Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Періоди життя жінки.

Гормональний обмін у чоловіка.

Гіпоталамус – головний інтегративний центр функціональної репродуктивної системи у чоловіків. Гіпоталамус одержує інформацію від центральної нервової системи і яєчок та регулює утворення і секрецію гонадотропінрилізінг гормону (ГРГ). ГРГ секретується в пульсуючому режимі, що є необхідною ланкою стимуляції синтезу і секреції обох гонадотропінів гіпофіза – лютеїнізувального(ЛГ) і фолікулостимулювального(ФСГ).
ЛГ і ФСГ утворюються в передній частині гіпофіза і також секретуються в імпульсному режимі. В яєчках ЛГ і ФСГ зв’язуються зі специфічними рецепторами на клітках Лейдіга і Сертолі.
Тестостерон – секретується клітинами Лейдіга, є головним інгібітором секреції ЛГ у чоловіків. У периферичних тканинах тестостерон може перетворюватися в більш сильний андроген дигідротестостерон або в сильний естроген – естрадіол. Андрогени і і естрогени, що утворюються, незалежно один від одного, регулюють секрецію ЛГ.
Продукція ФСГ регулюється за механізмом зворотного зв’язку інгібіном, що утворюється в клітинах Сертолі. Погіршення сперматогенезу супроводжується зменшенням утворення інгібіна і, як наслідок, збільшенням секреції ФСГ. Ізольоване підвищення рівня ФСГ – важливий маркер стану герміногенного епітелію яєчок.
Секреція пролактина також має складний взаємозв’язок з гонадотропними гормонами гіпофіза. У чоловіків з гіперпролактинемією підвищений рівень пролактину чинить інгібуючий вплив на секрецію ГРГ. Підвищення рівня пролактину може впливати на стан центральної нервової системи. У чоловіків з гіперпролактинемією, що одержують замісну терапію препаратами тестостерону, лібідо і сексуальна функція не відновлювалися доти, доки не відбувалося зниження рівня пролактину.

Ембріональний період – (антенатальний) з моменту запліднення до народження дитини наприкінці першого місяця ембріогенезу формуються статеві органи – матка, маткові труби, верхня частина піхви з Мюллерових проток, ЗСО з сечостатевої пазухи, яєчники (із первинної гонади) трансформація відбувається на 18- 20 – му тижні.

Період новонародженості зміни в статевих органах зумовлені впливом статевих гормонів матері: збільшення вульви, клітора, реакція піхви кисла. кількість примордіальних фолікулів 700-800тис.

“нейтральний ” період з року до 7-8 років. До 4 років матка опускається в малий таз. Атрезія фолікулів.

Препубертатний період від 8 років до менархе. Розвиток вторинних статевих ознак збільшуються грудні залози, з’являється волосся на лобку, під пахвами,

Пубертатний період від менархе до 15-17 років.

Репродуктивний період з 16 років до 49 років. Реалізується репродуктивна та статева функція.

Клімактеричний період 45-50 років триває 2-3 роки. Ановуляторні цикли. Фізіологічний та патологічний клімакс.

Період менопаузи з припинення менструації і до 70 років. Розвивається ожиріння або схуднення.

Старечий (сенільний) період. Після 70 років. матка зменшується, піхва звужується, епітелій атрофує.

Менструальний цикл — Це проміжок між двома менструаціями –(від 1-го дня поперед неї кровотечі до 1-го дня наступної). На початку циклу в яєчнику розвивається Граафів пухирець (яйце), внутрішні стінки матки покриваються м'якою пористою тканиною. Яйце виходить з яєчника, і кровоносні судини стінки матки наповняються. Якщо запліднення не відбувається, залишки Граафового пухирця дегенерують, внутрішній шар матки відходить і виділяється назовні. Це викликає кровотечу, яку й називають менструацією. Цикл повторюється знову. У жінок менструації відбуваються з моменту настання статевої зрілості до менопаузи приблизно кожні 28 днів. Тривалість циклу визначається фізіологічними процесами в організмі жінки і не залежить, всупереч традиційним уявленням, від фаз Місяця. Початком менструального циклу умовно вважається перший день менструації.

