Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Загальні відомості про сайт

Підходи до створення Web-сайтів

Веб-сторінка(Web-page) — це інформаційний ресурс WWW, який можна переглянути через браузер. Веб-сторінка може містити різнорідну інформацію: текст, зображення, аудіо-, відеодані, а також гіперпосилання на інші веб-сторінки.

Інформаційне наповнення веб-сторінки називають їїконтентом (content).

Реалізовані веб-сторінки у вигляді HTML-файлів (з розширенням .html або .htm). HTML-файли – це звичайні текстові файли, розмічені у відповідності із форматом HTML. HTML-файл набуває вигляду веб-сторінки тільки після його інтерпретації браузером.

Декілька, об'єднаних загальною темою і дизайном web-сторінки приватної особи або організації, зв'язані між собою гіперпосиланнями, утворюють web-сайт (від англ. website: web — «павутина», «мережа» і site — «місце», букв. «місце в мережі»).

Сукупність сайтів складає Всесвітню павутину.

Веб-сайти, як і інші веб-ресурси (файли, картинки, музика, відео тощо), зберігаються на потужних веб-серверах. Така послуга зберігання називається веб-хостингом. Ця назва обумовлена тим, що раніше кожен сайт зберігався на своєму власному сервері, тому поняття сайта змішували з фізичним вузлом мережі – хостом (сервером). Але із вдосконаленням Інтернет-технологій на одному сервері стало можливим розміщувати багато сайтів (і доменів), хоча, існують і виділені сервери, що призначені для зберігання лише одного сайту.

У більшості випадків один сайт має одне доменне ім'я (або IP-адресу). Саме за доменними іменами сайти ідентифікуються в глобальній мережі. Але можливі і інші варіанти: один сайт на кількох доменах або кілька сайтів під одним доменом.

Зазвичай, кілька доменів використовують великі сайти (веб-портали), щоб логічно відокремити різні види послуг (mail.google.com, news.google.com, maps.google.com). Іноді окремі домени виділяють для іншої мовної версії. Наприклад, google.ru і google.fr логічно є сайтом Google на різних мовах, але технічно це різні сайти.

Об'єднання кількох сайтів під одним доменом є характерним для безкоштовних хостингів. Іноді для ідентифікації сайтів в адресі після вказівки хосту зазначено тильда і ім'я сайту: example.com/~mysite/, але, зазвичай, використовується домен третього рівня: mysite.example.com.

Один і той же сайт може бути доступним за різними адресами і зберігатися на різних серверах. Копія оригінального сайту у такому разі називається дзеркалом.

Існує також поняття оффлайнова версія сайту — це копія сайту, яка може бути переглянута на будь-якому комп'ютері без під’єднання до комп'ютерної мережі і використання серверного програмного забезпечення.

Веб-портал (portal) - це Web-сайт, призначений для певної аудиторії (наприклад, клієнтів і співробітників компанії), здійснює аналіз, обробку і доставку інформації і надаючий доступ до різних сервісів на основі персоналізації користувачів за допомогою будь-якого пристрою, підключеного до Internet.

Веб-портал (portal) - це Web-сайт, предоставляющий пользователю Интернета различные интерактивные сервисы, работающие в рамках одного веб-сайта, такие как почта, поиск, погода, новости, форумы, обсуждения, голосования и т. д.

Класифікувати портали можна за різними ознаками, але найчастіше вдаються до класифікації за призначенням. За цією ознакою розрізняють три основні типи порталів:

1. Загальнодоступні (горизонтальні) портали, такі як Yahoo!, Rambler. Ці портали призначені для найширшої аудиторії, що відбивається на утриманні інформації, що надається ними, і послуг. Зазвичай, вони носять загальний характер (наприклад, новини про політичні події і культурне життя, електронна пошта, новинні розсилки і т.д.). Сфера діяльності таких порталів перетинається з сферою діяльності засобів масової інформації.

2. Вертикальні портали призначені для специфічних видів ринку і обслуговують аудиторію, що користується послугами цього ринку або що працює на ньому. Прикладами таких порталів можуть служити додатки B2C (Business-to-consumer), наприклад туристичні агентства, що надають послуги з бронювання місць в готелях, замовленню і доставці квитків, доступу до карт і відомостей про автомобільні маршрути і т.п., або портали типа B2B (business-to-business), що дозволяють своїм клієнтам реалізовувати сумісні бізнес-операції (наприклад, вибирати постачальників і здійснювати закупівлю товарів, проводити аукціони і т.п.). Число подібних порталів останнім часом швидко росте, оскільки нові ринки товарів і послуг переміщаються в Internet.

3. Корпоративні портали призначені для співробітників, клієнтів і партнерів одного підприємства (іноді вони називаються B2E-порталы Business-to-employees). Користувачі такого порталу дістають доступ до призначених ним сервісів і додатків залежно від їх ролі і персонального профілю. Призначенням корпоративного порталу є надання зовнішнім і внутрішнім користувачам можливості персоніфікованого доступу до всіх корпоративних даних і додатків, інтеграція різних корпоративних додатків (зокрема додатків бізнес-партнерів), забезпечення повноцінного цілодобового доступу всіх користувачів до ресурсів компанії 24 години в добу незалежно від їх місця перебування.

Виготовлення сайтів як працюючих цілісних інформаційних ресурсів - це складний процес, що потредує поєднання різних професійних навичок. Загальний термін на позначення сайтобудування — «веб-розробка».


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Вимір дохідності та загальні підходи до оцінки ефективності управління інвестиційним портфелем.
  11. ВИМОГИ ДО ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ГАРАЖІВ Загальні вимоги
  12. Виникнення і розвиток свідомості у людини.




Переглядів: 860

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
А.Т.Балашов | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.