Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Технологічні заходи забезпечення безпеки

Попередження злочинів через створення адекватного навколишнього середовища

Оскільки конструкція будівель і організація ділянок місце­вості, на якій вони розміщуються, у великій мірі впливає на прово­кування злочинів, то у всьому світі розробляються варіанти попе­редження злочинів через створення адекватного навколишнього середовища і забезпечення з допомогою сприятливого середовища потрібного рівня безпеки. Було запропоновано багато ідей, що допомагали таким чином організувати охорону, щоб ввести зло­чинців в оману і перешкодити їм.

Під навколишнім середовищем розуміємо матеріальне і со­ціальне довкілля, з яким люди вступають у будь-які відносини. Цей термін можна використати по відношенню до житлового маси­ву, до промислового комплексу, ділянки місцевості, на якій роз­ташована будівля, а також до більш значних індустріальних тери­торій.

Під час реалізації методики орієнтуються на протидію відповід­ним злочинам (а не будь-яким) і на створення у потенційних поруш­ників, що потрапляють на територію, що охороняється, відповід­ного психологічного стану, який досягається організацією такого навколишнього середовища, яке впливає на поведінку людей.

Методика включає певні аспекти, з яких можна виділити:

- забезпечення відповідного рівня освітлення;

- проріджування густих кущів і дерев, що заважають візуальному контролю за місцевістю і можуть служити укриттям особам, які намагаються незаконно потрапити на об'єкт, що охороняється;

- всебічний аналіз кримінальної ситуації в цілому;

- контроль за відвідуваннями об'єкта.

Принципи, що лежать в основі методики, добре підходять не тільки для ділянок місцевості, але можуть використовуватись і всередині будівлі. У такому разі серед прийомів, що використо­вуються можна вказати:

- виставкові зразки і полиці з товаром у магазині зараз розміщуються нижче традиційного рівня, що дозволяє здійсню­вати більш зручно звичайне спостереження за ними як зсе­редини, так і ззовні приміщення;

- в робочі години забезпечується високий рівень освітлення торговельних приміщень, що не тільки працює на підви­щення ефективності спостереження, але дозволяє створити більш сприятливе враження від магазину, додатково приваб­лює покупців зайти до нього;

- розміщення робочих місць продавців і касирів дозволяє за­безпечити строгий контроль за ними збоку;

- місце для паркування автомобілів проектується так, щоб ог­ляд залишених машин був гарним, і щоб загальне враження від нього створило у злочинця почуття ризику, якщо він вирішить здійснити на цій території незаконні дії. Бізнесменам, котрі працюють у місцях з підвищеним рівнем кримінальної активності, рекомендується проконсультуватися зі спеціалістами відділів міліції з метою попередження злочинів.

Ешелонована система забезпечення безпеки

Реальна ціль, яку ставить звичайний бізнесмен, - створення такого рівня захисту, який би відлякував більшу частину злочин­ців від його фірми, або в крайньому разі максимально затримував би їх під час проникнення.

В основі такого підходу знаходиться концепція насиченого захисту або ешелонованої безпеки.

Перед тим як приймати рішення про те, які засоби забезпечен­ня фізичної безпеки встановити в компанії, необхідно визначити, які об'єкти в будівлі чи в усьому комплексі, що охороняється, найшвидше привернуть увагу злочинців. До них слід віднести гро­ші, комп'ютерне обладнання, твори мистецтва, знеособлені цінні папери - цей набір залежить від виду бізнесу, яким займається компанія.

Наступний етап - продумування місць розміщення цих приваб­ливих для злочинців об'єктів щодо максимального утруднення доступу до них. У всякому разі, потрібно керуватися здоровим глуздом і шукати розумний компроміс між найбезпечнішим міс­цем і функціональними зручностями користування такими об'єк­тами.

Таким чином, ешелонована система забезпечення безпеки скла­дається з декількох рубежів перешкод, що дозволяють контролювати проникнення на територію небажаних осіб. Це схоже на голівку цибулі - ви знімаєте один шар, під яким виникає другий, потім третій і т. д.

Основні типи фізичних бар'єрів, з якими може зу­стрітися порушник, що намагається проникнути на територію, яка охороняється.

Захисні пристрої по периметру приміщення Стіни. Висока цегляна чи бетонна стіна, верхня частина якої закінчується чимось, що перешкоджає її подоланню (торцеве роз­міщення лезоподібних поверхонь, колючки, вмуроване бите скло, фарба, яка не висихає, чи її складові і т.ін.), і зараз залишається найефективнішим захисним пристроєм, що застосовується по периметру території, яка охороняється. Але водночас це одне з найдорожчих пристроїв подібного призначення, а крім того, воно часто використовується злочинцями як місце для схованки при підготовці проникнення.

