Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Способи форматування тексту

Розрізняють два способи форматування тексту у текстовому процесорі:

- безпосереднє (жорстке) форматування;

- форматування за допомогою стилів.

Перший спосіб застосовується при створенні невеликих за обсягом документів (довідок, заяв, наказів тощо). При безпосередньому форматуванні спочатку текст вводиться без урахування його зовнішнього вигляду, потім окремі його фрагменти виділяються і для них встановлюються необхідні параметри форматування – за допомогою використання пункту меню Формат-Абзац (Шрифт тощо), панелі інструментів Форматирование або контекстного меню виділеного фрагмента. .

Форматування з використанням стилів здійснюється при створенні великих документів з певною структурою (курсові та дипломні роботи, методичні рекомендації тощо). Перед введенням тексту для такого документу розробляється зовнішній вигляд його фрагментів – розділів, підрозділів, їх заголовків, приміток, зауважень. Відповідно створюються стилі для кожного фрагмента, які встановлюються перед набором або застосовуються після набору тексту.

Стиль – це пойменований і збережений набір параметрів форматування абзацу або символу. Відповідно розрізняють два основні типи стилів:

1) стиль абзацу, що визначає його основні параметри: шрифт і його характеристики, спосіб вирівнювання рядків, параметри першого рядка, міжрядкову відстань тощо;

2) стиль символів, що визначає параметри шрифту.

Разом з документом зберігається певний набір стилів, які можна продивитися у списку Стиль на панелі інструментів Форматирование. Щоб застосувати стиль абзацу до кількох абзаців, треба їх попередньо виділити. Для встановлення стилю одного абзацу достатньо поставити в нього курсор. Стиль символу застосовується до попередньо виділеного довільного блоку тексту. Стиль поточного фрагмента тексту можна побачити у заголовку списку Стиль на панелі інструментів Форматирование.

Для роботи зі стилями призначене діалогове вікно Стили и форматирование, яке відкривається вибором команди меню Формат-Стильабо натисненням клавішіF11. В цьому вікні можна продивитися перелік стилів поточного документа. При цьому стилі абзацу опрацьовуються у підвікні, позначеному вгорі символом , стилі символів – А Можна змінити стиль (команда Изменитьконтекстного меню стиля); вилучити стиль, створений користувачем ( команда Удалитьконтекстного меню стиля ); створити новий стиль (команда Создатьконтекстного меню вікна - на вільному місці вікнаслід натиснути праву кнопку миші)). При створенні стилю відкривається вікно, в якому треба ввести параметри стиля і натиснути Ok для його збереження.

З кожним документом зберігається певна сукупність його власних стилів. Проте часто виникає потреба застосувати вдало розроблені стилі, а також інші параметри, не лише до поточного документа, а і до інших. Writer надає таку можливість. Щоб ефективно користуватися нею, необхідно засвоїти таке важливе поняття Writer, як шаблон документа. Шаблон – це службовий файл, який містить відомості про структуру і оформлення документів певного типу: дані про розмір паперу, параметри сторінки, набір стилів, фрагменти стандартного тексту і ін.

Всі шаблони мають розширення ott (у Word - dot) і зберігаються у спеціальній папці. Кожний документ Writer створений на основі певного шаблону. Існує стандартний шаблон, на основі якого нові документи створюються за замовчуванням, зокрема при натисненні кнопки Создать на панелі інструментів Стандартная.

Для створення користувацького шаблону слід виконатитакі дії.

Створити звичайний документ, в якому встановити всі параметри, що мають бути збережені ушаблоні (вказати параметри сторінки, створити стилі, за необхідності ввсести текст). Потім вибрати команду Файл - Шаблоны — Сохранить.У вікні Шаблоныв поле Новый шаблонввести ім'я шаблону, наприклад Mytext.У списку Категориивибрати категорію шаблону Мои шаблоны. Натиснути Ок.

Щоб створити документ на основі власного шаблону (або одного з тих, що постачаються разом із OpenOffice.org),слід виконати такі дії:Файл — Создать - Шаблоны и документы,у діалоговому вікні, що з'явиться, розкрити папкуМои шаблоны,виділити потрібний шаблон, наприклад, Mytextі натиснути кнопкуОткрыть.


Читайте також:

  1. III. Аудіювання тексту з метою розуміння
  2. III.4 Форматування тексту.
  3. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  4. Біологічні способи лікування ран.
  5. Валютний курс і способи його визначення
  6. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  7. Введення та редагування тексту.
  8. Введення тексту
  9. Введення, редагування і форматування даних
  10. Види і способи вибіркового спостереження.
  11. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  12. Види середніх величин та способи їх обрахування.




Переглядів: 3557

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні параметри абзацу і їх форматування | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.037 сек.