Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 10. КОРПОРАТИВНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КОРПОРАТИВНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

В останні роки в Україні досить стрімко на великих підприєм­ствах почались впроваджуватися корпоративні інформаційні сис­теми КІС, що базуються на клієнт-серверній архітектурі. Цими системами почались витіснятися традиційні АСУП і цей процес набирає оберти. В даний час на ринку програмних продуктів України пропонується більше десятка зарубіжних і декілька віт­чизняних зразків корпоративних систем. Сам термін «корпоратив­на інформаційна система» не має типового визначення, більш того, у деяких працях з інформаційної тематики ці системи нази­вають інтегрованими, хоча в нашій літературі, як було зазначено раніше, інтегровані інформаційні (автоматизовані) системи мають цілком визначене значення.

Корпоративна інформаційна система — це інформаційна сис­тема, яка підтримує автоматизацію функцій управління на під­приємстві (в корпорації) і поставляє інформацію для прийняття управлінських рішень. У ній реалізована управлінська ідеологія, яка об'єднує бізнес стратегію підприємства і прогресивні інфор­маційні технології.

Сучасні КІС мають такі основні характеристики. Масштабність. Це одна із важливих характеристик інформа­ційних систем такого класу, враховуючи масштаби діяльності кор­порації. Масштабна 1C повинна функціонувати на масштабній програмно-апаратній платформі (сервери, операційні системи, сис­теми комунікації, СУБД), що потребує значних зусиль спеціаліс­тів з проектування й упровадження таких систем. Оскільки варі­антів конфігурації базового устаткування і програмного забезпе­чення може бути багато, то КІС має бути багатоплатформною.

Багатотатформне обчислювання. В КІС виникає потреба в тому, щоб прикладна програма працювала на кількох платфор­мах. При цьому мають бути забезпечені однакові інтерфейс і логіка роботи на всіх платформах, маючи на увазі подібність схем екрана, елементів меню і діалогової інформації, що надається ко­ристувачеві різними платформами; інтегрованість з користуваць­ким операційним середовищем; однакова поведінка на різних платформах; узгоджена підтримка незалежно від платформи то­що. Реалізувати прикладну програму одночасно в кількох сере­довищах нелегко. Тому з'явилися інтегровані програмні середо­вища розробки (framewors), які значно полегшують перенесення прикладаних програм між різними середовищами. До них нале­жать Windows Open Systems Architecture (WOSA); Win 32, зага­льне відкрите програмне середовище UNIX COSE s App Ware Foundation та інші.

Робота в неоднорідному обчислювальному середовищі. Важли­вою перевагою КІС є можливість роботи в мережах, до яких вхо­дять комп'ютери, що працюють під управлінням різних опера­ційних систем або побудовані на різних обчислювальних плат­формах. При цьому має бути забезпечена взаємодія всіх робочих обчислювальних платформ і операційних систем, які використо­вуються.

Розподілені обчислення. Це один із видів роботи в клієнт-сер­верній архітектурі, коли поступаючі з клієнтських машин дані чи запити розподіляються поміж кількома машинами, наприклад між кількома серверами, що збільшує пропускну здатність для корис­тувача і дає можливість багатозадачної роботи. Це сприяє макси­мальному використанню обчислювальних ресурсів, зниженню витрат і підвищенню ефективності системи.

Забезпечення розподіленої роботи і удаленого доступу до до­кументів — це обов'язкова вимога до інформаційних систем кор­поративного рівня. Останніми роками невід'ємною складовою частиною цієї вимоги стала підтримка роботи в архітектурі Internet/Intranet.

КІС надає користувачеві можливість вирішення таких глобаль­них задач:

• зробити прозорим для керівництва корпорацією викорис­тання вкладених у бізнес капіталів;

• надати повну інформацію для економічної доцільності стра­тегічного планування;

• професійно керувати витратами, наочно і своєчасно показу­вати, за рахунок чого можна мінімізувати витрати;

• реалізувати оперативне управління підприємством згідно виб­раних ключових показників (собівартість продукції, структура витрат, рівень прибутковості тощо);

• забезпечити гарантовану прибутковість підприємства за ра­хунок оптимізації і прискорення ряду процесів (строків виконан­ня нових замовлень, перерозподілу ресурсів і т. д.).

Повноцінна КІС повинна забезпечити інформаційну прозо­рість підприємства, формувати єдиний інформаційний простір, який об'єднує інформаційні потоки, що йдуть від виробництва до нього, з даними фінансово-господарських служб і видавати необ­хідні повідомлення для всіх рівнів управління підприємства.

Розглянемо коротко найбільш відомі в Україні корпоративні інформаційні системи, котрі впроваджені на багатьох вітчизня­них об'єктах господарювання.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. VI. Філогенез нервової системи
  9. Автокореляційна характеристика системи
  10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  12. Автоматизовані форми та системи обліку.




Переглядів: 1257

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Штучний інтелект | Language and extralinguistic world

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.