Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заходи загальної безпеки

Кожний бізнесмен повинен дотримуватись деяких заходів за­гальної безпеки:

1. Не виходити з дому чи офісу наодинці, пересуватися групою завжди безпечніше.

2. Намагатися уникати постійних маршрутів на шляху з роботи чи на роботу. Досвід показує, що злочинці тримають свою жертву під наглядом, щоб використати найбільш підходяще місце і час для нападу. Виберіть собі хоча б 4 різні маршрути і використовуйте їх за принципом випадкового вибору. Непередбаченість - це ваш головний захист.

3. Намагатися пересуватися людними місцями, уникати без­людних шляхів, слідкувати, чи не переслідує вас хтось. Під час руху по багаторядній дорозі займати середній ряд, щоб злочинці не змогли притиснути ваш автомобіль до узбіччя.

4. Під час знаходження в автомобілі закривати всі двері на кнопки. Якщо вас зупинили (наприклад ДАІ), не виходити з авто, якщо місце безлюдне. Автомобіль тримати на передачі, щоб за по­требою зразу ж зрушити з місця.

5. Якщо здається, що за вами стежать з іншого автомобіля, перевірити це, змінюючи напрямок руху, швидкість, маршрут, несподіваними зупинками.

6. Якщо ваша підозра підтверджується, зразу ж зв'яжіться з міліцією чи зі своєю "бригадою стрімкого реагування". На цей випадок ви повинні мати під рукою радіотелефон. Цей прилад не розкіш для вас, а життєво важливий засіб безпеки.

7. Якщо автомобіль із злочинцями перегородив вам дорогу (най­частіше в цьому випадку використовують "ножиці": одна машина перекриває дорогу спереду, друга - позаду) на великій швидкості бити по машині (одразу за переднім колесом, чи перед заднім). Ні в якому разі не зупинятися, якщо місцевість дозволяє, зникати узбіччем.

8. Якщо злочинець приготувався розпочати стрілянину по ва­шому автомобілю, збільшити швидкість і їхати прямо на нього, ховатися від пострілів, пригнувшись нижче лобового скла, але тримаючи руль і пересуваючись у потрібному вам напрямку на максимальній швидкості.

9. Необхідно, щоб всі місця в автомобілі були з ременями безпе­ки. Бажано укріпити салон зсередини допоміжним ребром жорст­кості. За бажанням автомобіль будь-якої марки переобладнується для "війни на дорогах" так, що він стане "броненосним крейсе­ром", і тоді ви зметете з дороги будь-який автомобіль, хто б ним не керував.

10. Якщо в салон автомобіля кинули пляшку з вибуховою су­мішшю, не зупинятися. Температура всередині салону не підні­меться вище за 55-60 градусів, а така температура не страшна. На максимальній швидкості зникати з місця події, тому що пляшку кинули, щоб "викурити" вас з автомашини. Якщо б вони хотіли знищити вас , то кинули б гранату Ф-1.

11. З'являтися в офісі і йти з нього в різний час. Якщо є мож­ливість, використовувати різні входи і виходи. Якщо вихід у вас в офісі один, організуйте постійний контроль за ним.

12. Не приїздити в офіс наодинці, коли там нікого немає, сте­регтися незнайомих людей, що без діла вештаються біля офісу чи по коридорах. Вимагати від охорони з'ясування, хто це.

13. Не стояти без потреби біля вікна. Ваше робоче місце не по­винно розташовуватися біля вікна, якщо його видно з вулиці чи вікон (також горищних) прилеглих будинків.

14. З обережністю давати згоду на прохання сфотографувати вас, чи взяти інтерв'ю у вас вдома. Напередодні визначити час зустрічі, забезпечити себе охороною на цей час, не пропускати - людей більше, ніж про це була домовленість (в усякому разі їх не повинно бути більше двох).

15. Зробити так, щоб ваші діти ходили в школу та зі школи в супроводі дорослих, попередити вчителів, що ваших дітей ні за яких обставин не можуть забирати зі школи сторонні люди.

16. Виходити завжди з того, що ваш телефон прослуховується. Бути дуже обережними в телефонних розмовах. Це стосується як служ­бового телефону, так і домашнього, а тим більше - радіотелефону.

17. Попередити ваших рідних і близьких, щоб вони не впускали до квартири незнайомих людей, нікому не розповідали про вашу діяльність, про місцезнаходження (звичайно, крім офісу), не прий­мали ніяких пакунків, якщо не знають від кого вони надійшли.

18. Ставитися обережно до людей, що видають себе за робітни­ків комунальних служб, ремонтних робітників, торговців, які рап­том з'явилися в районі вашого дому чи офісу.

