Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік запасів на складах підрядних будівельних організацій і звітність матеріально-відповідальних осіб

Типові бухгалтерські проведення з обліку тимчасових будівель і споруд

Таблиця 2.2

Зміст господарської операції Дебет Кредит
Відображено витрати по спорудженню тимчасових титульних будівель і споруд 20, 13, 66, 65
Передача тимчасових титульних будівель і споруд на баланс забудовника
Відображено витрати по спорудженню тимчасових нетитульних будівель і споруд 20, 13, 66, 65
Введено в експлуатацію тимчасові нетитульні будівлі і споруди
Нараховано знос тимчасових нетитульних будівель і споруд
Списано знос тимчасових нетитульних споруд
Оприбутковано матеріали від розбирання тимчасових нетитульних будівель і споруд 20, 22

 

Особливістю будівельного виробництва є використання великого обсягу матеріальних ресурсів. Зважаючи на значну номенклатурну кількість запасів, що використовуються в будівництві, невід’ємною передумовою ефективної організації їхнього обліку є проведення класифікації. Отож, всі запаси будівельних підприємств поділяють на такі групи:

– будівельні матеріали;

– конструкції та деталі;

– обладнання до встановлення;

– малоцінні та швидкозношувані предмети;

– інші запаси.

До будівельних матеріалів належать запаси, що використовуються безпосередньо у процесі виконання будівельних і монтажних робіт для виготовлення будівельних деталей, для зведення і обробки конструкцій, частин будівель та споруд. Зокрема до них відносяться: лісові матеріали (ліс круглий, пиломатеріали, фанера тощо); металовироби (цвяхи, гайки, болти, скоблені вироби тощо); силікатні матеріали (цемент, пісок, гравій, вапно, камінь, цегла тощо); санітарно-технічні матеріали (крани, муфти, трійники, фланці тощо) та інші подібні матеріали.

До конструкцій та деталей відносяться завезені на будівельний майданчик готові до встановлення будівельні конструкції та деталі: металеві, залізобетонні та дерев’яні конструкції; блоки та збірні частини будівель тощо.

Обладнання до встановлення включає обладнання, яке потребує прикріплення до фундаменту або несучої частини конструкцій, після чого стає можливим введення його в дію.

До малоцінних та швидкозношуваних предметів (МШП) відносяться предмети строком служби менше одного року (або одного операційного циклу) незалежно від їх вартості, а також спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші цінності.

До інших матеріалів належать цінності, які сприяють здійсненню будівельно-монтажних робіт і складають матеріальну основу споруджуваних будівель і споруд: вибухові речовини, господарські матеріали, запасні частини до будівельних машин і обладнання, а також всі інші матеріали, що не відносяться до будівельних матеріалів.

Ще однією особливістю будівництва, яка впливає на організацію обліку запасів, є наявність кількох складів – центрального і приоб’єктних. Кожному складу присвоюють номер, який надалі зазначається на всіх документах при оформленні операцій з руху запасів на даному складі.

Приймання, зберігання, відпуск та облік запасів в місцях їхнього зберігання здійснює матеріально відповідальна особа, призначена керівником підприємства, і з якою укладено договір про повну матеріальну відповідальність. Як правило, такими матеріально відповідальними особами є:

– для центрального складу – завскладу (комірник);

– для приоб’єктних складів – комірники або виконроби.

При прийманні запасів матеріально відповідальна особа проводить перевірку відповідності запасів асортименту, кількості, вазі, обсягу площі і якості, які зазначені у супровідних документах.

На кожний номенклатурний номер запасів матеріально відповідальна особа заводить картку складського обліку матеріалів (ф. М-12), в якій здійснює кількісний облік руху такого виду запасів на основі первинних документів з їхнього надходження чи вибуття. При незначній номенклатурі запасів замість карток складського обліку може застосовуватися книга обліку залишків запасів на складі.

На кожну однорідну групу (вид) запасів матеріально відповідальна особа заповнює Матеріальний ярлик (ф. М-16), який прикріплює до місця зберігання запасів.

Документування надходження і вибуття запасів будівельних підприємств здійснюється з використанням типових форм первинних документів, затверджених Наказом Мінстату України "Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів" від 21.06.1996 р. № 193. Згідно цього наказу оприбуткування запасів на склад будівельного підприємства оформляється такими первинними документами:

– при надходженні запасів від постачальників чи з переробки комірник складає Прибутковий ордер (ф. М-4);

– при надходженні обладнання до встановлення складають Акт про приймання устаткування (ф. М-15);

– надходження запасів власного виробництва оформляється Накладною-вимогою на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів (ф. М-11);

– при виявленні кількісних або якісних розбіжностей прийнятих матеріалів з даними супроводжуючих документів постачальника складають Акт про приймання матеріалів (ф. М-7).

Для відпуску матеріалів зі складу будівельного підприємства використовують такі первинні документи:

– при передачі на інший склад складається Накладна-вимога на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів (ф. М-11);

– при відпуску для виконання будівельно-монтажних робіт використовують Лімітно-забірні картки ф. М-28 на весь період будівництва, які знаходяться у виконавця робіт, і щомісячні ф. М-28а, що знаходяться на складі;

– при передачі обладнання до монтажу складають Акт приймання-передачі устаткування до монтажу (ф. М-15а).

На невеликих будівельних підприємствах документи з витрачання запасів можуть не складатися, а лише робляться записи в картках складського обліку, в яких розписуються одержувачі запасів.

У будівництві використовують значну кількість запасів відкритого зберігання: пісок, гравій, щебінь, камінь, дошку, блоки тощо. При витрачанні таких запасів видаткові документи не складаються, а фактичне їхнє витрачання визначається щомісячно на підставі даних акту проведеної інвентаризації. При цьому може складатися Акт про витрату давальницьких матеріалів (ф. М-23), якщо матеріали відкритого зберігання належали замовнику.

Вкінці місяця на підставі карток складського обліку матеріалів матеріально відповідальна особа складає Реєстр приймання-здачі документів (ф. М-13), який разом з первинними документами здається до бухгалтерії.

Якщо в будівельного підприємства матеріально відповідальними особами є виконроби (начальники дільниць), то складається матеріальний звіт (ф. М-19). Матеріальні звіти складаються тільки у кількісному виразі та в одному примірнику і подаються до бухгалтерії по закінченню місяця. Розцінка надходження та використання матеріалів проводиться бухгалтерією безпосередньо у матеріальному звіті. До матеріальних звітів, як правило, повинні включатися усі матеріали, які були та є у наявності на складі (коморі), незалежно від того був чи не був рух цих матеріалів за звітний місяць. Разом із матеріальним звітом до бухгалтерії подаються усі первинні документи на прибуток та видаток матеріалів з вказівками про кількість документів та їх номерів окремо за прибутком та видатком.

 


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. VІ. План та організаційна структура заняття
  5. Автоматизовані форми та системи обліку.
  6. Адаптивні організаційні структури управління.
  7. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  8. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  9. Акції та їх облік
  10. Акції та їх облік
  11. АКЦІОНЕРНА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВА ФОРМА ПІДПРИЄМСТВ
  12. Акціонерне товариство, як форма організацій бізнесу. Акції, їх суть і види.




Переглядів: 1233

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бухгалтерський облік некапітальних робіт і тимчасових споруд | Синтетичний і аналітичний облік запасів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.035 сек.