Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Betamax (Sony)

Betamax («Бетамакс») - формат напівдюймової відеокасет (12,7 мм) для побутового використання, розроблений корпорацією «Sony» в 1975 році на основі колишнього професійного формату U-matic (19,1 мм). У форматі Betamax застосовується похило-рядкова відеозапис.

Технічні характеристики носія

· Ширина стрічки: 12,70 мм (½ дюйма)

· Швидкість стрічки: 1,873 см / с (єдина швидкість в PAL)

· Розмір касети: 156 × 96 × 25 мм

· Час запису: до 215 хв. Стандартний час запису в PAL (L-750) - 195 хв (3 год 15 хв)

· Смуга частот: приблизно 3,2 МГц

· Вертикальна роздільна здатність: приблизно 250 ліній. Режим SuperBeta Pro (модель Sony SL-HF950) дозволяє досягти 280 ліній

Відеомагнітофон формату «Betamax» був розроблений «Sony» для запису і відтворення касет з 12,7-міліметрової оксидної (пізніше, в 1988 р., з металлопорошковую) стрічкою максимальної товщини 25 мкм, і забезпечував роздільну здатність по горизонталі 500. Касета формату «Betamax» мала приблизно на 20% менші розміри в порівнянні з касетою формату VHS: 156 × 96 × 25 мм. Формат «Betamax» був широкосмуговим. У магнітофоні застосовувалися ферритові головки з сендастовим напиленням. Формат забезпечував три режими запису і відтворення: Beta, Beta II і Beta III (нормальна, уповільнена в два і в чотири рази швидкість; аналогічно SP, LP і EP у форматі VHS).

Відеомагнітофон формату «Betamax» найчастіше оснащений такими ж виходами і входами, як і відеомагнітофон формату S-VHS: з поділом сигналів яскравості і кольоровості. Відеомагнітофони «Betamax» використовують похило-рядкову запис, який забезпечують дві обертові відеоголовка. Максимальна тривалість відтворення коливається від 30 до 220 хвилин і залежить від довжини стрічки у касеті. Відсутність захисних проміжків між доріжками вимагає високої рівномірності ходу стрічки. Стрічкопротяжний механізм (ЛПМ) включає в себе спеціальні стабілізатори, що гасять ударні спотворення, що виникають при зіткненні стрічки з головкою.

Superbeta

Подальша розробка стандарту Betamax - Superbeta з'явилася в середині 80-х років мала більше горизонтальне дозвіл, але поступалася при цьому тоді недавно з'явився формату Super-VHS. Проте, погіршення проявлялося в меншій кількості телевізійних ліній (ТВЛ), яке може записувати і відтворювати апарат. Завдяки своїм «родовим» якостям, таким як більший, ніж у VHS, розмір барабана відеоголовок, велика швидкість стрічка-головка, відсутність захисних доріжок, - співвідношення сигнал-шум у Superbeta більше, отже, картинка виглядає чистіше, ніж у S-VHS.

ED-Beta

Удосконалена версія формату Superbeta з горизонтальним роздільною здатністю більше 500 ліній, з'явилася тільки на ринках США і Японії, спроб запровадити формат на європейський ринок не робилося, формат швидко зник з ринку. Є кращим аналоговим форматом для домашнього вжитку, якість зображення і звуку вище, ніж у цифрових форматів DVD і DV. Прямими конкурентами є тільки D5, U-matic і Betacam SP. Сумісний з попередніми версіями формату. Апарати в робочому стані все ще можна купити на японських і американських інтернет-аукціонах, а також в деяких спеціалізованих інтернет-магазинах. Хоча американські апарати ED-Beta розраховані на частоту електромережі 60 Гц, їх можна використовувати в мережі 50 Гц, ціною неправильного ходу годинника.

 


Читайте також:

  1. D1 (Sony)
  2. Digital Betacam (Sony)
  3. MPEG IMX (Sony)




Переглядів: 585

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
U-matic | Betacam

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.