Щоб зрозуміти механізм менструального циклу, потрібно знати ендокринну систему жінки. Три базових органу управляють цією системою. Перший і самий ключовий елемент системи - гіпоталамус, другий - гіпофіз і третій - яєчники.
Якщо десь в цій системі відбувається збій, то народження дитини стає скрутним. Діяльність цих трьох складових тісно взаємопов'язана і спрямована на створення сприятливих умов для зачаття.
Гіпоталамус і гіпофіз знаходяться в головному мозку.
Гіпоталамус виробляє необхідну кількість ГнРГ (гонадотропін-Релізінговий Гормон) впливаючи їм на гіпофіз.
У відповідь, гіпофіз виробляють ще два гормони-гонадотропіну - ФСГ (фолікулостимулюючого гормону) і ЛГ (лютеїнізуючого гормону).
o А вони в свою чергу примушують працювати яєчники. Під впливом ФСГ незрілі фолікули починають рости і в зростаючій прогресії виробляти естрадіол, який досягає свого піку до середини менструального циклу. Цей процес триває приблизно 14 днів і називається фолікулярної фазою. В кінці цієї фази відбувається сильний підйом рівня ЛГ. Під впливом цього сильного викиду ЛГ фолікул швидко завершує своє дозрівання, розривається і відбувається овуляція. На місці фолікула, що розірвався, утворюється жовте тіло. Починається лютеїнової фаза. ЛГ стимулює жовте тіло, яке у відповідь виробляє прогестерон. Тривалість життя жовтого тіла приблизно 12-14 днів. В кінці цієї фази рівень ЛГ стрімко падає, відповідно "вмирає" жовте тіло, припиняючи вироблення прогестерону. Починається новий оваріальний цикл.
Якщо ж яйцеклітина запліднилися і відбулася імплантація зародка, то до 23-го дня при 28-ми денному циклі ембріон починає активно виділяти ХСГ. Саме вироблення цього гормону і свідчить про вагітність. Механізм дії ХСГ схожий з ЛГ. Він у міру підвищення свого рівня підтримує життя жовтого тіла, яке у відповідь в зростаючій прогресси виділяє необхідну кількість для розвитку вагітності естрогену і прогестерону. Роль жовтого тіла дуже важлива до другого місяця вагітності. До цього часу секреторні функції жовтого тіла бере на себе плацента.
Отже, підіб'ємо підсумок. Оваріальний цикл триває в середньому 28 днів і являє собою сукупність процесів: яйцеклітини. 1-13 день-фолікулярна фаза - відбувається дозрівання фолікула і яйцеклітини.
14 день - Овуляція (від латинського слова ovul - яйце). Фолікул розривається і, розриваючи стінку яєчника, викидає в маткову (фаллопієву) трубу дозрілу яйцеклітину.
15-28 - лютеїнова фаза - на місці фолікула, що розірвався, утворюється жовте тіло, яке поступово вмирає, якщо запліднення не відбулося.
Так як фунціональних діяльність яєчників циклічна, то нова фолікулярна фаза слід за лютеїнової.
Одночасно з циклічними змінами в яєчниках відбувається і циклічне зміна ендометрія (слизової оболонки матки). Ці зміни також викликають гормони яєчників - естрадіол і прогестерон. У відсутність цих гормонів, існування функціональної діяльності ендометрію неможливо. До підліткового віку і після менопаузи або при видаленні у жінки яєчників - ендометрій перебуває в стані спокою, майже атрофовані, а товщина його не перевищує 0,1-0,2 мм.
Отже, про дозріванні ендометрію. (Якщо бажаєте подивитися цей процес в русі - натисніть сюди!)
Протягом всього предовуляторного періоду естрогени (в основному, естрадіол) забезпечують проліферацію (ін словами розростання) слизової оболонки матки (ендометрія), товщина якої поступо возростає.
Під час овуляції через розрив фолікула вироблення естрадіолу знижується. Утворилося жовте тіло незначно піднімає рівень естрадіолу і в той же час починає активно виділяти прогестерон. Ця Естро-прогестатівная діяльність радикально змінює ендометрій: припиняється проліферація і ріст ендометрію в товщину і починається секреторна діяльності залоз ендометрію для підготовки до можливої ​​імплантації зародка.
Якщо запліднення та імплантації не відбулося, то жовте тіло через 12-14 днів життя вмирає, внаслідок чого відбувається різкий спад рівня естрадіолу і прогестерону, без яких ендометрій не може існувати. Як наслідок відбувається звуження судин, омертвляння тканини ендометрію і його відторгнення у вигляді генітального кровотечі, тобто начінается менструація.


Читайте також:

 1. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
 2. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
 3. А. 5-7 день життя.
 4. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
 5. Австрії: мистецтво повсякденного життя.
 6. Адаптації до паразитичного способу життя
 7. Анамнез життя
 8. Антропологічна періодизація первісної історії
 9. Архітектурно- планувальні заходи по поліпшенню стану міського середовища .Аналіз циклу життя споруди
 10. Біохімічна гіпотеза виникнення життя.
 11. Блок 5. Доходи та рівень життя населення.
 12. Братства,їх роль в активізації культурного життя 16-17ст.
Переглядів: 1257

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Лютеїнова/секреторна фаза

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.