Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стратегії виштовхування

В мультипрограмних системах вся первинна пам’ять буває як правило зайнята. У цьому випадку програма керування пам’яттю повинна вирішувати, яку сторінку або сегмент варто видалити з первинної пам’яті, щоб звільнити місце для сторінки, яка поступає, або сегмента. В цей час використовуються наступні стратегії виштовхування сторінок:

1) Виштовхування випадкових сторінок або сегментів.

2) Виштовхування першої сторінки, що прийшла, або сегмента.

3) Виштовхування сторінок або сегментів, які довше всього не використовувалися.

4) Виштовхування сторінок або сегментів, які найменш часто використовувалися.

5) Виштовхування сторінок або сегментів, які останнім часом не використовувалися.

 

(1) є найбільш простою в реалізації. Володіє малими витратами, і не є дискримінаційною стосовно яких-небудь процесів, що працюють у систем. У відповідності з цією стратегією будь-які сторінки ,або сегменти, що перебуваються у первинній пам’яті, можуть бути обрані для виштовхування з рівною імовірністю, у тому числі навіть наступна сторінка або сегмент, до яких буде проводитися звертання. Оскільки подібна стратегія розрахована на сліпе везіння, у реальних системах вона застосовується рідко.

(2) реалізує принцип «перший прийшов, перший пішов». У цьому випадку в момент надходження кожної сторінки, або сегмента, в первинну пам’ять, їй привласнюється мітка часу. Коли з’являється необхідність видалити яку-небудь сторінку, то вибирається та, у якої мітка часу має найменше значення.

(3) передбачає, що для виштовхування варто вибирати ті сторінки, або сегменти, які не використовувались довше інших. Ця стратегія вимагає, щоб при кожному звертанні до сторінок сегментів їх мітка часу обновлювалася. Це може бути пов’язаним з істотними витратами, тому ця стратегія у сучасних ОС реалізується досить рідко. Крім того, при такій реалізації може бути так, що сторінка або сегмент, до якої довше всього не було звертань, в дійсності стане наступною використовуваною сторінкою або сегментом.

(4). Тут контролюється інтенсивність використання сторінок, або сегментів. Для цього кожній сторінці або сегменту, призначається лічильник, значення якого збільшується на 1 при кожному звертання до даної сторінки або сегмента. Ця стратегія, будучи інтуїтивно виправданою, має ті ж недоліки, що і (3). По-перше велика імовірність того, що з первинної пам’яті будуть вилучені сторінки або сегменти, які будуть потрібні процесам при наступному звертанні до пам’яті. І по-друге її реалізація може бути пов’язана із значними витратами на організацію контролю інтенсивності використання сторінок або сегментів.

(5) також є близькою до (3) і характеризується відносно невеликими витратами на свою реалізацію. Згідно (5) з первинної пам’яті виштовхуються такі сторінки, до яких не було звертань до останнього часу. У відповідності із властивістю локальності в часі для сторінок або сегментів, що не використовувалися останнім часом, навряд буде звертання у найближчому майбутньому, отже їх можна замінити на нову сторінку, що поступає. Оскільки бажано заміняти ті сторінки, що в період знаходження в основній пам’яті не змінилися, реалізація (5) передбачає введення двох апаратних біт-ознак на сторінку або сегмент:

- біт-ознака bo – звертання до сторінки

- біт-ознака b1 – модифікація сторінки сегмента

Спочатку всі bo i b1 рівні 0. При звертанні до сторінки сегменту біт-ознака bo стає рівною 1. У випадку зміни вмісту сторінки, b1 стає рівною 1. (5) передбачає існування 4-х груп сторінок сегментів.

Група bo b1

У першу чергу з первинної пам’яті виштовхуються сторінки, або сегменти, що належать групам з меншими номерами. Облік часу, протягом якого до сторінок не було звертань здійснюється періодичним скиданням в 0 всіх біт-ознак виконуваних ОС.

 

Практично будь-яка стратегія виштовхування сторінок або сегментів не виключає небезпеки нераціональних рішень. Це пояснюється тим, що ОС не може точно прогнозувати майбутнє поводження кожного з процесів, що надійшли до неї на обробку.

 

 


Читайте також:

  1. Альтернативні стратегії за матрицею Мак-Кінсі.
  2. Альтернативність у реалізації стратегії розвитку підприємства
  3. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  4. Базові конкурентні стратегії Портера
  5. Базові корпоративні стратегії
  6. Базові стратегії і стратегічні альтернативи
  7. Взаємозв'язок інноваційної стратегії з фазами життєвого циклу продукту
  8. Взаємозв’язок стратегії розвитку персоналу та стратегії управління організації
  9. Вибір наступальної стратегії
  10. Вибір підходу до процесу соціальної роботи зале­жить від теоретичної моделі, якої дотримуються соці­альні працівники, обраної стратегії втручання і методу соціальної роботи.
  11. Вибір стратегії
  12. Вибір стратегії




Переглядів: 605

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стратегії розміщення | Поняття файлового способу зберігання даних і файлової системи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.