Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перетворювачі.Індукційні вимірювальні перетворювачі

Із змінними активними опорами.Індуктивні вимірювальні

Тема. Вимірювальні перетворювачі механічних величин

Лекція №15

План

1 Загальні поняття про датчики

2 Класифікація перетворювачів

3 Призначення тензометрів

До цієї групи відносять реостатні перетворювачі пе­реміщень і тензорезистивні перетворювачі.

Реостатні перетворювачі (датчики) переміщень викону­ють на основі намотаних дротом високого питомого опору резисторів з повзунком, що пересувається під дією об'єкта, розмір переміщення котрого необхідно вимірю­вати.

 

 


 

Рис. 18.1 Реостатні перетворювачі: а — прямолінійний; б — коловий

 

Для контролю величини поступальних переміщень, або обмежених кутових переміщень застосовують прямолінійні реостати, а для контролю величини значних кутових пе­реміщень — дугові чи кутові. Дві можливі конструкції рео­статів показано на рис. 18.1, а, 6.

У цих перетворювачах величина опору чи напруги між нерухомим і рухомим контактами є залежною від величини переміщення рухомого контакту відносно нерухомого.

Для визначення величини сили, що діє на будь-яку кон­струкцію, найпростішим перетворювачем може бути дріт, що розтягується разом з конструкцією, до якої його прик­ріплено, та змінює величину свого електричного опору. Та­кий перетворювач зображено на рис. 18.2. Він складається з паперової чи плівкової полімерної підкладки 7, на яку на­клеєно дріт 3 матеріалу, чутливого до розтягування й здатного змінювати при цьому свій опір. До кінців цього дроту зварюванням чи паянням прикріплено мідні проводи, що з'єднують перетворювач з вимірювальною схемою. Поверх перетворювача наклеєно захисний шар паперу. Такі перетворювачі називають тензометрами.

 

Рис. 18.2 Тензорезистивний перетворювач

Дротяні тензометри наклеюють на чисту поверхню ви­пробуваної конструкції 2 за допомогою клею. Мідні проводи, що виходять з тензометра, приєднують до мостової або потенціометричної схеми, що вимірює опір.

Про величину сили, що діє на випробувану конструкцію, роблять висно­вок за величиною зміни опору при розтягуванні тензометра разом з конструкцією.

Тензометри виготовляють з тонкого (діаметр 0,02... ...0,05 мм) константанового, копелевого, ніхромового чи нікелевого дроту, укладеного у 2...40 рядів. Довжина цих рядів від 5 до 25 мм, хоча інколи може досягти й 100 мм. Ширина тензометра 1...10мм.

В індуктивному перетворювачі при взаємному пе­реміщенні його частин змінюється опір магнітного кола, а разом з ним і величина індуктивності обмотки цього перетворювача. Чим більшим буде магнітний опір, тим меншою стане величина індуктивності обмотки, а від­так, і її реактивний опір.

Два різновиди індуктивних перетворювачів показано на рис. 18.3. Перетворювач, що є на рис. 18.3, а, можна засто­совувати для вимірювання відносно малих переміщень — від сотих часток міліметра до 5... 10 мм. Перетворювач, зоб­ражений на рис. 18.3, б, здатний вимірювати величини пе­реміщення його рухомої частини 2 до 100... 120 мм. Якщо відстань / у обох перетворювачів зменшується, то змен­шується величина магнітного опору їхніх магнітних систем і збільшується величина індуктивності обмоток 3 цих пере­творювачів. Якщо обмотки 3 через прилад, що вимірює струм, приєднати до джерела змінного струму з відомою і незмінною величиною напруги, то за величиною струму, яку показує прилад, можна мати уявлення про величину /, що є між рухомими частинами перетворювачів і кінцевим їхнім положенням. На рис. 18.3, в показано (орієнтовно) за­лежність між величиною струму котушок перетворювачів від відстаней /. При значних величинах /, де величина індук­тивності котушок найменша, бо визначається лише величи­нами магнітних опорів розсіювання магнітних потоків у повітрі, переміщення рухомих частин перетворювачів (якорів) майже не впливає на величини струмів котушок. Звичайно, для перетворювачів такі відстані слід визнати не­робочими.

 

 

Рис.18.3 Індуктивні перетворювачі

Подібні перетворювачі працюють на частотах 50 Гц (найчастіше), і при підвищених частотах — 400...1000 Гц. При підвищених частотах індуктивні перетворювачі бувають меншими за розмірами ніж ті, що працюють на частоті 50 Гц.

Індукційні перетворювачі працюють завдяки наявності магнітної індукції. Індукційні перетворювачі, що створюють електричні сигнали, пропорційні швидкостям поступально­го і обертового руху, показано на рис. 18.4. У обмотках 1 цих перетворювачів, при їх рухові у магнітному полі, ство­рюваному постійними магнітами 2, виникають ЕРС, про­порційні швидкостям руху цих обмоток (точніше — про­порційні швидкостям, з якими витки цих обмоток перети­нають силові лінії магнітних полів).

Перетворювач, зображений на рис. 18.4, а, придатний лише для контролю швидкості зворотно-посту­пального руху, наприклад, для вимірювань швидкостей вібрації. Щодо перетворювача, зображеного на рис. і 8.4, б, то він придатний для вироблення сигналу й при безперерв­ному обертанні обмотки 1 у магнітному полі. Тільки у цьо­му разі ЕРС, що виникає в обмотці, на кожному її оберті

Рис. 18.4 Індукційні перетворювачі

 

двічі змінюватиме знак, тобто обмотка вироблятиме ЕРС змінного струму. На основі такого перетворювача викону­ють перетворювачі швидкості обертання у пропорційну їй ЕРС змінного струму, якщо ЕРС з кінців обмотки знімати щітками з контактних кілець; чи постійного струму, якщо зняття ЕРС з обмотки виконують за допомогою колектора. Подібні перетворювачі (рис. 18.4, б) називають тахогенера­торами, їх широко застосовують для вимірювання швид­кості обертання в усіх галузях техніки.



Читайте також:

  1. Аналіз двотактних перетворювачів напруги
  2. Аналогові вимірювальні прилади
  3. Аналогово-цифрові, цифро-аналогові перетворювачі. Кодоперетворювачі
  4. Арматура та вимірювальні прилади, якими обладнуються відцентрові насоси
  5. Важливою ознакою класифікації є принцип побудови перетворювачів кодів, згідно з яким їх можна поділити на чотири групи.
  6. Взаємоіндуктивні перетворювачі
  7. Вимірювальні інформаційні системи та задачі, які вони вирішують.
  8. Вимірювальні кола взаємоіндуктивних перетворювачів
  9. Вимірювальні кола ємнісних перетворювачів
  10. Вимірювальні кола реостатних перетворювачів
  11. Вимірювальні мости
  12. Вимірювальні перетворювачі




Переглядів: 2266

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема. Шунти.Розширення меж вимірювання струмів електроприладами. Додаткові опори. Розширення меж вимірювання напруг електроприладами | Тема. Взаємоіндуктивні вимірювальні перетворювачі.Ємнісні вимірювальні перетворювачі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.