Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прогноз: перше півріччя

Прогноз: березень-квітень

Олена Заїц, Піреус Банк: "Березень-квітень цього року будуть спокійними для вкладників, битви банків за депозити не буде, а ставки залишаться на колишньому рівні".

Веніамін Лебедєв, Конверсбанк: "У березні-квітні ставки по всіх валютах будуть продовжувати знижуватися, але незначно - не більше ніж на 0,2-0,5 в. п. Так, очікується деяке підвищення депозитних ставок у рамках одиничних акційних програм, але на загальну тенденцію це не вплине - зараз банки зацікавлені у дешевому ресурсі, для того щоб відновити кредитування під конкурентні відсотки".

Панайотіс Сарантопоулос, Універсал Банк: "У березні-квітні ми очікуємо зниження ставок по депозитах у гривні в середньому на 1% і на 0,5% - по валютних депозитах".

Володимир Буданов, ВТБ: "У березні-квітні відсоткові ставки по короткотермінових вкладах продовжать тенденцію до зниження. Що стосується ставок по довготермінових вкладах в іноземній і національній валютах, вони залишаться на колишньому рівні або можливе незначне підвищення".

Антон Тютюн, Ощадбанк: "За нашими оцінками, враховуючи приріст грошових коштів на вкладах населення і потреби корпоративного сектора в зниженні відсоткових ставок по кредитах, до кінця першого півріччя реальним є зниження ставок на 1-1,5 в. п. по депозитах в гривні і на 1 в. п. - в іноземній валюті".

Надлишкова гривнева ліквідність на ринку призвела до зниження ставок по держоблігаціях, тому інвестори шукають альтернативні облігації з вищими ставками. Ця тенденція створила можливість випуску облігацій з привабливими ставками для низки банків з хорошими фінансовими показниками. Наприклад, було анонсовано, що "дочка" російського "Російського Стандарту" з 1 березня починає первинний продаж річних відсоткових облігацій на 100 млн грн, який буде здійснюватися на фондовій біржі "Перспектива" (Дніпропетровськ). Купон по паперах в розмірі 15% річних буде виплачуватися щокварталу.

У той же час ринок облігацій може забезпечити збільшення ресурсної бази в умовах ринку з достатньою ліквідністю, але при перших ознаках нестабільності на ринку ці ресурси швидко випаровуються. Таким чином, тільки міцні взаємини з клієнтами і диверсифікований депозитний портфель можуть забезпечити банку стабільну ресурсну базу.

У свою чергу, клієнти теж прагнуть диверсифікувати і розмістити частину вільних коштів з більшою прибутковістю. Альтернатива депозитам - вкладення грошей в інвестиційні сертифікати. Ерсте Банк уже пропонує своїм клієнтам таку альтернативу, і незабаром через його мережу будуть здійснюватися операції купівлі-продажу інвестиційних сертифікатів фондів під управлінням КУА "Драгон Есет Менеджмент". Клієнти банку зможуть відкрити банківський депозит і/або купити сертифікат пайового інвестиційного фонду, таким чином диверсифікуючи ризики і отримуючи можливості збільшення прибутковості заощаджень, каже Світлана Черкай, заступник голови правління АТ "Ерсте Банк".

Можна також спостерігати, як поступово конкуренція за клієнта переходить із цінового поля в нецінове. Тобто громадян вже цікавлять не лише відсоткові ставки, а й зручність використання депозитів. Тому в майбутньому не виключена можливість введення спеціальних тарифів на розрахунково-касове обслуговування як бонус вкладникам. Також банки намагаються зацікавити їх різними новинками.

Вже чимало банків пропонують послугу прив'язки декількох рахунків до однієї платіжної картки. Скажімо, клієнт, у якого є карта Visa, емітована Піреус Банком, може вільно, тобто цілодобово, і самостійно розпоряджатися коштами на своїх рахунках за допомогою банкоматів Піреус Банку. Наприклад, переказувати кошти зі свого основного рахунку на ощадні рахунки "Вільний" або "Вільний доступ" без необхідності особистого звернення в банк. Крім того, в травні банк планує запустити систему інтернет-банкінгу "Піреус Онлайн Банкінг", що також дозволить клієнтам самостійно керувати своїми заощадженнями в режимі онлайн.

З жовтня 2010 року в ВТБ введено в дію новий накопичувальний продукт - депозитний вклад "Цільовий накопичувальний план", що задовольняє потребу населення в плановому накопиченні коштів. Відсоткова ставка по депозиту залежить від регулярності поповнення, умови продукту стимулюють клієнта до того, щоб робити це щомісяця, отримуючи бонуси.

У січні 2011 року ПУМБ презентував продукт "Депозитний конструктор", який є інновацією на банківському ринку і дає клієнту можливість самостійно створити через Інтернет повністю індивідуальний депозитний продукт, отримавши відсоткову ставку відповідно до вибраних ним умов.

 


Читайте також:

  1. ВВЕДЕНО ВПЕРШЕМІСТ
  2. Економічний розвиток України в перше десятиріччя незалежності
  3. Перше звернення до функції max генерує функцію
  4. Перше начало термодинаміки
  5. Перше перетворення – утворення аустеніту
  6. Перше питання
  7. Перше питання
  8. Перше питання
  9. Перше питання
  10. Перше питання
  11. Перше питання
  12. Перше питання




Переглядів: 481

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика основних тенденцій розвитку банківської системи України. | ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.