Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хеджування ризику як вид фінансової послуги

Важливою функцією ф’ючерсних ринків є створення можливості для торгових учасників зменшити або контролювати ризик шляхом переносу його на інших учасників. Відмітимо, що діяльність по торгівлі ф’ючерсними контрактами з метою зменшення або контролю над ціновим ризиком називається хеджуванням.

Хеджерамиє учасники ринку, що використовують ф’ючерси й опціони для зменшення ризику цінових коливань. Їх участь у ф’ючерсній торгівлі пов'язана з реальними операціями, що стосуються товару або фінансового інструмента, що лежить в основі ф'ючерсного контракту.

Хеджери усувають ризик шляхом відкриття на час позиції на одному
ринку й протилежної позиції на іншому, але економічно зв'язаному ринку, такому, як ф’ючерсний або ринок забалансових інструментів.

Хеджери в економічному плані є основними учасниками ринку термінових контрактів. Сфера їхньої діяльності — область матеріального виробництва, ринок наявного товару, а також фінансова.

Доцільно відмітити, що учасник ринку може вважатися хеджером, якщо його дії засновані на двох мотивах:

- присутність на ринку наявного товару;

- зацікавленість у зменшенні ризику.

Існування хеджерів є економічним виправданням існування ф'ючерсних і опціонних ринків. Хеджери є постачальниками реальних товарів і послуг, а ф'ючерсні й опціонні ринки сприяють підвищенню ефективності їхньої діяльності. Ф'ючерсна торгівля не могла б існувати без активної участі хеджерів. Саме вони забезпечують регулярний і двосторонній приплив наказів на покупку і продаж, що в підсумку приводить до успіху ф'ючерсного контракту.

Хоча хеджування за допомогою ф'ючерсних контрактів стало складовою частиною багатьох галузей економіки, але це не єдиний засіб захисту від цінових коливань. Так, у багатьох сферах виробництва і фінансів не існує ф'ючерсних контрактів, однак там функціонують прибуткові підприємства, що, або знайшли інший спосіб захисту від короткострокових коливань, або пристосувалися до циклічності в прибутках і збитках.

Отже, хеджування можна визначити як використання ф'ючерсного ринку для зниження цінового ризику на наявному ринку. Воно означає здійснення ф'ючерсної угоди, що є тимчасовою заміною відповідної угоди на наявному ринку. Ця ф'ючерсна позиція протилежна нетто-позиції на наявному ринку і служить для зменшення її ризику. У цьому випадку позиції на наявному і ф'ючерсному ринках повинні бути рівні по кількості і збігатися по терміну.

Варто пам'ятати, що здійснення операцій хеджування було б неможливо без тісного взаємозв'язку цін реального і ф'ючерсного ринків. Звичайно, на практиці ціни на реальний товар трохи відрізняються від цін ф'ючерсних контрактів, тому ідеальне хеджування майже неможливо. Однак ці відхилення не настільки значні, щоб не виправдати вигод від хеджа.

Отже, роль ф'ючерсного ринку полягає в забезпеченні тимчасового гнучкого способу зниження ризику, що виникає в описаних вище ситуаціях.

Метою хеджування стає усунення або контроль над коливаннями в нетто-доходах фірми, які викликані несподіваними змінами в цінах на продукцію, що купується або продається.

 


Читайте також:

  1. Абсолютні показники фінансової стійкості
  2. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  3. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  4. Аналiз ризику методами iмiтацiйного моделювання
  5. Аналіз втрат від маркетингового ризику
  6. Аналіз кредитного ризику банку
  7. Аналіз невизначеності і ризику
  8. Аналіз ризику в життєдіяльності людини.
  9. Аналіз ризику можливих збитків
  10. Аналіз ризику через моделювання.
  11. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  12. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.




Переглядів: 682

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність послуг по перейняттю ризику | Механізм надання послуг по перейняттю ризику

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.