Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості застосування традиційних методів фінансового аналізу на сучасному етапі в Україні.

Ризик втрати (отримання) доходу, що очікується (процентний ризик та ризик зміни купівельної спро Ризик втрати (отримання) доходу, що очікується (процентний ризик та ризик зміни купівельної спроможності грошей). Фактори, що спричинюють прояви цього ризику.

Ризик втрати (отримання) очікуваного доходу перш за все пов’язаний із володінням боргових цінних паперів. Цей ризик, у свою чергу, прийнято поділяти на процентний ризик та ризик зміни купівельної спроможності грошей.

Процентний ризик (або ризик процентної ставки) визначається як невизначеність доходу від володіння цінним папером, яка виникає внаслідок несподіваних коливань вартості активу через зміну процентної ставки. Наприклад, якщо в результаті політики держави процентна ставка підвищується, то боргові цінні папери, випущені в обіг раніше, будуть знижуватися у ціні і навпаки. Слід відмітити, що ціни на довгострокові боргові зобов’язання є більш чутливими до змін відсоткових ставок порівняно із цінами на короткострокові цінні папери, тобто довгострокові зобов’язання мають більший ризик відсоткової ставки.

Ризик зміни купівельної спроможності грошей (інфляційний ризик) головним чином визначається темпами інфляції у країні. Інфляційний ризик в більшій мірі позначається на безпроцентних заощадженнях і цінних паперах з фіксованим доходом та має менший вплив на активи, вартість яких має тенденцію зростати разом із зростанням цін на товари: тобто на прості акції та матеріальні активи. Дійсно, прості акції, дивіденди по яких не є величиною постійною, “пом’якшують” вплив інфляції, оскільки із зростанням темпів інфляції, як правило, збільшуються і розміри прибутків із яких сплачуються дивіденди.

 

В контексті фінансового інвестування фінансовий аналіз слід розглядати як діяльність по визначенню рівня ризику та очікуваної доходності окремих фінансових активів, їх груп та фондового ринку в цілому з метою розробки рекомендацій, необхідних для управління портфелем цінних паперів.

Доцільність проведення фінансового аналізу, як правило, пояснюється двома основними причинами: перша полягає в необхідності визначення окремих характеристик цінних паперів, друга – в намаганні інвестора виявити невірно оцінені фінансові активи.

Визначення характеристик цінних паперів в першу чергу зводиться до оцінок потенційних ризиків та очікуваних доходностей цінних паперів, а також основних факторів та джерел впливу на ці характеристики. Наприклад, аналітик може спробувати спрогнозувати оцінку ставки дивідендної доходності акції в наступному періоді, яка є важливою складовою доходності паперу у цілому. При цьому, ґрунтовному вивченню можуть бути піддані дивідендна політика емітента, можливість зміни розміру його капіталу та інші важливі фактори впливу на ставку дивідендної доходності, що дасть змогу здійснити більш якісний прогноз у порівнянні із простим екстраполюванням минулорічної ставки дивідендної доходності.

Для виявлення невірно оцінених цінних паперів, як уже відмічалося, звичайно використовуються методи фундаментального аналізу. В умовах ефективного ринку капіталу саме фундаментальний аналіз складає основу аналізу цінних паперів.

Якщо фундаментальні аналітики вивчають усю сукупність факторів, яка може вплинути на майбутню доходність цінних паперів, то прихильники технічного аналізу досліджують лише внутрішню статистичну інформацію фондового ринку, в першу чергу ту, що стосується обсягу торгів на біржах та рівня курсу цінних паперів. Використання слова “технічний” у даному випадку означає вивчення самого ринку, а не зовнішніх факторів, прояви яких формують його динаміку.

Застосовуючи відповідний інструментарій, прихильники технічного аналізу намагаються спрогнозувати рух курсів цінних паперів, і на основі цього розробити рекомендації стосовно оптимального часу укладення угод щодо окремих фондових інструментів, або їх груп (наприклад, акцій корпорацій певної галузі), або ринку в цілому.

Методологія технічного аналізу базується на припущенні, що на фондовому ринку існують закономірності, які склалися історично. Відповідно, якщо якісь дії, здійснені у минулому, з високою частотою призводили до певного результату, то дуже вірогідним є те, що і у майбутньому буде досягнуто такого ж ефекту, незалежно від того, коли саме такі дії будуть здійснюватися.

Приведена концепція методології технічного аналізу не відповідає поняттю ефективного ринку, а методи, застосовувані технічними аналітиками, нерідко не мають логічних пояснень. Однак значна група інвесторів та аналітиків застосовує у власній практиці технічний аналіз, а відповідні статистичні дослідження дають підстави стверджувати, що цей напрямок фінансового аналізу все-таки може бути корисним для інвесторів.

 


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. IV. На четвертому етапі, виходячи із позиції кожної СОБ на матриці АДЛ, вибирають для неї відповідну стратегію.
  4. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  5. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  6. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  7. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  8. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  9. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
  10. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  11. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  12. Аграрне виробництво і його особливості




Переглядів: 630

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ризик фінансового інвестування, основні типи ризиків. | Поведінкові стратегії, що використовуються у рамках технічного аналізу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.