Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Бухгалтерський облік доходів і фінансових результатів підрядних будівельних організацій

План

ТЕМА 4. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ДОХОДІВ, ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ І РОЗРАХУНКІВ ІЗ ЗАМОВНИКАМИ ПІДРЯДНИХ БУДІВЕЛЬНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

4.1. Бухгалтерський облік доходів і фінансових результатів підрядних будівельних організацій.

4.2. Облік розрахунків із замовниками підрядних будівельних організацій.

 

Дохід за будівельним контрактом включає передбачену будівельним контрактом ціну, а також суму відхилень, претензій та заохочувальних виплат за будівельним контрактом.

Відхилення від ціни за будівельним контрактом – зміна ціни будівельного контракту внаслідок змін попередньо погодженого обсягу робіт, конструктивно-якісних характеристик і строків виконання будівельного контракту.

Претензія за будівельним контрактом – сума майнової відповідальності замовника чи іншої сторони, яку вимагає відшкодувати підрядник понад ціну контракту.

Заохочувальні виплати за будівельним контрактом – додаткові суми, що сплачуються підряднику за виконання (перевиконання) умов контракту.

Договори підряду залежно від способу визначення ціни поділяються на договори з фіксованою ціною та договори за ціною "витрати плюс".

Договір з фіксованою ціною передбачає фіксовану тверду договірну ціну всього обсягу робіт за договором підряду або фіксовану ставку за одиницю кінцевої продукції будівництва (м2, кількість місць тощо).

Договір за ціною "витрати плюс" передбачає договірну ціну як суму фактичних витрат підрядника на виконання договору підряду та погодженого у договорі прибутку (у вигляді процента від витрат або фіксованої величини).

Кінцевий фінансовий результат за договором підряду з фіксованою ціною може бути достовірно оцінений за наявності одночасно таких умов:

– можливості достовірного визначення суми загального доходу від виконання договору підряду;

– імовірного отримання підрядником економічних вигод від виконання договору підряду;

– можливості достовірного визначення суми витрат, необхідних для завершення договору підряду, і ступеня завершеності робіт за договором підряду на дату балансу;

– можливості достовірного визначення та оцінки витрат, пов'язаних з виконанням договору підряду, для порівняння фактичних витрат за цим договором підряду з попередньою оцінкою таких витрат.

Кінцевий фінансовий результат за договором підряду за ціною "витрати плюс" може бути достовірно оцінений за наявності одночасно таких умов:

– імовірного отримання підрядником економічних вигод від виконання договору підряду;

– можливості достовірного визначення витрат, пов'язаних з виконанням договору підряду, незалежно від імовірності їх відшкодування замовником.

Якщо кінцевий фінансовий результат за договором підряду не може бути оцінений достовірно, то:

– дохід визнається як сума фактичних витрат від початку виконання договору підряду, щодо яких існує імовірність їх відшкодування;

– витрати за договором підряду визнаються витратами того періоду, протягом якого вони були зазнані.

У разі відсутності імовірності відшкодування витрат дохід не визнається.

Доходи і витрати за кожним договором підряду відображаються в бухгалтерському обліку окремо. Не визнаються доходами аванси, одержані від замовників для фінансового забезпечення виконання договору підряду.

Терміни будівництва є достатньо великими. Договорів будівельного підряду, які б передбачали зведення і здачу об’єктів будівництва в межах одного звітного періоду, практично не буває. Такий аспект ускладнює визнання й оцінку доходів підрядних будівельних організацій в проміжні звітні періоди. Для вирішення цієї проблеми в П(С)БО 18 запропоновано визнавати доходи на кожну дату складання балансу (на останнє число місяця) протягом періоду виконання договору підряду за ступенем завершеності будівельно-монтажних робіт. Ступінь завершеності робіт за договором підряду може визначатися за одним з наведених методів:

– вимірювання та оцінка виконаної роботи;

– співвідношення обсягу завершеної частини робіт та їх загального обсягу за договором підряду в натуральному вимірюванні (м2, м3, т тощо);

– співвідношення фактичних витрат від початку виконання договору підряду до дати балансу та очікуваної (кошторисної) суми загальних витрат за договором.

В будівництві переважно застосовують метод вимірювання й оцінки виконаних робіт, оскільки підрядник постійно веде облік робіт в Журналі обліку виконаних будівельно-монтажних робіт (ф. КБ-6). Проте, інші методи також можуть бути застосовані. Порядок застосування методу співвідношення фактичних витрат від початку виконання договору підряду до дати балансу та очікуваної (кошторисної) суми загальних витрат за договором проілюстрований на прикладі 4.1.

Приклад 4.1. Кошторисна вартість будівництва готелю (ціна будівельного контракту) становить 20 000 000 грн. (без урахування ПДВ), з якої загальна сума витрат дорівнює 18 000 000 грн. протягом перших трьох місяців будівництва підрядник виконав робіт (поніс витрат) на 1 500 000 грн., 2 000 000 грн. і 2 300 000 грн. відповідно. Для визначення доходу, який підрядник може визнати за кожен з перших трьох місяців будівництва, скористаємось табл. 4.1.

 


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. III. Бухгалтерський баланс
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. IX. Відомості про військовий облік
  5. VІ. План та організаційна структура заняття
  6. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  7. Автоматизовані форми та системи обліку.
  8. Адаптивні організаційні структури управління.
  9. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  10. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  11. Акції та їх облік
  12. Акції та їх облік




Переглядів: 1181

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типова кореспонденція рахунків з обліку витрат будівельних організацій | Облік розрахунків із замовниками підрядних будівельних організацій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.