19. Не обговорювати планів ділових поїздок та зустрічей при сторонніх людях. Не вести ділових переговорів телефоном, коли в офісі присутні сторонні особи.

20. Підтримувати дружні стосунки з сусідами, особливо з лю­дьми похилого віку. Саме пенсіонери, проводячи всі дні біля бу­динку на лавці, першими можуть вас попередити про підозрілих типів, що з'явилися останнім часом чи тим, що хтось цікавиться вашими дітьми та т. ін.

21. Обговорювати з сім'єю, що вони повинні робити в тому разі, коли вас чи когось з них викрадуть. Зробити необхідні фінансові та інші розпорядження на цей випадок, вказати номер телефону, по якому потрібно подзвонити. І пам'ятати - якщо біду чекаєш, то від неї менше шкоди, коли вона приходить.

У випадках, коли ви маєте інформацію, що на вас готується замах, чи коли ви займаєтесь таким бізнесом, що конкурентам вигідніше усунути вас, ніж мати за конкурента, вам потрібно здій­снювати заходи, спрямовані на виявлення вибухових пристроїв.

Ознаки, які повинні насторожувати:

- виявлення якої-небудь нової деталі зсередини чи ззовні автомобіля;

- залишки пакувальних матеріалів, ізоляційної стрічки, обрізків дроту недалеко від автомобіля чи всередині салону;

- натягнута леска, дріт, шнур, мотузка так чи інакше прикріплена до автомобіля;

- чужі валізи, коробки, пакети, згорток всередині салону чи в багажнику;

- пакети з-під соків, молока, консервні банки і т. ін., що з'явилося недалеко від автомобіля після паркування.

Залишаючи автомашину на довгий час без нагляду (на ніч, на час роботи, на дачі) хоча б і в "надійному" гаражі або на автостоян­ці, що охороняється, використовуйте так звані "контрольки". Це значить, що між крилами і капотом, на дверях салону, на кришці горловини бензобаку, між сидінням і рамою потрібно наклеїти смужки липкої стрічки, замість стрічок можна приклеювати во­лосинки, сірники. Якщо ця "сигналізація" буде порушена, не за­водьте автомашину, нічого не чіпайте в ній до того часу, доки не проведете ретельний візуальний огляд. Якщо у вас з'явиться якась підозра, звертайтеся до спеціалістів-саперів.

Необхідно також взяти за правило, щоб машину оглядав, від­кривав, заводив, розігрівав хтось інший, а не ви. Це може бути ваш особистий шофер, тілоохоронець, працівник автостоянки чи хтось інший.

Враховуючи сказане, дотримуйтеся таких обов'язкових пра­вил: всю кореспонденцію повинен розпаковувати тільки секретар, але не ви, робити це потрібно в спеціально обладнаному примі­щенні подалі від кабінету, в разі отримання підозрілої кореспон­денції секретар повинен вас про це інформувати, а ви повинні вирі­шити, чи треба викликати спеціалістів.

Сказане про сторонні предмети має значення і для офісу, квар­тири, дачі, під'їзду. Окрім того, звертайте увагу на сліди ремонт­них робіт, свіжу покраску стін і підлоги, на перестановлення меб­лів, на появу нових предметів. Наприклад, 200 грам пластиду можна сховати в корпус факсу, в квітковий горщик, в радіотеле­фонну трубку, але цього більш ніж достатньо, щоб автомобіль типу "Вольво" разом з усіма пасажирами перетворився в палаючий ка­тафалк, а у кімнаті 24 м2 не залишилося жодної живої людини.

3. Заходи з протидії рекету, захопленню заручників,

правила поведінки особи під час захоплення як заручника

Однією з проблем, з якою стикається бізнесмен у своїй діяль­ності є "рекет" чи, якщо оперувати статтею Кримінального Кодек­су, "вимагання".

Рекет або вимагання - найпоширеніший вид злочинів, що здій­снюється по відношенню до бізнесменів. Кращий захист від вима­гання - глибоке зубожіння. Але де ви бачили убогого бізнесмена? Тому розглянемо два вида рекету, що найчастіше зустрічаються:

1. Підприємця шантажують тим, що погрожують розголосити, або направити в "компетентні органи" якийсь компромат. Наприк­лад, повідомити налогову поліцію про те, що він приховав від неї значну суму, чи купив крадений товар.

У цьому разі, насамперед, потрібно тягнути час, щоб виявити наскільки шантажист володіє інформацією і, щоб спробувати знай­ти його (звичайно, з допомогою спеціалістів). Може бути, що ці відомості не такі вже для вас і страшні, в такому разі не поспішай­те повідомляти про це шантажиста.

