Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Махінації на фондовому ринку

Обіг акцій та функціонування акціонерних товариств регулюється шістьма Законами

Є випадки, коли українські інвестори не можуть інвестувати в українські компанії, а іноземні – можуть

Через проведення розміщення акцій, наприклад, IPO на закордонних фондових майданчиках та через валютне законодавство, українські інвестори не можуть інвестувати в українські компанії, а іноземні – можуть.

Наприклад, компанії “Авангард” та “Миронівський хлібопродукт” котуються на Лондонський фондовій біржі, а “Астарта”, “Кернел” чи “Мілкіленд” – на Варшавський.

 

В регулювання обігу таких цінних паперів як акції українське законодавство стає все більше і більше заплутаним. Зокрема ця сфера регулюється таким Законами:

1. Закон України від 17.09.2008 р. № 514-VI “Про акціонерні товариства”;

2. Закон України № 1576-XII від 19.09.1991 "Про господарські товариства": глава 1 "Акціонерні товариства" ;

3. Закон України від 23.02.2006 р. № 3480-IV "Про цінні папери та фондовий ринок";

4. Закон України від 10.12.1997 № 710/97-ВР "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні"; (втратить чинність на підставі Закону Україну про депозитарну систему від 11.04.2014 р.)

5. Господарський кодекс: Глава 9 "ГОСПОДАРСЬКІ ТОВАРИСТВА", стаття 164 "Умови і порядок випуску цінних паперів суб'єктами господарювання";

6. Цивільний кодекс: статті 152-158.

Як на мене, то існування такої кількості Законів (плюс є купа Постанов, Рішень тощо) щодо простих акцій та акціонерних товариств є обтяжливим та нерозумним. У нас фондовий ринок в початковій стадії розвитку, а законів вже забагато. Ліпше було би навпаки.

Краще все спростити і поставити окрему главу в Господарський кодекс.

 

3. В Україні придумали акциз на цінні папери (ЦП, особливий податок на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами)

 

Маніпулювання вартістю цінних паперів на фондовому ринку - досить поширене явище за кордоном. Так, один з найбагатших американських мільярдерів Радж Раджаратнам, номер 236 серед списку 400 за версією журналу Forbes, засуджений до довічного ув'язнення за створення інсайдерської схеми на суму 25 мільйонів доларів. Він також відомий за змову з представниками топ-менеджменту деяких американських компаній, які повідомляли Раджаратнаму інформацію про свої квартальні доходи до їх офіційного оприлюднення. Таким чином, бізнесмен міг вигідно грати на коливаннях курсів акцій.
Поширення такої інформації за кордоном вважається тяжким злочином, на відміну від України, де бізнесмени не побоюються покарання за своє шахрайство. Тому не дивно, що шахрайство на фондовому ринку у нас дуже поширене.

Як приклад можна привести незрозумілу ситуацію з акціями банку «Форум», один з емітентів якого повідомив про можливу маніпуляції цінами його акцій деякими торговцями. Ці торговці, чиї імена не розголошуються, здійснили угод на 8 мільйонів гривень, що призвело до зростання вартість паперів банку в 2,5 рази - з ціни 13-16 гривень до 37 гривень. При цьому на Українській біржі ціна акцій становила 7-8 гривень. Торговці не були покарані, а тільки отримали попередження від ПФТС, і можливі спроби маніпулювання заперечували.

Як ще можна маніпулювати вартістю акцій? Наприклад, виставити в торговельну систему об'ємні заявки, стимулювавши тим самим інвесторів рухатися в певний бік. Ще простіше - проводити операції з самим собою, тобто, відкрити два рахунки на дві різні фірми у двох брокерів. Від однієї фірми виставити заявки на продаж, від іншої - на покупку, змусивши їх здійснювати операції з найвигіднішою котируванням. Проте така система буде працювати, тільки якщо в неї не втручаються інші учасники ринку.

Ще одна група маніпуляцій будується на поширенні неправдивої або фальшивої інформації, чуток, торгівлі даними власних клієнтів і партнерів. Робиться якийсь вкидання інформації, а ви самі вирішуйте, вірити їй чи ні.

Шахрайські дії хоч і не караються належним чином, однак розслідуються прокуратурою. Наслідки, які чекають недобросовісних торговців, - це штраф в 8,5 тисяч гривень (500 неоподаткованих мінімумів) та анулювання сертифікату спеціаліста. Однак за фактом до суду такі справи доходять рідко.

Складність полягає в постановці кордонів між шахрайством і звичайним впливом на фондовий ринок. Не завжди маленький обсяг ринку, великі спреди і невелика кількість акцій, а отже, і різкі зміни вартості акцій, є наслідком маніпулювання.

http://groshi.ua/uk/articles/mahinaciyi-na-fondovomu-rinku

 


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  3. Банки як учасники ринку цінних паперів
  4. Банківські установи на кредитному ринку
  5. Важелі впливу на процеси розвитку ринку капіталу.
  6. Валютний ринок. Види операцій на валютному ринку
  7. Валютний ринок. Види операцій на валютному ринку
  8. Вибір фірмою обсягу виробництва і рівновага конкурентного ринку у довгостроковій перспективі
  9. Вивчення ринку сировини й матеріалів
  10. Вивчення товару і комплексне дослідження ринку.
  11. Види ринку.
  12. Визначення межі ринку товару і конкурентної позиції виробника




Переглядів: 603

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Покращення роз’яснювальної роботи для населення, щоб підвищити його обізнаність | Порядок створення та реєстрації комерційних банків різних форм власності в Україні. Документи необхідні для реєстрації банку.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.