Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Класифікування об’єктів винаходу

Дуже важливо чітко визначити, якими об’єктами винахід здебільшого пов'язаний. Тому треба розглянути речі, що містить винахід, щоб визначити відповідну рубрику в Класифікації.

 

Приклад: Якщо в патентному документі йдеться про поршні, треба подивитись, чи об’єкт винаходу є сам поршень або технічний об’єкт є чимось іншим, наприклад спеціальним пристосованням поршня для використовування в конкретному пристрої або розташуванням поршнів у більшій системі, наприклад у двигунах внутрішнього згоряння.

 

Часто інформація про винахід стосується тільки певної сфери застосовування і для найповнішого класифікування такого матеріалу використовують застосовнісно зорієнтовані рубрики. Функційно зорієнтовані рубрики містять більш широку концепцію, в якій конструкційні або функцій- ні характеристики об’єктів застосовано до більш ніж однієї сфери використовування, або в якій застосованність у певній сфері використовування не вважають інформацією про винахід.

 

Приклад: Основна група C09D 5/00 охоплює різноманітні застосовнісно зорієнтовані композиції для покриття (наприклад, C09D 5/16 охоплює фабри проти обростання), тоді як групи від C09D 101/00 до 201/00 охоплюють функційно зорієнтовані аспекти композиції для нанесення покриття, а саме, полімери, на яких основані композиції.

 

У випадку, коли неясно, чи класифікувати технічний об’єкт у функційно зорієнтованій рубриці, чи в застосовнісно зорієнтованій рубриці, треба дотримуватись такого:

(а) коли згадано про певне застосовування, але не чітко виявлене чи цілком означене, класифікують у функційно зорієнтованій рубриці, якщо така є. Ймовірно, що саме так треба робити, коли широко описано кілька застосовувань;

(б) коли певні суттєві технічні характеристики об’єкта пов’язані як з внутрішньою природою чи функцією речі, так і з її певним використовуванням чи спеціальним пристосовуванням, або введенням у більшу систему, класифікують як у функційно зорієнтованій, так і в застосовнісно зорієнтованій рубриці, якщо такі є;

(в) коли настанови, визначені в параграфах (а) і (б) вище, не можна використати, класифікують як у функційно зорієнтованій, так і у відповідній застосовнісно зорієнтованій рубриці.

 

Коли велику систему (сукупність) класифікують як ціле, треба приділити увагу її частинам чи деталям, якщо вони є нові та неочевидні. Треба класифікувати як систему, так і її частини та деталі.

Приклад: Коли в патентному документі йдеться про уведення даної речі (наприклад, листової ресори) в більшу систему (наприклад у підвіску коліс транспортного засобу), це, у всякому разі, пов’язано з більшою системою і має бути класифіковано в рубриці для цієї системи (D60G).Коли в патентному документі також йдеться про річ, як таку, наприклад про саму ресору, і вона є ново. Та неочевидною, також потрібно класифікувати документ у рубриці для самої речі ( F16F).

 


Читайте також:

 1. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
 2. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
 3. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
 4. Багатоаспектне класифікування об’єктів винаходу
 5. Вбудовування об’єктів
 6. Введення в дію об’єктів інвестування.
 7. Вимоги до будівництва об’єктів і спорудження комунально – енергетичних мереж
 8. Вимоги до розвитку та розміщення об’єктів атомної енергетики
 9. Відмови технічних об’єктів. Характеристика відмов
 10. Генеральною називають сукупність об’єктів, з якої зроблено вибірку. Об’єм генеральної сукупності позначають .
 11. Декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки здійснюється з метою запобігання НС, а також забезпечення готовності до локалізації та ліквідації їх наслідків.
 12. Договори відчуження об’єктів незавершеного будівництва
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Об’єкти винаходу | Готування (отримування) чи обробляння сполук

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.