Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Робітниче середовище Access

Створення нової бази даних

Для створення нової бази даних необхідно скористатися областю завдань Створення файлу(New file) вікна додатка Microsoft Access. Ця область з'являється праворуч при першому запуску Access.

Створити нову базу даних можна трьома способами:

  • шляхом створення нової порожньої бази даних;
  • створенням копії існуючої бази даних;
  • за допомогою створення бази даних з використанням шаблона.

Головне вікно програми Access має вигляд, аналогічний вікнам інших додатків Microsoft Office. У верхній частині вікна розміщається його заголовок, меню й панель інструментів, а в нижній частині - рядок стану.

Особливим вікном в Access є вікно бази даних, що дозволяє одержати доступ до всіх об'єктів бази даних і вибрати режим роботи з об'єктом. У лівій частині вікна перебуває панель об'єктів, що містить ярлики для кожного з об'єктів Access: Таблиці, Запити, Форми, Звіти, Сторінки, Макроси, Модулі. Клацнувши на ярлику мишею, у правій частині вікна ви відкриєте список відповідних об'єктів.

З кожним об'єктом бази даних можна працювати у двох режимах. Перший режим назвемо режимом виконання (умовно, тому що він трохи розрізняється для різних типів об'єктів):

  • для таблиць, запитів, форм і сторінок доступу до даних цей режим означає відкриття відповідного об'єкта й називається, відповідно, режим Таблиці (для таблиць і запитів), режим Форми, режим Сторінки;
  • для звіту — це режим попереднього перегляду;
  • для макросу — це дійсно режим виконання;
  • для модуля цей режим відключений.

Другий режим — це режим Конструктора. Даний режим застосовується до всіх типів об'єктів і призначений для створення й зміни об'єктів.

Вибрати потрібний режим можна за допомогою кнопок, які перебувають у лівій частині панелі інструментів вікна бази даних, за допомогою команд меню Вид або за допомогою кнопок на панелі інструментів Access.

Робота з таблицями

Основні режими роботи з таблицями

Існують чотири режими роботи з таблицями: режим Таблиці, режим Конструктора, режим Зведеної таблиці й режим Зведеної діаграми.

У режимі Таблиці здійснюється робота з даними, що перебувають у таблиці: перегляд, редагування, додавання, сортування й т.п.

У режимі Конструктора створюється або модифікується структура таблиці, тобто задаються імена полів таблиці і їхніх типів, поля описуються, задаються їхні властивості.

В режимах Зведеної таблиці й Зведеної діаграми зручно виконувати аналіз даних, динамічно змінюючи способи їхнього подання.

Для швидкого переходу з одного режиму в іншій служить кнопка Вид на панелях інструментів Таблиця в режимі таблиці, Конструктор таблиць, Зведена таблиця й Зведена діаграма.

У верхній частині таблиці розташовуються іменаполів (осередків, що перебувають в одному стовпці таблиці), нижче випливають запису (рядка таблиці), у які вносяться дані. Один запис завжди є поточної, і поруч із нею розташований покажчик поточного запису (стрілка в поле виділення в лівій частині вікна). У нижній частині вікна розташовані кнопки навігації, що дозволяють переміщати покажчик поточного запису по таблиці (на перший запис, на попередній запис, на наступний запис, на останній запис). Там же перебувають поле номера поточного запису, кнопка створення нового запису й покажчик загальної кількості записів у таблиці. Для створення нового запису також служить останній рядок таблиці, відзначена в поле виділення зірочкою.

Вікно таблиці в режимі Конструктора складається із двох панелей.

  • Верхня панель містить таблицю із трьох стовпців: Ім'я поля, Тип даних й Опис. У стовпці Ім'я поля втримуються імена полів таблиці, у стовпці Тип даних указується тип даних для кожного поля. Заповнення двох перших стовпців є обов'язковим.
  • На нижній панелі розташовуються дві вкладки властивостей полів: Загальні й Підстановка, а також область контекстної довідки.

Ключове поле таблиці позначається спеціальним значком – ключик у поле виділення в лівій частині вікна. Щоб виділити поле, досить просто клацнути мишею по рядку, у якій описується дане поле. При цьому в нижній частині вікна будуть показані параметри саме для цього поля.

Створення таблиць

В Access використаються три способи створення таблиць: шляхомуведення даних, за допомогою Конструктора таблиць і за допомогою Майстра створення таблиць. Створення таблиць шляхом уведення даних використають тоді, коли структура таблиці дуже проста (наприклад довідник, тоді Access сама догадується про те, як установити властивості полів). Майстер таблиць використають, якщо потрібно створити якусь типову таблицю, користуючись шаблонами, які він запропонує. Режим Конструктора застосовують для перегляду структури таблиці або для зміни даної структури.


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. ACCESS. СТВОРЕННЯ ФОРМ
  3. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  4. Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище
  5. Антропогенний вплив на навколишнє середовище
  6. Антропогенний вплив на навколишнє середовище УКРАЇНИ
  7. Антропогенний вплив на природне середовище та сучасні екологічні проблеми
  8. Антропогенний вплив – це будь-який вплив, що здійснює людина на навколишнє середовище та його ресурси.
  9. Бізнес-середовище: Аналіз п’яти сил
  10. Використання SQL для роботи з додатками Microsoft Access
  11. Виробниче середовище: сутність і основні чинники.
  12. Виховне середовище, його роль у формуванні виховної системи класу.




Переглядів: 891

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бази даних як засіб зберігання й обробки інформації | Microprogrammed Control Organization

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.