Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Windows

Скоро корпорація Microsoft вирішила додати до операційної системи MS-DOS графічний інтерфейс користувача (оболонку), яку вона назвала Windows випущена в 1985 році. Версія Windows 2.0, розроблена для PC/AT і випущена в 1987 році, була не набагато краще. Нарешті, операційна система Windows 3.0 для персонального комп’ютера з центральним процесором Intel 386 (випущена в 1990 році), і особливо версії, що були за нею добилися великого комерційного успіху. Жодна з цих ранніх версій Windows не була справжньою операційною системою, швидше графічним інтерфейсом користувача поверх MS-DOS, яка продовжувала управляти машиною і файловою системою. Всі програми працювали в одному і тому ж адресному просторі, і помилка в одній з них могла повісити всю систему.

Вихід в серпні 1995 року Windows 95 дотепер не привів до повного витіснення системи MS-DOS, хоча майже всі функції MS-DOS були перенесені в Windows.

Навіть у випуску Windows 98 в червні 1988 року MS-DOS все ще була присутня (тепер вона називалася версією 7.1) і складалася з 16-розрядного коду. Хоча тепер ще більше функцій було переведено з MS-DOS-частини системи в частину Windows, а підтримка великих дискових розділів стала стандартом, також змінився інтерфейс користувача, більшою мірою що інтегрував в собі Інтернет і робочий стіл користувача.

До кінця 80-х корпорація Microsoft усвідомила, що побудова сучасної 32-розрядної операційної системи поверх 16-розрядної системи MS-DOS передбачає собою не краще рішення і 1993 році випущена перша версія Windows NT(букви NT означали New Technology — нова технологія), призначалася для ділових додатків, вирішальних критично важливі, відповідальні задачі, а також для домашнього використовування. Для операційної системи NT вимагалося значно більше пам’яті, ніж для Windows 3.1, до того ж для нової системи не було 32-розрядних програм, тому навіщо були потрібні користувачам всі ці клопоти? Оскільки операційна система NT 3.1 потерпіла невдачу на ринку, корпорація Microsoft вирішила випустити 32-розрядну версію Windows 3.1, а саме Windows 95. Користувачі продовжували упиратися, не бажаючи переходити на NT, і корпорація Microsoft випустила Windows 98 і, нарешті, Windows Me. Про кожну з яких заявлялося, що це самий останній випуск операційної системи, заснованої на MS-DOS.

Перше значне удосконалення системи NT з’явилося в 1996 році у вигляді версії NT 4.O. Ця система володіла потужністю, безпекою і надійністю сучасної операційної системи, але вона також використовувала той же самий призначений для користувача інтерфейс, що і дуже популярна тоді Windows 95. Ця сумісність полегшувала користувачам перехід з Windows 95 на NT.

Поняття про файл

Як DOS так і Windows базуються на файловій системі. Інформація у комп’ютері зберігається у вигляді файлів. Файл - це сукупність величин, пов’заних за будь-якою ознакою, позначена одним ім’ям та збережена у зовнішній пам’яті ПЕОМ (програма, текст, дані, закодована картинка). Або файл це збережена у пам’яті комп’ютера програма рішення конкретної задачі.

Ім'я кожного файлу зберігається в каталозі диска (в змісті диска). Повне ім'я файлу складається з 2-х частин: основного імені і розширення. Розширення відділяється від основного імені крапкою:

наприклад, "myfile.txt"

Основне ім'я може полягати не більше ніж з 8-ми символів і довільно вибирається так, щоб один файл можна було відрізнити від інших і отримати уявлення про його зміст. Розширення може складатися не більше ніж з 3-х символів, воно указує на тип інформації, збереженої у файлі. Розширення використовувати не обов'язково. Якщо розширення використовується, то краще давати йому загальноприйняту назву:

· .ASM - у файлі зберігається текст програми, написаної на Асемблері;

· .BAS - текст програми на Бейсике;

· .PAS - текст програми на Паскалі;

· .C - текст програми на мові "Сі".

· .TXT, .DOC - текстові файли довільної тематики;

· .DAT - файл даних (початкові дані для програми, або результати розрахунку);

· .BAK - резервна копія файлу, стара версія модифікованого файлу (якщо файл записується на диск, на якому вже зберігається записаний раніше однойменний файл, то стара версія файлу не стирається, натомість в її імені розширення автоматично міняється на ".bak");

· .BAT - пакетний файл - програма, що складається з команд DOS;

· .EXE, .COM - файли, програми, представлені в машинних кодах, що містять (результат трансляції програм, написаних на алгоритмічних мовах).

В основному імені файлу і в розширенні допускається використовувати латинські букви, цифри і деякі символи - тире, підкреслення, дужки і т.п.. Російські букви і пропуски не використовуються. Немає відмінності між рядковими і прописними буквами.

В каталог диска окрім імен файлів можуть також входити інші каталоги (підкаталоги першого рівня), які у свою чергу можуть включати як файли, так і каталоги (підкаталоги 2-го рівня). Таким чином формується "деревовидна структура" каталогів, що має на самому верхньому рівні єдиний головний каталог (кореневий каталог), до якого сходяться численні гілки підкаталогів. Каталогам, як і файлам, даються імена (кореневий каталог залишається безіменним). Вимоги до імен каталогів пред'являються ті ж, що і до імен файлів, але розширення звичайно не використовується.

 

 


Читайте також:

  1. Види вікон ОС Windows та дії над ними
  2. Використання універсального програвача Microsoft Windows для показу фільмів
  3. Загальні положення по ОС Windows. Основні поняття, вбудовані додатки та утиліти.
  4. Запуск Windows.
  5. Історія Windows
  6. Історія Windows
  7. Керування потоками у Windows ХР
  8. Класифікація шрифтів MS Windows.
  9. Кодування Windows-1251.
  10. Лекція № 4. ОПЕРАЦІЙНІ СИСТЕМИ У МЕДИЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ КЛАСУ WINDOWS.
  11. Об‘єкти Windows. Папки. Документи. Додатки, Ярлики. Створення файлів. Дії визначені над об‘єктами Windows. Пошук об‘єктів. Властивості об‘єктів.




Переглядів: 1095

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
На сьогоднішній час виділяють 5 поколінь ЕОМ | МОВИ ПРОГРАМУВАННЯ (BRINWARE)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.