Є ще один засіб - дезінформація. Якщо ви маєте підозру, що хтось полює за компрометуючою вас інформацією, підіть йому назустріч. Організуйте поширення пліток, заготовте фальшиві документи, і зробіть все можливе, щоб "охочі" ознайомилися з ними. Цим ви спровокуєте шантажиста зробити перший крок, виявите його та отримаєте зброю проти. Найчастіше шантажисти знаходяться серед найближчого оточення бізнесмена.

2. Другий варіант - це коли злочинці вимагають заплатити їм за те, щоб вони не зробили чогось поганого бізнесмену, його роди­чам, чи фірмі. Популярні варіанти - нав'язування "охорони", чи пропозиція "взяти на роботу" з дуже великим окладом. В тому, що виникає така ситуація, нерідко буває винним сам підприємець. Наприклад, наймаючи "крутих хлопців" для вибивання боргів, чи коли звертається до "крутих авторитетів" за допомогою в справах не зовсім нормальних щодо закону.

Якщо на вас "наїжджає" організована злочинна група, то вона обмежиться накладенням "данини" в розмірі 10-20 % від прибут­ку, а невеликі бандитські групи вибивають максимальні кошти До повного зубожіння підприємця. Але і в одному, і в другому ви­падку треба пам'ятати, що виконання першочергових вимагань - це лише спосіб потрапити на гачок, потім будуть все нові, жорсткіші умови і нові суми.

Механізми безпеки. Перш за все треба максимально затягувати час, щоб виявити особу вимагателя і ступінь реальної загрози. Обов'язково треба звернутися до спеціалістів з охоронної фірми, або в міліцію - це вам самому вирішувати, кому довіритися. Най­ефективніший спосіб - це зустрічний рекет, але він дуже склад­ний і дорогий. Краще обмежитися рішучою відмовою, підкріп­леною демонстрацією колективної сили: появою на горизонті міліції, охоронців, тілоохоронців, здійсненням комплексу заходів безпеки, виявленням джерела інформації, відпрацюванням плану дій ваших рідних і співробітників в кризовій ситуації. Кризовий план допоможе максимально зменшити удар, якщо він все-таки буде нанесений.

Одним з найбільш небезпечних способів вимагання є захоплення заручників. Викрадення бізнесмена чи його родичів з метою вику­пу є одним з поширених кримінальних злочинів. Заручник - це людина, яка знаходиться у владі злочинців. Це не означає, що він не має можливості боротися за благополучне вирішення ситуації, в якій він опинився. Від його поведінки залежить багато - вибір правильної поведінки потребує наявності відповідних знань, якими повинні володіти як сам бізнесмен, так і члени його родини.

Класична схема викрадення виглядає так: планування, підго­товка, захват, переховування заручника, проведення переговорів, одержання викупу, звільнення чи вбивство жертви.

Превентивні засоби захисту бізнесмена на цьому етапі зводять­ся до здійснення комплексу загальних заходів безпеки. Особливе значення серед них має замовчування інформації про добробут, маскування і дезінформація, наявність особистої охорони, прове­дення оперативної роботи з виявлення потенційних нападників.

Осо­бам, що ведуть переговори із злочинцями необхідно запам'ятати усе побачене і почуте за час перебування під вартою: розміщення вікон і дверей, сходів, колір шпалер, специфічні запахи, не кажу­чи про голоси, зовнішність і манери злочинців. Необхідно також слідкувати за їх поведінкою, уважно слухати їх розмови між со­бою, запам'ятати розподіл ролей. Тобто скласти чіткий психо­логічний портрет кожного з них.

У випадку викрадення жертва повинна вести себе так, щоб не спровокувати злочинців на жорстокі дії. Якщо перша особа комер­ційної структури (банку, фірми), або інші співробітники опини­лися в руках злочинців як заручники, вони повинні дотримува­тися таких, відпрацьованих багаторічною практикою, правил поведінки:

- не виконувати дій, що здатні викликати у злочинців роздратованість, обурення, підвищену емоційну напругу, підоз­рілість, гнів;

- не чинити опір, не реагувати на провокаційні дії злочинців,

які ті можуть застосувати по відношенню до заручників і навіть до своїх співучасників;

- зберігати спокій, витримку, терпіння, контролювати себе і дії злочинців;

- не вступати зі злочинцями в дискусії на морально-етичні та

інші теми;

- не робити спроб якимсь чином повідомити про себе, або передати на волю дані про своє самопочуття, за виключенням нечастих випадків повної втрати злочинцями контролю за ситуацією, наприклад, в результаті алкогольного сп'яніння або наркотичного стану, пожежі та ін.;

