Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ІНДИКАТОРИ ОБСЯГУ

Взаємодія осцилятора із графіком ціни

(на нижченаведених рисунках ціна – зверху, а осцилятор - знизу)

Бичаче сходження:

      Середній сигнал       Сильний сигнал       Середній сигнал
Якщо значення осцилятора наближене до верхньої межі, то можливе зниження ціни; Якщо ж до середини – можлива стабілізація курсу. Очікуємо стабілізації курсу з наступною зміною тренду з низхідного до висхідного. Якщо значення осцилятора перебуває в зоні верхнього граничного обмеження, то слід очікувати посилення тренду; Якщо в зоні нижнього – шидше за все відбудеться відкат вгору; Якщо посередині – то подальший напрям руху є невизначеним.

Ведмеже розходження:

      Середній сигнал       Сильний сигнал       Середній сигнал
Якщо значення осцилятора наближене до нижньої межі, то можливе підвищення ціни; Якщо ж до середини – швидше відбудеться зниження курсу. Очікуємо стабілізації курсу з наступною зміною тренду з висхідного до низхідного. Якщо значення осцилятора перебуває в зоні нижнього граничного обмеження, то слід можливе посилення бичачого тренду; Якщо в зоні верхнього –стабілізація курсу; Якщо посередині – то подальший напрям руху є невизначеним.

Паралельність:

      Середній сигнал       Середній сигнал       Середній сигнал
Сильний тренд вгору Очікуємо зміну тренду Сильний тренд вниз

 

Заключні зауваження:

В ході роботи з осциляторами на сильному тренді слід послуговуватися сигналами осциляторів з максимальною обережністю, при цьому необхідно пам’ятати, що хибні сигнали осциляторів, як правило говорять про посилення тренду.

Якщо тренд висхідний, то осцилятори більшу частину часу знаходяться в зоні перекупленості, якщо ж тренд низхідний, то осцилятори перебувають довгий час в зоні перепроданості. Саме тому, більшість технічних аналітиків вважають за доцільне не послуговуватись сигналами осциляторів на трендових ринках і включають їх в активний інструментарій аналізу лише у випадках формування чергового консолідаційного періоду на ринку.

 

 

 

Всі раніше розглянуті індикатори і осцилятори базувались на такому різновиді даних, як ціна (зокрема, ціна закриття). Проте в рамках проведення всебічного технічного аналізу насамперед фондового ринку заслуговують на увагу і такі інструменти, які використовують для розрахунків обсяги торгівлі, оскільки обсяг є вторинним по значущості показником руху ринку.

Обсяг укладених на ринку угод відображає активність трейдерів і кількість залучених ними фінансових засобів. Іншими словами, обсяг угод рівнозначний кількості голосів біржовиків відданих за рух ціни у певному напрямку. Саме обсяг укладених на ринку угод є наглядною ілюстрацією міри фінансової та емоційної залученості учасників біржової торгівлі.

Важливі зауваження щодо обсягів укладених на ринку угод:

1. Зниження обсягів – зменшення інтересу до даної динаміки фінансового інструменту, яка у подальшому може мати наслідком або зміну тренду, або тимчасову стабілізацію цін.

2. Зростання обсягів – підвищення інтересу до даної динаміки фінансового інструменту, наслідком чого є або поява нового напряму (тренду), або посилення існуючої динаміки.

3. Часто поступове зниження обсягів супроводжується різкою зміною ціни.

4. В обідній і нічний час, коли більшість операторів ринку не працюють, навіть порівняно незначні суми можуть викинуті на ринок можуть мати наслідком значні коливання фінансового інструменту – ринок в цей час важкопрогнозований.

5. Досягнення обсягом максимальних значень (піку) сигналізує про можливість розвороту тренду в найближчий період часу.

Методи аналізу обсягів:

1. Бар до бару – порівняння поточного значення ціни і обсягу з попереднім – висновки формуються із врахуванням загальної ситуації на ринку.

2. Порівняння загальної динаміки зміни обсягу з динамікою зміни ціни на предмет адекватності і репрезентативності.

З другого методу аналізу обсягів напряму випливають різні варіанти розвитку подій на ринку і відповідна інтерпретація цих подій:

1. Бичаче сходження. Якщо ціни знижувались при зростанні обсягів, а далі падіння цін припинилось при незмінному зростанні обсягів, то слід очікувати стрімкого росту цін.

2. Ведмеже розходження. Якщо при зростанні цін обсяг досягає свого піку, за яким слідує припинення росту цін (входження у флет) – слід очікувати розворот попереднього тренду і початок низхідної тенденції.

