Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Встановлення дружніх відносин з усіма сусідами

Утворення нового дипломатичного напрямку через через Грузію-Азербайджан-Туркменістан на Схід і через Дунай на Захід. Утворення нового енергетичного мосту не тільки для України, але й для Європи.

Зменшення залежності від Росії в енергопостачанні.

Питання про геополітичну концепцію України

У зв'язку з цим спробуємо в найзагальнішому вигляді кинути погляд в найближче майбутнє.

Показовим є і підсумки голосування на виборах другого президента України. Знову Лівобережна і Правобережна Україна ? Схід і Захід ? “Московська партія” ? Історичні паралелі ?

Перехід від тоталітарного до демократичного суспільства передбачає досить тривалий перехідний період, протягом якого змінюється геополітична, соціальна та економічна політика держави. За визнанням першого президента України Л. Кравчука, тоталітарний період в Україні характеризувався напівколоніальним місцевим урядом і владою рабів над рабами. Створення нової України – це єдине рішення, яке допомогло вийти із стану рабства. Росія до цього часу керує ситуацією в колишніх радянських республіках. Вона може визначити долю і Грузії, і Азербайджану, і України. Так що питання “не впасти б Україні знову в рабство” все ж таки залишається.

Погляд в посттоталітарне майбутнє українського суспільства

Наприкінці ХІХ - на початку XX ст. спрямування міграційних потоків дещо змінилося: із Західної України люди масово переселялися на Американський континент, зі Східної — за Урал і до Азії. Щоправда, частина українців з Галичини та Буковини під впливом російської агітації переселилася до Росії, як і частина галичан під впливом австрійської агітації — до Боснії.

Отже, навколо України створилася своєрідна діаспора — українські автохтони української етнічної території: на заході — Пряшівщина, Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Буковина, Мараморош; на сході — Берестейщина, Стародубщина, частина Слобожанщини (більшість районів Орловської, Курської, Бєлгородської та Воронезької областей), Задонщина та Кубанщина; на півдні — Дубосарський, Рибницький, Слободзейський; Григоріопольський та Кам'янський райони. Інша частина української діаспори перебуває в країнах, котрі є недотичними з географічного погляду до України.

У здійсненні геополітичної концепції зовнішня політика України повинна забезпечити також специфічні національні стратегічні цілі:

3) Підтвердження високого міжнародного авторитету України

 

Європе́йський Сою́з - союз держав-членів Європейських Спільнот (ЄВС, ЄОВіС, Євратом), створений згідно з Договором про Європейський Союз (Маастрихтський Трактат), підписаним в лютому 1992 року і чинним із листопада 1993 р. Сьогодні в об'єднання входять 28 європейських держав з населенням понад 507 млн чоловік. Загальний Валовий внутрішній продукт Європейського Союзу становить понад 17,5 трлн. $. (1-ше місце в світі). В ЄС запроваджується єдина валюта — євро. Де-факто столицею Європейського Союзу є Брюссель.

Європейський Союз є повноправним членом Організації Об'єднаних Націй, Світової організації торгівлі та має представництва у «Великій Вісімці» та «Великій двадцятці».

Європейський Союз розглядають в майбутньому потенційною наддержавою.

 


Читайте також:

  1. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  2. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  3. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  4. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  5. Адміністративні правовідносини
  6. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  7. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  8. Адміністративно-правові відносини
  9. Адміністративно-правові відносини
  10. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  11. Антагоністичні взаємовідносини.
  12. Банківські правовідносини




Переглядів: 523

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Останнім часом дедалі більшого поширення набуває синтетичний і водночас достатньо коректний термін «українська діаспора». | Україна і ЄС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.