Огорожа з окремих ланок.

Огорожа із зварних секцій.

Огорожа з металевих конструкцій.

Секції колючого дроту або дріт типу бритвеного леза.

Огорожа з набірних металевих елементів. .

Електричні і електрофіковані огорожі,

Ворота.

Шарнірні механізми.

Замки.

Жорсткість конструкції. .

Управління воротами.

Турнікети. Двері. Двері для пішоходів. Двері транспортного призначення.

Дверні замки:

а) Замки з клямкою. б) Накладні замки. в) Механічні комбіновані замки. г) Електричні замки. д) Багатоточечні замки. є) Навісні замки.

ж) Замки, що контролюються. з) Шарнірні пальці.

а) Єльські ключі.

б) Ключ для важельного замка.

Вікна. Серед вікон, що зараз найчастіше використовуються, можна виділити декілька типів:

а) віконна стулка. Це вікна, закріплені шарнірно з одного бо­ку, які виготовляються з металу, дерева чи пластика;

б) фрамуга. Тип цього вікна схожий на віконну стулку за ви­нятком того, що шарніри встановлюються не збоку, а знизу чи зверху рами;

в) вікно з рамою, що ковзає. Звичайно, це тип конструкції, який переміщується відносно вертикальної чи горизонталь­ної направляючої. Найчастіше такі вікна можна зустріти в старих забудовах. Рами практично завжди виконані з де­рева;

г) вікно з центральною підвіскою. У цьому варіанті рама обер­тається навкруги центральної осі і, як правило, фіксується підпружиненим запірним механізмом. Порушник може "по­працювати" над такими вікнами, розташованими на великій висоті, з допомогою довгої палиці з крюком на кінці.

Дахи.Якщо тільки світлові отвори в даху не призначені додатково для вентиляції, вони не повинні відчинятися, а замість скла в них повинен бути вставлений міцний прозорий пластик. Якщо ж такі отвори забезпечують і вентиляцію, на них повинні стояти міцні ґрати, що перешкоджають проникненню через них.

Доступ убудівлю.

Критерії якості такого обладнання, що відно­сяться до конструкції сейфів, діляться на три категорії:

1. Ті, які витримують дію ручних механічних і електричних інструментів, полум'я киснево-ацетиленового пальника впродовж ЗО хвилин.

2. Те ж саме, що і в попередньому випадку, тільки час "опору" проникнення до вмісту складає 60 хвилин.

3. Те ж саме, що і для другої категорії, але в цьому разі до впли­вових факторів додаються вибухові речовини.

У корпусах, дверцятах і інших елементах сейфів одночасно використовуються матеріали з теплозахисними властивостями і такими, що перешкоджають свердлінню.

Найскладнішим елементом сейфів є його дверцята. їх конструк­ція повинна відповідати двом протилежним вимогам: надавати зруч­ний доступ персоналу під час роботи до вмісту сейфу і надійно перешкоджати несанкціонованому проникненню в нього. У зачине­ному стані захисні властивості дверцят не повинні бути нижчими, ніж у інших п'яти сторін сейфу. Щоб забезпечити такі вимоги, висо­коякісний сейф повинен мати такі характеристики:

- запірні елементи повинні входити в корпус сейфа зверху, знизу і в бокову, протилежну підвісковій, сторону дверцят;

- петлі мають бути захищені від впливу, а шарнірні стрижні або фіксуючі накладки на підвісковій стороні дверцят повин­ні входити в призначені для цього пази на корпусі сейфу, коли дверцята знаходяться в зачиненому стані;

- під час спроби розкрити сейф вибуховими речовинами встановлені всередині запірні механізми повинні заново зводиться;

- на сейфі повинно бути встановлено декілька типів запірних

пристроїв.

Слід відмітити, що зараз багато підприємців користуються сей­фами, придбаними багато років тому, котрі не можуть чинити опір сучасним інструментам і пристроям, на які перейшли злочинці.

Якщо ви сумніваєтесь у надійності використовуваного вами обладнання, завжди є сенс проконсультуватися у цьому питанні зі спеціалістом.


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. Загально-шкільні заходи
  6. II.1 Програмне забезпечення
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  10. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  11. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  12. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях




Переглядів: 717

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заходи загальної безпеки | Діелектрична проникність гірських порід

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.