Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Моделі системи капітального будівництва – як варіант вкладення коштів в основні засоби

Основні моделі та методи аналізу інвестицій в основні засоби

Ефективність інвестиційної діяльності значною мірою залежить від рівня розвитку капітального будівництва - одного з варіантів вкладення коштів у основні засоби, інвестиційного та промислово-будівельного комплексів, що у свою чергу зумовлюється виробничим потенціалом його матеріально-технічної бази, кваліфікацією складу виконавців, науково-технічним рівнем проектних рішень, станом організації та планування інвестиційного процесу, забезпеченістю його фінансовими ресурсами.

Для системного аналізу та регулювання процесів і параметрів функціонування цілісної системи капітального будівництва доцільно мати графічні та математичні моделі її організаційно-технологічної структури, які досить адекватно могли б відображати стан системи в цілому та кожної зі складових її частин у їх взаємозв'язку та взаємозалежності в будь-який період часу. Проте моделювання такої масштабної, складної та динамічної системи у зв'язку з неминучим компромісом між простотою та статичністю моделі, складністю та мінливістю модельованих об'єктів пов'язане з певними методологічними труднощами.

Масштаби системи капітального будівництва такі, що побудова її фізичної і, навіть, схематичної моделі у складі всіх елементів практично неможлива. Проте завжди можлива декомпозиція системи.

Виходячи з цього, розглянемо можливість побудови моделі частини системи, але такої, яка за функціональним складом елементів, внутрішньосистемними та зовнішніми зв'язками повністю відтворювала б загальносистемний організаційно-технологічний зміст. Такою частиною системи може бути кожна окрема будівля, територіальний, відомчий, галузевий будівельний комплекс або інше поєднання об'єктів, що будуються.

Створення будь-якого об'єкта у вигляді готової будівельної споруди залежить від організації системи у складі сукупності елементів -підприємства-замовника, генпідрядних, субпідрядних і забезпечуючих підприємств, органів управління, постачальників ресурсів і підприємств будівельної індустрії, підприємств, що постачають матеріально-технічні ресурси, органи управління, планування та забезпечення. Така структура системи створення об'єкта будівництва є типовою як для мікро-так і макрорівня.

Виходячи з положення про єдність кінцевої мети функціонування системи на всіх її рівнях, при досягненні якої створюється готова будівельна споруда, справедливо вважати, що на всіх рівнях системи використовуються однотипні поєднання сукупностей елементів, виконуються однакові процеси та взаємодіють однакові функціональні компоненти при тих самих вимогах до них.

Розглядаючи на будь-якому рівні функціонування системи можна з достатньою достовірністю встановити та описати існуючі внутрішньосистемні зв'язки.

Умовно внутрішньосистемні зв'язки сукупностей системоутворюючих елементів за впливом на об'єкт будівництва можна поділити на дві групи:

1) безпосередні зв'язки, що передають прямі впливи на об'єкт будівництва певних підприємств;

2) опосередковані зв'язки, що передають вплив на об'єкт одних підприємств через інші у вигляді сукупних впливів.

До першої групи внутрішньосистемних зв'язків з об'єктом будівництва можна віднести зв'язки підприємства-замовника, підрядних підприємств, постачальників матеріально-технічних ресурсів, проектних підприємств. Ці зв'язки, як правило, проявляються у вигляді передачі ресурсів - ресурсні зв'язки.

До другої групи належать внутрішньосистемні зв'язкі, що об'єднують окремі елементи (підприємства), у функціональні підсистеми (блоки), призначені для досягнення визначених проміжних результатів – створення функціональних компонентів системи, які виступають у кожній конкретній підсистемі як системоорганізуючі фактори. Такі зв'язки проявляються, в основному, у вигляді технологічних залежностей сукупностей елементів, але можуть також характеризувати передачу ресурсів всередині функціональних підсистем. До таких функціональних підсистем належать сукупності взаємопов'язаних елементів, призначених для управління, планування та проектування, ресурсного забезпечення та будівельного виробництва.

Всі елементи системи капітального будівництва не тільки технологічно, а й організаційно взаємопов'язані та взаємозалежні, але й перебувають у певних кількісних співвідношеннях: потужність будівельних монтажних підприємств, підприємств будівельної індустрії; необхідні фінансові та матеріально-технічні ресурси; кількість знарядь і засобів праці тощо. Усі вони визначаються розрахунком сукупних даних проектів об'єктів, що будуються з урахуванням нормативної тривалості зведення об'єктів будівництва.

Ефективність функціонування системи залежить також від рівня організації, взаємозв'язків, взаємодії та якості функціонування її компонентів: організаційних, управлінських, планових і проектних рішень, своєчасності та комплектності ресурсного забезпечення, технічного та технологічного рівня будівельного виробництва.

Недостатній рівень перерахованих елементів навіть при повній ресурсній збалансованості4 системи призведе до порушення спроектованих зв'язків, дестабілізації заданих параметрів і негативно вплине на досягнення кінцевих результатів функціонування системи капітального будівництва.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II варіант
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  6. IV. Розподіл нервової системи
  7. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  8. IV. Філогенез кровоносної системи
  9. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  10. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  11. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  12. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.




Переглядів: 615

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основи аналізу інвестицій в основні засоби | Методи аналізу інвестицій в основні засоби

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.032 сек.