотки та складають два плеча моста. Інші два плеча складають конденсатор С та регульований резистор R. Фаза напруги U0’0 відносно напруги Uав змінюється на кут j, значення якого обчислюється за формулою j=2 arctg xc/R. Діапазон зміни цього кута j від до 180°. Замість конденсатора С в цій схемі може бути використана

Рис. 2.4. Схема фазосувного пристрою з «горизонтальним» керуванням (а) та векторна діаграма напруг (б)

 

 

Рис. 2.5. Фазозсувний пристрій на базі діодного моста та біполярного транзистора

 

котушка індуктивності L. Замість резистора R можна увімкнути діодний міст, а у його другу діагональ увімкнути біполярний транзистор , як показано на рис. 2.5. Змінюючи значення струму бази ІБ, можна регулювати опір транзистора RЕК і, відповідно, досягти зміни кута j вихідної напруги U0’0 ФЗП.

Широкого застосування набув “вертикальний ” спосіб зсуву фази імпульсів керування. Суть способу полягає в тому, що момент формування імпульсу (переднього його фронту) пов’язаний з моментом зрівняння змінної напруги з постійною опорною напругою регулювання UР. Порівняння напруг здійснюється у компараторі (нуль – орган), що подає сигнал у БФІ лише тоді, коли досягається необхідний знак результату порівняння названих двох напруг. Змінна напруга повинна бути синхронізована з напругою мережі живлення СП. Змінюючи значення напруги регулювання UР, змінюють фазу імпульсу керування. Основною вимогою до таких систем є забезпечення лінійної залежності фази імпульсу керування від значення постійної напруги регулювання. Лінійної залежності названих параметрів можна досягнути, якщо змінна напруга матиме трикутну форму, або пилковидну форму. Тому генератор, який генерує таку напругу, називають генератором “пилковидної напруги” (ГПН).

Один з варіантів ГПН зображений на рис. 2.6 а. В цьому, як і в багатьох інших варіантах ГПН, використана особливість режиму заряду конденсатора С від джерела постійної напругиструмом прямокутної форми. Відомо, що напруга на конденсаторі змінюється за законом , де іс – струм конденсатора С.

Якщо змінюється полярність напруги uвх і струму іс, конденсатор С також буде перезаряджатися до напруги іншої полярності. На рис. 2.6 б показані часові діаграми струмів і напруг елементів схеми. За умови струм іd буде абсолютно згладженим, а струм іс= і2, матиме прямокутну форму. Напруга uвх синхронізована з напругою живлення перетворювача. Зміна напруги uс = uП (рис. 2.6, б) від + Uс тах до - Uс тіп здійснюється протягом . Як видно із рис. 2.6 б точка П, що відповідає моменту рівності uс і UР, буде зміщуватися зі зміною UР від

+ Uс тах до - Uс тах на кут від J1=00 до J2=1800.

 

Рис. 2.6. Схема генератора пилковидної напруги (а) та часові діаграми струмів та напруг (б)

 

На рис. 2.7 зображена схема ГПН на основі операційного підсилювача, який працює в режимі інтегратора. За прямокутної форми напруги Uвх вихідна напруга інтегратора матиме пилковидну форму (принцип роботи аналогічної схеми поданий у методичних вказівках до лабораторної роботи № 20). Очевидно, що напруга Uвх повинна бути синхронною з напругою живлення СП.

 

Рис. 2.7. Схема генератора пилковидної напруги на базі операційного підсилювача

 

Блок-схема системи керування, побудованої за вертикальним способом регулювання, зображена на рис. 2.8. У схему входить фазозсувний пристрій ФЗП, що складається з генератора пилковидної напруги ГПН та нуль-органа НО (компаратора), джерело напруги регулювання Up=f(α), блок формування імпульсів керування БФІ, блок розподілу імпульсів БРІ між послідовно сполученими тиристорами.

 

Рис. 2.8. Блок-схема системи керування за вертикальним способом регулювання

 

Розподіл та розмноження імпульсів може здійснюватися за допомогою трансформатора (рис. 2.9, а), або світлопроводів (рис. 2.9, б).

 

Рис. 2.9. Схема трансформаторного (а) та світлового (б) розмноження імпульсів керування

 


Читайте також:

  1. Cпрямляючі пристрої
  2. Акумуляторні батареї та зарядні пристрої.
  3. Багатокаскадні передавальні пристрої - 30 хв.
  4. Бензинові моторні пилки та звалювальні пристрої
  5. Вантажні пристрої
  6. Вентиляційні пристрої в підземних виробках
  7. Вибір мікропроцесорного комплекту для проектування обчислювальних пристроїв і систем
  8. Вибір, розміщення, режими роботи компенсуючих пристроїв.
  9. Види передавальних пристроїв РЛС РТВ та їх параметри
  10. Визначення необхідного технологічного обладнання та пристроїв для виконання технологічних операцій і розробка вимог, яким повинний відповідати кожен тип оснастки
  11. Виконавчі пристрої. Регулюючі органи. Виконавчі механізми. Гідравлічні виконавчі механізми.
  12. Вимірювання параметрів електротехнічних пристроїв.




Переглядів: 1861

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Блок формування імпульсів керування | Принцип роботи випрямляча

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.