Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Програмування

Цей науковий напрямок своєю появою цілком зобов'язаний обчислювальним машинам. Саме з ними пов'язане програмування у тому значенні, в якому воно представлене в цій книзі. Але, навіть у нашій книзі цей термін зустрічається і в іншому значенні, коли говориться про математичне програмування, лінійне програмування і т.д., тобто про програмування як про спеціальну обчислювальну процедуру. Зустрічаються й інші випадки використання терміна «програмування». Наприклад, одного часу досить популярним методом навчання було програмоване навчання.

У початковий період свого розвитку програмування не мало під собою міцної теоретичної бази і нагадувало працю ремісників вищої кваліфікації, коли якість роботи визначається не знаннями, а професійним умінням. Але з накопиченням досвіду програмування формувалися загальні ідеї і положення, що лежать в основі побудови програм для комп'ютерів і в самих процедурах програмування. Це спричинило поступове створення теоретичного програмування, у якому зараз можна виділити кілька напрямків.

Один з них пов'язаний зі створенням різноманітних мов програмування, призначених для полегшення взаємодії людини з обчислювальною машиною й інформаційними системами. Крім розробки мови, на якій користувач записує програми, необхідні ще спеціальні засоби, що забезпечують автоматичне переведення запису програми на деякій мові програмування у форму, що сприймається пристроями комп'ютера. Це переведення здійснюється спеціальними програмними системами — трансляторами, розробка яких, як і створення мов програмування й рішення ще цілого ряду задач, пов'язаних із забезпеченням взаємодії користувача і машини, є полем діяльності системних програмістів. Системне програмування — особлива галузь, у якій працюють професіонали високого рівня, що створюють програмний продукт, який тиражується разом з математичним забезпеченням.

Інша галузь діяльності системних програмістів — створення операційних систем, без яких не може функціонувати обчислювальна машина. Програмісти такого профілю працюють, як правило, на тих фірмах і в тих організаціях, де виробляються або розробляються комп'ютери.

Тенденцією останніх десятиліть став перехід від окремих обчислювальних машин до об'єднань багатьох різнотипних машин у єдину мережу збору, обробки і передачі даних. Така мережа нагадує розвинуту мережу зв'язку. Вона містить у собі спеціальні канали і пристрої для організації обміну даними між машинами. Для того, щоб різні комп'ютери «розуміли» повідомлення один одного, потрібні спеціальні мови, записи на яких однаково зрозумілі всім абонентам мережі. Такі мови називаються протоколами зв'язку. Розробкою протоколів також займаються системні програмісти.

Крім системного виділяють проблемно-орієнтоване програмування. Фахівці, що працюють у цій сфері, створюють користувальницькі програми, націлені на рішення задач у тій або іншій галузі людської діяльності, наприклад для рішення задач з галузі аеромеханіки, банківських задач, задач медичної діагностики і т.д. Ці ж програмісти створюють спеціальні пакети прикладних програм — зручний засіб для користувача, що працює у фіксованій проблемній галузі.

Нарешті, велика кількість програмістів пов'язана зі створенням програм для різного роду інформаційних систем, наприклад для банків даних.


Читайте також:

  1. Безпосереднє програмування відеопам'яті
  2. Виконання програми - реалізація мови програмування
  3. Геометрична інтерпретація задачі лінійного програмування
  4. Геометрична інтерпретація задачі нелінійного програмування
  5. Геометрична інтерпретація розв’язків цілочислових задач лінійного програмування на площині
  6. Графічний метод розв’язування задач лінійного програмування
  7. Державне регулювання суспільного відтворення та його форми. Планування та програмування
  8. Динамічне програмування.
  9. Динамічного програмування
  10. Економічна і математична постановка задачі нелінійного програмування
  11. Економічна і математична постановка задачі нелінійного програмування
  12. Економічна і математична постановка цілочислової задачі лінійного програмування




Переглядів: 589

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кібернетика | Штучний інтелект

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.