Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні характеристики стандартів Ethernet 10 Мбіт/с

Домен колізій

 

У технології Ethernet, незалежно від вживаного стандарту фізичного рівня, існує поняття домена колізій.

Домен колізій (collision domain) - це частина мережі Ethernet, всі вузли якої розпізнають колізію незалежно від того, в якій частині цієї мережі колізія виникла. Cеть Ethernet, побудована на повторителях, завжди утворює один домен колізій. Домен колізій відповідає одному середовищу, що розділяється. Мости, комутатори і маршрутизатори ділять мережу Ethernet на декілька доменів колізій.

Приведена на рис. 5 мережею є один домен колізій. Якщо, наприклад, зіткнення кадрів відбулося в концентраторі 4, то відповідно до логіки роботи концентраторів 10Base-T сигнал колізії розповсюдиться по всіх портах всіх концентраторів.

Якщо ж замість концентратора 3 поставити в мережу міст, то його порт C,пов'язаний з концентратором 4, сприйме сигнал колізії, але не передасть його на своїх решта портів, оскільки це не входить в його обов'язки. Міст просто відпрацює ситуацію колізії засобами порту З, який підключений до загального середовища, де ця колізія виникла. Якщо колізія виникла через те, що міст намагався передати через порт З кадр в концентратор 4, то, зафіксувавши сигнал колізії, порт З припинить передачу кадру і спробує передати його повторно через випадковий інтервал часу. Якщо порт З приймав у момент виникнення колізії кадр, то він просто відкине отриманий початок кадру і чекатиме, коли вузол, що передавав кадр через концентратор 4, не зробить повторну спробу передачі. Після успішного ухвалення даного кадру в свій буфер міст передасть його на інший порт відповідно до таблиці просування, наприклад на порт А. Все події, пов'язані з обробкою колізій портом З, для решти сегментів мережі, які підключені до інших портів моста, залишаться просто невідомими.

Вузли, створюючі один домен колізій, працюють синхронно, як єдина розподілена електронна схема.

 

 

У табл. 1 і 2 зведені основні обмеження і характеристики стандартів Ethernet.

Таблиця 1. Загальні обмеження для всіх стандартів Ethernet

 

Номінальна пропускна спроможність 10 Мбіт/с
Максимальне число станцій в мережі
Максимальна відстань між вузлами в мережі 2500 м (у 10Base-FB 2750 м)
Максимальне число коаксіальних сегментів в мережі

 

Таблиця 2.Параметри специфікацій фізичного рівня для стандартів Ethernet

 

  10Base-5 10Base-2 10Base-T 10Base-F
Кабель Товстий коаксіальний кабель RG-8 або RG-11 Тонкий коаксіальний кабель RG-58 Неекранована витаючи пара категорій 3, 4, 5 Багатомодовий волоконно-оптичний кабель
Максимальна довга сегменту, м
Максимальна відстань між вузлами мережі (при використанні повторителей), м 2500 (2740 для 10Base-FB)
Максимальне число станцій в сегменті
Максимальне число повторителей між будь-якими станціями мережі 4 (5 для 10Base-FB)

 


ТЕХНОЛОГІЯ ETHERNET (802.3)

 

Ethernet - це найпоширеніший на сьогоднішній день стандарт локальних мереж.

Коли говорять Ethernet, то під цим зазвичай розуміють будь-який з варіантів цієї технології. У вужчому сенсі Ethernet - це мережевий стандарт, заснований на експериментальній мережі Ethernet Network, яку фірма Xerox розробила і реалізувала в 1975 році. Метод доступу був випробуваний ще раніше: у другій половині 60-х років в радіомережі Гавайського університету використовувалися різні варіанти випадкового доступу до загального радіосередовища, що отримали загальну назву Aloha. У 1980 році фірми DEC, Intel і Xerox спільно розробили і опублікували стандарт Ethernet версії II для мережі, побудованої на основі коаксіального кабелю, який став останньою версією фірмового стандарту Ethernet. Тому фірмову версію стандарту Ethernet називають стандартом Ethernet DIX або Ethernet II.

На основі стандарту Ethernet DIX був розроблений стандарт IEEE 802.3, який багато в чому співпадає зі своїм попередником, але деякі відмінності все ж таки є. Тоді як в стандарті IEEE 802.3 розрізняються рівні MAC і LLC, в оригінальному Ethernet обидва ці рівня об'єднані в єдиний канальний рівень. У Ethernet DIX визначається протокол тестування конфігурації (Ethernet Configuration Test Protocol), який відсутній в IEEE 802.3. Декілька відрізняється і формат кадру, хоча мінімальні і максимальні розміри кадрів в цих стандартах співпадають. Часто для того, щоб відрізнити Ethernet, визначений стандартом IEEE, і фірмовий Ethernet DIX, перший називають технологією 802.3, а за фірмовим залишають назву Ethernet без додаткових позначень.

Залежно від типу фізичного середовища стандарт IEEE 802.3 має різні модифікації - 10Base-5, 10Base-2, 10Base-T, 10Base-FL, 10Base-FB.

У 1995 році був прийнятий стандарт Fast Ethernet, який багато в чому не є самостійним стандартом, про що говорить і той факт, що його опис просто є додатковим розділом до основного стандарту 802.3 - розділом 802.3u. Аналогічно, прийнятий в 1998 році стандарт Gigabit Ethernet описаний в розділі 802.3z основного документа.

Для передачі двійковій інформації по кабелю для всіх варіантів фізичного рівня технології Ethernet, що забезпечують пропускну спроможність 10 Мбіт/с, використовується манчестерський код.

Всі види стандартів Ethernet (зокрема Fast Ethernet і Gigabit Ethernet) використовують один і той же метод розділення середовища передачі даних - метод CSMA/CD.

 


Читайте також:

  1. Gigabit Ethernet на витій парі категорії 5
  2. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  3. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  4. Акустичні характеристики порід
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Будова, принцип роботи та характеристики МДН – транзисторів
  7. Будова, принцип роботи та характеристики тиристорів
  8. Будова, характеристики і параметри біполярного транзистора
  9. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  10. Варіаційні ряди та їх характеристики
  11. Векторні характеристикимеханічного руху– переміщення, шлях, швидкіст та прискорення
  12. Вибір та застосування стандартів




Переглядів: 1711

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
АДРЕСАЦІЯ КОМП'ЮТЕРІВ | Метод доступу CSMA/CD

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.