Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Принцип організації провідникового зв’язку

 
 

 


При передачі сигналів на міжміських лініях зв’язку або на міських з’єднувальних лініях, що мають значну довжину необхідно використовувати підсилювачі (для аналогових систем передачі) або регенератори, що відновлюють первинну форму імпульсів, за допомогою яких здійснюється передача інформації (для цифрових СП).

 

 
 

 

 


Підсилення рівня сигналів для забезпечення захищеності від завад при передачі сигналів за допомогою аналогових СП. На рисунку, що приведений нижче показаний вплив параметрів лінії ( переважає вплив ємності в кабельній лінії) на спотворення імпульсної (прямокутної) форми сигналу і з якого випливає необхідність регенерування (тобто – відновлення) первинної форми імпульсного сигналу. Регенерування забезпечується встановленням регенераторів через певну відстань кабельної магістралі. Підсилювачі та регенератори мають однобічну дію, тобто мають вхід на якій подається вхідний сигнал і вихід, з якого знімається підсилений чи регенерований сигнал. Тому звичайна двох провідна лінія для таких систем зв’язку буде непридатною. Більш поширеною є схема зв’язку в якій на міській мережі використовується двох провідна лінія по якій одночасно передаються електричні сигнали від двох абонентів (напряму А та напряму Б), а на ділянці, де будуть встановлені підсилювачі або регенератори – використовується чотири провідна лінія. Перехід з двох провідної до чотири провідної лінії (і навпаки) здійснюється за допомогою диференційних систем. Але в зв’язку з тим, що в багатоканальних аналогових СП передача інформаційних сигналів відбувається частотним пакетом (смуга частот, діапазон частот, що передається), то можливим є передача усього спектру частот як у прямому так і зворотному напряму або половини всієї смуги в одному напряму і другу половину цієї смуги використати для передачі інформаційних сигналів у протилежному напряму. В зв’язку з вищенаведеним можна організувати передачу сигналів з використанням на трасі підсилювачів по двох провідній схемі. Смугові фільтри, що включені з двох боків лінійних підсилювачів, забезпечують розподіл смуг частот, що призначені для передачі у двох напрямах. Порівнювання двох та чотири провідних схем показує, що за кількістю каналів вони є рівноцінними. Однак, якщо має місце подвоєння кількості кіл, то при чотири провідниковій схемі зв’язку вдається утворити таку ж кількість каналів що при двох провідниковій схемі, але в 2 рази буде менший діапазон частот, що дозволяє працювати з меншим загасанням кабельної лінії, що в свою чергу збільшує довжину підсилювальної ділянки і зменшує загальну кількість підсилювачів. За взаємозахищеністю кращою є двох провідникова схема. Це пояснюється наступним. При передачі електромагнітної енергії по одному з кіл (коло, що впливає), частина енергії буде переходити у вигляді завад в сусіднє коло (коло, на яке відбувається вплив), що розташовані в одному кабелі. Кола в кабелі можуть бути як співпадаючі так і зустрічні.

Встановлено, що у найгірших умовах (в сенсі взаємного впливу) знаходиться зустрічна передача. В цьому випадку високий вихідний рівень кола, що впливає, попадає на приймач кола, на яке відбувається вплив і створює в ньому значну заваду. Рівень завад може сягати рівня, що наближується до рівня корисного сигналу. Якщо передача в колах, що впливає і в колі, на яке відбувається вплив співпадають за напрямом передачі, то енергія розповсюджується з однаковим рівнем і тому завади впливають значно менше. В двохпроівдниковій системі високочастотного зв’язку кола в кабелі знаходяться у співпадаючому режимі передачі, а при чотирипровідниковій системі зв’язку – у зустрічному режимі. Це може бути показано на схемах:

 

При двох провідниковій схемі в кожному колі передається в напрямку А-Б один спектр частот (наприклад. 12-60 кГц), в зворотному напряму Б-А інший спектр (наприклад, 60-108 кГц). При чотририпровідній системі зв’язку передача у прямому та зворотному напрямку здійснюється в одному і тому ж спектрі частот (наприклад, 12-108 кГц). С точки зору взаємних впливів між кабельними колами двох провідна схема знаходиться у більш сприятливих умовах порівняно з 4-провідниковою. Оцінуючи 4-провідникову та 2-провідникову системи в цілому за усіма параметрами, можна визначити, що 4-провідникова система має суттєві переваги по стійкості і дальності зв’язку і рівноцінна 2-провідниковій за кількістю каналів. Тому вона є найбільш доцільною схемою організації далекого високочастотного зв’язку. Для підвищення завадозахищеності кіл і усунення небажаного режиму зустрічної передачі на кабельних магістралях використовують двохкабельні системи зв’язку. В цьому випадку прямі і зворотні кола розміщуються в окремих кабелях.

 

 

Вибір системи зв’язку відбувається з врахуванням особливостей СП та певних видів кабелів. У нижче наведеній таблиці вказані переважні варіанти схем зв’язку та систем організації.

Тип кабелю Схема зв’язку Схема організації
Симетричний 4-провідна 2-кабельна
Коаксіальний 4-провідна 1-кабельна
Повітряна лінія 2-провідна 1-лінія
Оптичний кабель 2-волконна 1-кабельна

 

Принцип побудови первинної мережі (магістральна, зонова, місцева)

 

 

Первинна мережа – це сукупність усіх каналів без розподілу їх за призначенням і видам зв’язку. До її складу входять лінії та каналоутворююче обладнання.

Вторинна мережа складається з каналів одного призначення (телефонні, телеграфні, радіомовні, передачі даних, телебачення та інші).

Будова магістральної мережі

 

 

 
 

 

 


 
 

 

 


 


Читайте також:

  1. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
  2. PR-відділ організації: переваги і недоліки
  3. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  4. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  5. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  6. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  7. Акти з охорони праці в організації.
  8. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  9. Актуальні тенденції організації іншомовної освіти в контексті євроінтеграції.
  10. Аналіз сильних та слабких сторін організації
  11. Аналіз та планування витрат організації на професійне навчання персоналу
  12. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.




Переглядів: 1254

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ступені порівняння як засоби вираження міри якості в мові мас-медіа. | Втрати та забруднення. Зберігання проби.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.