3. Паралельність. Рівень цін за якого було досягнуто недавнього максимуму по обсягах буде слугувати точкою опору (підтримки) – при наступному досягненні ціною цього рівня можна відповідно або продавати, або купувати.

Індикатор рівноважного обсягу (On Balance Volume - OBV).Суть OBV, полягає в тому, що підсумковому значенню денного обсягу присвоюється додатній знак, у випадку, коли ціна закриття цього дня є вищою від ціни закриття попереднього дня і від’ємний знак - у протилежному випадку. Неперервний (кумулятивний) сукупний показник OBV, визначається, таким чином, шляхом додавання або віднімання щоденного обсягу в залежності від напряму динаміки цін закриття.

Значення OBV розраховується сумуванням денного обсягу і накопиченого (кумулятивного) загального обсягу за весь попередній період часу у випадку коли ціна зростає і відніманням денного обсягу від сумарного накопиченого за попередній період обсягу, у випадку коли ціна знижується. Тобто, якщо сьогоднішня ціна закриття є вищою від вчорашньої, то формула OBV матиме наступний вигляд:

OBV = вчорашній (кумулятивний) OBV + сьогоднішній обсяг

якщо сьогоднішнє закриття є меншим від вчорашнього, то:

OBV = вчорашній (кумулятивний) OBV - сьогоднішній обсяг

якщо сьогоднішня ціна закриття = вчорашній, то:

OBV = вчорашній (кумулятивний) OBV

При інтерпретації OBV важливим є сам напрям кривої, а не конкретне значення обсягу, яке їй відповідає у певній точці. Якщо крива обсягу перестає рухатися у тому ж напрямку в якому рухаються ціни, - відбувається розходження, яке вказує на можливий перелом тенденції.

 

Індикатор Н/Р (накопичення/розподіл) (AD - accumulation/ distribution). Н/Р – це індикатор, який пов’язує зміну ціни із динамікою обсягу, яка її супроводжує. Цей показник базується на постулаті про те, що чим більша зміна обсягу супроводжує зміну ціни, тим більш значущою буде динаміка ціни.

Н/Р як індикатор обсягу частіше використовується при роботі з акціями, ніж на валютному ринку. Це пов’язано з тим, що при роботі з акціями індикатор Н/Р показує загальну суму грошей, на яку були укладені угоди на ринку, в той час, як на валютному ринку цей індикатор показує кількість укладених угод і в даному випадку 10 укладених угод по 100 000 доларів дають більший вклад (у графічну модель індикатора), ніж одна угода на 10 мільйонів доларів. Іншими словами, на валютному ринку даний індикатор реально показує не обсяг угод, а активність ринку.

Коли індикатор Н/Р зростає, це свідчить про те, що активи накопичені (куплені) і більша частина обсягу пов’язана із зростанням ціни. Коли ж індикатор знижується, то це означає, що активи розподілені (продані), а обсяг визначається падінням ціни.

Розходження (дивергенція) між Н/Р і графіком ціни свідчить про близькі зміни. Коли появляється розходження, ціна як правило змінюється, підтверджуючи сигнал Н/Р. Наприклад, якщо значення індикатора зростає, а ціна дає новий мінімум, - слід очікувати розвороту ціни у протилежну сторону.


Правила інтерпретації:

Найкращі сигнали надходять при розходженні між Н/Р і цінами.

1. Якщо ціни доходять до нового максимуму, а новий максимум індикатора є меншим за попередній – сигнал до продажу.

2. Якщо ціни утворюють новий мінімум, а Н/Р зупиняється раніше – сигнал до купівлі.

 


Читайте також:

  1. Агрегатний індекс фізичного обсягу
  2. Аналіз обсягу виробництва продукції в натуральному й вартісному вираженні.
  3. Аналіз обсягу пропозиції і реалізації послуг туристського підприємства
  4. Аналіз рівня, динаміки і структури обсягу виробленої та реалізованої продукції
  5. Вартісні показники обсягу виробництва.
  6. Взаємозалежність еластичності попиту від доходу, частки витрат на певний товар у загальних витратах Домогосподарств і обсягу попиту
  7. Вибір фірмою обсягу виробництва
  8. Вибір фірмою обсягу виробництва і рівновага конкурентного ринку у довгостроковій перспективі
  9. Визначення необхідного обсягу та джерел фінансування виробничих інвестицій.
  10. Визначення обсягу робіт та розробка графіку проведення внутрішнього аудиту.
  11. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСТКИ ПРИРОСТУ ОБСЯГУ ПРОДУКЦІЇ ЗА РАХУНОК ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА
  12. Дані підприємства по обсягу реалізованої продукції




Переглядів: 835

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правила аналізу осциляторів | Справедлива вартість— первісна вартість запасів, одержаних установою безоплатно.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.