Поряд з виробами з піногуми й еластичного пінополіуретану, у виробництві меблів, транспортних засобів, пакувальних матеріалів застосовують матеріали із прогумованого волокна.
Ці матеріали використають для виготовлення матраців і подушок, спинок і сидінь транспортних засобів, для пакування тендітних, дорогих виробів.
Завдяки специфічної структурі матеріалу із прогумованого волокна (рис. 5.20) виробу
характеризуються малою густиною, високою повітро- і волого- проникністю, високою еластичністю й довговічністю. Вироби із прогумованого волокна мало чутливі до змін температури. Це дає можливість їх експлуатації в різних кліматичних зонах. Для виготовлення виробів із прогумованого волокна застосовують як волокна тваринного походження (кінський волос, свиняча щетина), так і рослинні волокна (низкочислове волокно зчосів кокосових горіхів), а також синтетичні волокна (поліпропілен, поліефірне волокно). У багатьох випадках застосовують суміші волокон. УРосії, в основному, застосовують волокно кокосових зчосів, що надходить увигляді скручених у джгут волокон:
число витків у джгуті на 1 м…………………... ≥60;
довжина волокна менш30 мм, %....................... ≤6;
довжина волокна більше 100 мм, %..................≥70;
Як сполучні волокна тваринного й рослинного походження використовують композиції, в основному, натурального латексу, хоча можливо застосування штучного ізопренового латексу і його комбінації з бутадієн-стирольним латексом.
До складу композицій, як правило, входять ПАР, що забезпечують змочування волокон і стабільність композицій при механічному впливі (розпилення пульверизатором), загусники, що зменшують наскрізне стікання композиції через шар волокон, засоби проти старіння, вулканізуючі добавки. Для надання виробам вогнестійкості до складу латексних композицій уводять антипірени.
У табл. 5.26 наведені типові рецепти просочувальних композицій, які застосовують при виготовленні прогумованого волокна з кокосових зчосів