- у випадку провалу подібних спроб злочинці можуть розцінити це як опір, що призведе до погіршення умов утримання заручників;

- потрібно виказувати в розмовах зі злочинцями повну лояльність по відношенню до режиму утримання, що може приз­вести іноді до його пом'якшення та деякому послабленню заходів контролю та спостереження з боку охорони;

- знаходячись в заручниках, представники комерційних структур повинні розуміти, що їх незаконне затримання може продовжуватися досить довго, тому основне завдання осіб, що потрапили в заручники - це збереження свого жит­тя і підтримання як свого фізичного здоров'я, так і мораль­ного стану, сподіваючись на визволення;

- під час контакту зі злочинцями заручникам рекомендується давати різні обіцянки, в тому числі фінансового характеру, але вони повинні пам'ятати, що злочинці добре обізнані з їх фінансовими справами, тому треба давати тільки реальні обіцянки.

фізичних страждань чи покращити умови утримання. І ще одна істина повинна при­нести користь заручнику: розділяючи - володарюй. Спробуй внести розкол у групу злочинців, схилити кого-небудь з них на свою сторону, обіцяючи йому все, що реально можете дати.

Правила поведінки при допиті:

1. Перед кожною відповіддю на чергове запитання робіть довгу паузу, щоб зрозуміти, що хоче злочинець, а також для того, щоб він не розкрив ваші слабкі місця; паузи пояснюйте тим, що ви згадуєте подробиці, думаєте, як краще сказати.

2. Говоріть, максимально використовуючи професійні терміни та інший специфічний жаргон, щоб вас менше розуміли.

3. Намагайтеся висловлюватися нечітко, багатозначно.

4. Зупиняйтеся на незначних деталях, на різних дрібницях, що не мають відношення до суті даного питання.

5. Повторюйте їм час від часу, що ви не володієте потрібною інформацією тому, що це не входило в вашу компетенцію.

6. Зробіть вигляд, що через біль і страх ви не можете зібратися з думками, логічно міркувати, послідовно викладати.

7. В деяких випадках можна робити вигляд, начебто ви не розу­мієте звернених до вас питань через акцент злочинця, викорис­тання ним блатного жаргону, неясної вимови.

8. Говоріть монотонно, без емоцій, без жестикуляції, щоб склад­ніше було зрозуміти, де правда, а де брехня. Не дивіться в очі зло­чинцям.

9. Будьте ввічливими, не ображайте бандитів, не говоріть з ни­ми про те, про що вони не хочуть чути, не сперечайтеся, не крити­куйте. Проводьте свою лінію не запереченнями, а уявною згодою.

Збереження психологічної стійкості під час перебування під арештом - одне з найважливіших умов врятування заручника. Потрібно засвоїти такі правила, що дозволять зберегти ясність розуму, адекватну оцінку ситуації:

1. Намагайтеся, наскільки це можливо, виконувати правила особистої гігієни.

2. Робіть можливі в даних умовах фізичні вправи, як мінімум по черзі напружуйте м'язи всього тіла, якщо немає змоги вико­нувати звичайний фізичний комплекс.

3. Дуже корисно в усіх відношеннях практикувати аутотренінг та медитацію, це допомагає тримати свою психіку під контролем.

4. Згадуйте прочитані книжки, пісні, вірші, обмірковуйте різні абстрактні проблеми. Ваш розум повинен працювати.

5. Якщо є така можливість, читайте все, що знаходиться під рукою, навіть коли текст вам не подобається. Можна також пи­сати, навіть коли текст будуть забирати. Важливий сам процес, що допомагає зберегти розум.

6. Важливо також слідкувати за часом, тим більше, що викра­дачі взагалі відбирають годинники, відмовляються відповідати, котра зараз година, який день, ізолюють від зовнішнього світу. Пишіть календар, відмічаючи зміну дня і ночі.

7. Намагайтеся ставитися до того, що діється, ніби з боку, не сприймайте близько до серця того, що трапилось, до кінця будьте впевнені у щасливому закінченні цієї події.

8. Не викидайте свої речі, які можуть ще вам знадобитись (лі­ки, пенсне, олівці, хустинки і т.ін.), намагайтеся створити хоча б мінімальний запас води і харчів на той випадок, якщо вас покинуть самого і не будуть годувати.

 


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. II. Загально-шкільні заходи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  9. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  10. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  11. Абіотичні та біотичні небезпеки.
  12. Адміністративно-запобіжні заходи




Переглядів: 598

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття та суть фізичної безпеки. | Технологічні заходи забезпечення безпеки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.