Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Втрати та забруднення. Зберігання проби.

ВІДБІР ПРОБИ

Лекція 1

Аналітична хімія як наука містить в собі як прикладний, так і фундаментальний аспекти. Взагалі, аналітична хімія є найбільш прикладною з усіх хімій. Прикладний аспект аналітичної хімії найбільше пов’язаний з об’єктами аналізу та впровадженням методик визначення відносно цих об’єктів. Фундаментальний розвиток аналітичної хімії можна пов’язати з винайденням нових методів аналізу та розробкою нових методик визначення речовин, а також із встановленням та вивченням закономірностей фізико-хімічних (іноді біохімічних та біофізичних) процесів з подальшим їх використанням в аналізі. На цьому курсі ми будемо розглядати проблеми сучасної аналітичної хімії в обох цих аспектах. Відповідно до програми сьогодні ми розглянемо деякі проблеми саме з точки зору прикладної аналітичної хімії.

Розроблену аналітичну методику розлядають та оцінюють з точки зору її хіміко-аналітичних характеристик, а саме чутливості, селективності, відтворюваності, експресності, правильності, стійкості.

Доволі часто можна чути, що та чи інша аналітична методика вирізняється з поміж інших експресністю аналізу, тобто з швидким її виконанням. В той же час саму методику не пов’язують з якимось конкретним об’єктом аналізу. При аналізі конкретного об’єкту однією з найважливіших стадій, і у більшості випадків найтривалішою стадією є стадія пробопідготовки. У випадку, якщо стадія пробопідготовки об’єкту до аналізу триває 12-годин, а то й декілька діб, то методика не стане більш експресною у випадку проведення безпосередніх помірів фізико-хімічного параметру, наприклад за 10хвилин, ніж за півгодини. Такий самий висновок можна зробити про точність або правильність проведення аналізу, якщо не зважати на ці характеристики в стадії пробопідготовки. Універсальної методики пробопідготовки не існує на сьогоднішній день, і не може існувати у зв’язку з величезною різноманітністю об’єктів аналізу та різноманітними властивостями хімічних сполук.

Основні вимоги:

- Однорідність;

- Середній склад (відповідність).

 

Генеральна проба (1 – 50 кг, іноді до 5т.)

Лабораторна проба (25г – 1кг) – найчастіше розділяють на три частини:

1) попередні випробовування;

2) для можливих арбітражних аналізів;

3) безпосередньо для аналізу (аналізована проба – 10-1000мг)

- втрати у вигляді пилюки при подрібненні твердих зразків гірських порід (до 3% втрат маси). Втрати частково зменшують шляхом просівання через сита.

- втрата летких компонентів внаслідок зміни температурного режиму при зберіганні або при подрібненні твердих зразків (вода, ртуть, сірка, талій).

- втрати за рахунок перебігу хімічних реакцій. Зазвичай це реакції з компонентами атмосфери або окисно-відновні реакції. (Зменшення концентрації пестицидів в процесі зберігання ґрунтів або рослин; зменшення вмісту сірки, ренію, феруму(ІІ) за рахунок реакції окиснення; або зменшення концентрації Hg за рахунок її відновлення (до 60%)).

- зміна складу проби за рахунок надходжень інших компонентів з матеріалів пробовідбірників. Особливо важливо при аналізі слідових кількостей! Наприклад для аналізу води на вміст кремнію – зберігають в поліетиленовому посуді, а для аналізу органічних слідів – в скляному.

- Для кожного окремого випадку підбирають умови зберігання та консервації проби залежно від складу проби та природи визначуваних компонентів. Іноді проводять стабілізацію проби (наприклад природну воду стабілізують шляхом її охолодження до 00 або -200С.

- Зберігання проби проводять виключно в умовах, які гарантують постійний її склад відносно досліджуваних компонентів з урахуванням всіх можливих чинників впливу.


Читайте також:

  1. Бази даних як засіб зберігання й обробки інформації
  2. Буфер обміну — це тимчасове місце зберігання інформації, яку було скопійовано або переміщено з одного місця з метою використання в іншому.
  3. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів
  4. Види втрат у підприємницькій діяльності.Безпосередньо з категорією ризику пов’язані такі поняття як витрати, втрати й збитки.
  5. Види умовних рефлексів, механізм утворення та зберігання. Гальмування.
  6. Вимоги до оформлення та зберігання документів
  7. Вимоги до якості маркування, пакування, умов зберігання, стерилізація.
  8. Вихрові струми. Втрати в сталі
  9. Втрати в магнітопроводах
  10. Втрати в трансформаторах
  11. Втрати економіки від надмірного безробіття
  12. Втрати енергії вздовж круглого трубопроводу. Формула Пуазейля і коефіцієнт Дарсі.




Переглядів: 811

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принцип організації провідникового зв’язку | ВИБІР МЕТОДУ (МЕТОДИКИ) АНАЛІЗУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.