Загальні закони є універсальними і діють у всіх матеріальних системах.
Рис. 1. Закони організації та їх взаємодія
Загальні закони організації діють у всіх матеріальних системах (організація, колектив, сім’я).
До часткових законів належать закони, що діють в одній зі сфер суспільства чи певної організації.
Специфічні (особливі) закони базуються на ефективному використанні законів у сфері функціонування організацій і людей. Вони діють у конкретних ситуаціях та певних видах діяльності і головним чином регламентують діяльність усередині організації, відображаючи її специфіку.
Наведений розподіл законів на групи є умовним. Вони мають здатність виникати залежно від життєвого циклу організації. Закони чинять один на одного як позитивний, так і негативний вплив. Усі закони діють не ізольовано один від одного, а в діалектичній взаємодії, в певній системі горизонтальних та вертикальних зв'язків. Пізнання системи законів організації, виявлення механізму їх дії дає змогу керівникам, менеджерам, підприємцям визначати об'єктивні тенденції в розвитку виробництва та ринку, знаходити оптимальні співвідношення між фондом споживання та фондом розвитку, основним та допоміжним виробництвом, між лінійними та функціональними структурами в системі управління й, за можливості, створювати сприятливі умови для механізму дії законів.
Отже, закони організації відрізняються один від одного за ступенем універсальності. Так, одні закони організації є повністю універсальними, інші - діють лише в одній зі сфер суспільства, певної організації чи у конкретних ситуаціях і певних видах діяльності.Тому прийнято розрізняти загальні, часткові та особливі закони організації.