МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Лекція № 4. ОПЕРАЦІЙНІ СИСТЕМИ У МЕДИЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ КЛАСУ WINDOWS.Контрольні питання 1. Що таке медична інформаційна система? 2. Яке основне призначення МІС? 3. Як ви розумієте структуру МІС? 4. Як класифікують МІС? 5. Назвіть основні блоки МІС ЛПЗ. 6. Як "поводиться" МІС у разі відсутності у користувача прав на отримання певної інформації?
1. Види інформаційних технологій. 1.1 .Системні програми - призначені для управління пристроями комп'ютера та обчислювальними процесами. їх поділяють на такі групи: 1.1.1. Операційні системи (-MS-DOS, Windows, Unix) – необхідний компонент будь-якого комп'ютера. ОС- це сукупність програм, які призначені для керування ресурсами комп'ютера й обчислювальними процесами, а також для організації взаємодії користувача з апаратурою. 1.1.2. Програмн-оболонки – забезпечують зручний спосіб спілкування з комп'ютером (Norton Commander, FAR). 1.1.3. Утиліти – допоміжні програми, призначені для обслуговування дисків, резервування, захисту від вірусів тощо. 1.2. Прикладні програми призначені для використання комп'ютера для розв'язання задач певного типу. 1.3.Інструментальні системи - для створення нових програм, мови програмування.
2. Особливості Windows. ОС бере на себе функції керування обчислювальними процесами і ресурсами комп'ютера: дисками, пам'яттю, мишею, принтером тощо. ОС- це «посередник» між комп'ютером і користувачем. Інтерфейс Windows називають графічним інтерфейсом - він використовує графічні можливості монітора. Всі команди видаються операційній системі шляхом простих маніпуляцій з вікнами, кнопками, меню, списками, тощо. Windows забезпечує узгодження ПК з периферійними пристроями і з програмним забезпеченням. Програма, що працює під керуванням операційної системи Windows, називається Windows-додатком. Windows- багатозадачна система, завдяки чому ми можемо завантажувати одночасно декілька програм і вільно переходити від однієї до другої. У Windows пропонується уніфікований інтерфейс не тільки для самої ОС, а й для всіх Windows-додатків. Цей інтерфейс характеризується єдиними правилами роботи в ньому. Завдяки цьому користувач, вивчивши роботу одного додатка, може без особливих зусиль засвоювати всі подальші Windows-додатки.
3. Основні терміни й об'єкти Windows. Вікно - прямокутна ділянка на екрані, що призначена для введення інформації від користувача і виведення інформації, отриманої програмою. Діалогове вікно - невелике вікно, призначене для взаємодії користувача з програмою. Папка - сховище різних об'єктів: файлів, інших папок, образів дисків, принтерів тощо. Папки позначаються жовтим прямокутним з виступом у лівому верхньому куті. Серед усіх папок, які є існують такі, що необхідні для роботи самої системи Windows - системні папки. Об'єктом будемо називати будь-який елемент інтерфейсу: значок, меню, список, вікно. Після завантаження Windows на екрані ми бачимо зображення, яке називається „Робочій стіл". На ньому розташовано багато значків папок, додатків. Серед усіх значків є такі, що мають внизу маленький квадратик з чорною стрілкою - це ярлики. Без стрілки - системні папки. Без них комп'ютер не може працювати. Вони символізують основні ресурси вашого ПК. Ярлик - це невеликий файл (до 1 Кб), що містить картинку-піктограму і посилання на будь-який об'єкт (програму, документ, папку та ін.). Він створюється користувачем. Контекстне меню об'єкта - викликається правою кнопкою миші та містить список можливих дій, які можна виконати з даним об'єктом. Читайте також:
|
||||||||
|