Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Бесіда захисника з підозрюваним(обвинуваченим).

Б А З О В А

ТЕМА № 2 ЗАХИСТ НА ДОСУДОВОМУ СЛІДСТВІ

 

П Л А Н:

1. Бесіда захисника з підозрюваним (обвинуваченим).

2. Підготовка до участі в слідчих діях. Пошук слідчих помилок та тактика їх використання захисником на досудовому слідстві.

3. Захисник при пред’явленні обвинувачення. Захист при застосуванні запобіжних заходів, проведені слідчих дій та у доказуванні.

4. Вивчення стороною захисту матеріалів кримінальної справи після закінчення досудового слідства.

 

рекомендована література

 

1. Конституція України - К., 1996.

2. Закон України від 17 липня 1997 року N 475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року».

3. Кримінальний процесуальний кодекс України 2012 р.

4. Закон України «Про адвокатуру» від 5 липня 2012 р.

5. Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини. Прийнята 4 листопада 1950 р. // Вісник верховного Суду України. – 1997. – № 3. (вкладка).

6. «Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури», затверджено Указом Президента України від 5 травня 1993 р. № 155/93 // Голос України. – 1993. – 13 травня.

7. «Положення про Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури», затверджено Указом Президента України від 5 травня 1993р. № 155/93 // голос України. – 1993. – 13 травня.

8. «Положення про порядок реєстрації адвокатських об’єднань», затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 р. – № 302. // Урядовий кур’єр. – 1993. – 20 квітня.( зі змінами від 15.06.2011)

9. Постанова Пленуму Верховного Суду України №8 від 24 жовтня 2003 року «Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист у кримінальному судочинстві». // Вісник Верховного Суду України №6 (40) листопад-грудень 2003 року Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист у кримінальному судочинстві. - стор. 20-24.

10. Загальні принципи етики юристів (затвердженні Міжнародною асоціацією адвокатів) // Адвокат. – 1996. - № 1.

11. Загальний кодекс правил для адвокатів країн Європейського Співтовариства, прийнятий на пленарному засіданні в Страсбурзі у жовтні 1988р.

Рекомендована:

1. Адвокат ‑ воин: Принципы и техника уголовной защиты / Сост. А.В. Поляков.‑ М.: Статут, 2007.‑ 447с.

2. Барщевский М.Ю. Адвокатская этика. 2-е изд., испр. – М.: «Профобразование», 2000.

3. Гловацький І.Ю. Діяльність адвоката – захисника у кримінальному процесі. Навч. Посібник. Київ. Атика. 2003 рік.

4. Рішення конституційного суду України № 13 – рп/2000 року від 16 листопада 2000 року. / справа 1-17/2000. Про право вільного вибору захисника.

5. Зейкан Я.П. Захист у кримінальній справі: Наук. ‑ практ. посіб. – К.: Вища шк., 2007. ‑ 600с.

6. Судові промови адвокатів України. – К., 2000.

 

У ст. 59 Конституції України зазначено, що «Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги в Україні діє адвокатура».

Досудове слідство як процесуальна діяльність має дві форми: саме досудове слідство та дізнання. Ці дві форми поєднані між собою завданнями і процедурою.

Органами досудового розслідування (органами, що здійснюють дізнання і досудове слідство) відповідно до ст. 38 КПК є слідчі підрозділи: органів внутрішніх справ, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства та органів державного бюро розслідувань.

Дізнання, у відповідності до Гл. 25 КПК України є особливістю досудового розслідування кримінальних проступків (ст. 298 КПК).

На стадії досудового розслідування найбільш важливими питаннями діяльності захисника є вступ його у процес, ознайомлення з матеріалами справи та перше побачення із підзахисним.

Якщо враховувати загальне правило ст. 46 КПК, згідно з яким захисника допускають до участі в справі на будь-якій стадії процесу, представляється можливим для захисника вимагати його допуску в справу з моменту реального обмеження особистої свободи підзахисного.

Після знайомства адвокату важливо з’ясувати, чи згоден затриманий (клієнт), щоб саме він вів його справу. Важливо перевірити анкетні дані та стан здоров’я клієнта. Якщо підзахисний скаржиться, що його били працівники міліції (про це треба обов’язково запитати) і є сліди побоїв, від слідчого потрібно вимагати огляду клієнта лікарем і освідування у присутності адвоката або заявити клопотання про призначення судово-медичної експертизи. Підлягає з’ясуванню і питання чи є у підзахисного хронічні захворювання, травми, тощо, чи знаходиться він на обліку у психіатра, нарколога.

Це необхідно для того, щоб вирішити питання чи може підзахисний перебувати у слідчому ізоляторі, чи можна з ним провадити слідчі дії, чи правильно він сприймає свої права.

Під час першої бесіди з’ясовуються можливості відшкодування матеріальних збитків потерпілому або державі питання, хто може внести заставу, чи є можливість оплати спеціалістів. Ці питання є дуже важливими, адже залежно від обставин вони можуть визначити подальшу долю справи.

Вже під час першої зустрічі захисник повинен роз’яснити затриманому його права та обговорити план захисту. Адвокатові слід якнайшвидше позначити план захисту, яким він має бути: активним або пасивним, займати певну позицію чи не займати жодної. Одним із найважливіших є питання, чи визнавати вину повністю або частково, чи брати участь у слідчих діях або відмовитись від них.

Інша позиція — домовитись із клієнтом не давати пояс­нень на першому допиті, скориставшись правами підозрю­ваного або обвинуваченого. Потім, після з'ясування всіх обставин, можна змінити пози­цію і почати давати пояснення. Але слід бути обережним, щоб під час допиту слідчий не «розкрутив» затриманого і не вмовив давати показання. А такі спроби він обов'язко­во робитиме.

Тому адвокатові слід якнайшвидше визначити план за­хисту, яким він має бути: активним або пасивним, зай­мати певну позицію чи не займати жодної. Одним з най­важливіших є питання, чи визнавати вину повністю або частково, чи брати участь у слідчих діях або відмовитись від них.

Адвокат має право на конфіденційне побачення із затриманим або заарештованим до першого допиту, а після нього – на такі ж побачення без обмеження їх кількості й тривалості. Тривалість побачення обмежується робочим часом працівників СІЗО.

 


Читайте також:

  1. Бесіда за запитаннями.
  2. Бесіда. Телефонна розмова
  3. Ділова бесіда. Основні етапи і психологічні складності організації і проведення ділової бесіди.
  4. Методи консультативного спілкування: бесіда, маєвтичний діалог.
  5. Обов'язкова участь захисника.
  6. Поняття захисника. Особи, які допускаються, як захисники. Права і обов’язки захисника підозрюваного та обвинуваченого.
  7. Порядок запрошення і призначення захисника.
  8. Призначення захисника
  9. Розповідь, пояснення, бесіда
  10. Співбесіда з роботодавцем
  11. Стратегії поведінки під час ділової бесіди. Співбесіда з роботодавцем




Переглядів: 1349

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дійсні типи | Стародавньоіндійська філософія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.