Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конкуренція й підприємство

Отже, ми з'ясували, що конкуренція — це економічне зма­гання виробників однакових товарів на ринку за залучення якомога більшого числа покупців і одержання завдяки цьому максимальної вигоди.

Конкуренція — важливий засіб контролю в ринковій сис­темі. Ринковий механізм пропозиції та попиту доводить поба­жання споживачів до підприємств-виробників продукції, а ос­танні, у свою чергу, задовольняють їх належним чином. Кон­куренція зумовлює розширення виробництва й зниження цін на продукцію до рівня витрат на виробництво. Крім того, саме конкуренція змушує підприємства найповніше сприймати на­уково-технічні досягнення, застосовувати ефективну техніку, технологію, сучасні методи організації виробництва й праці. ІІри існуючій конкурентній кон'юнктурі підприємства вико­ристовують найбільш економічну комбінацію ресурсів для ви­робництва певного обсягу продукції, оскільки це відповідає їхній власній вигоді. Розглядаючи особливості поведінки су­часних підприємств в умовах конкурентного середовища, не­обхідно вказати на розходження в поведінці малих і великих підприємств. Наскільки конкурентоспроможні малі підприємства? Чи можуть вони протистояти великим? Малим підприємствам властиві багато позитивних якостей, яких поз­бавлені великі.

Які ж недоліки характерні для великих фірм? Насамперед, вони неспроможні встежити за всіма своїми товарами й усіма ринками й дивляться на будь-які зміни як на ризик. Великі компанії витрачають занадто багато й занадто швидко. Вони не сприймають ініціаторів нових ідей, особливо, якщо ці ідеї пов'язані зі значним ризиком.

На противагу великим компаніям, малі фірми діють за принципом «орієнтація на потреби». їм життєво необхідно про­понувати ринку щось нове, тому переважна більшість нових то­варів з'являється саме на дрібних фірмах. Дрібні фірми вміють мислити перспективно. У них порівняно невеликі витрати ви­робництва на початковому етапі інноваційного процесу. Загаль­новідома гнучкість властива малим фірмам. При невдачі в одній сфері діяльності вони можуть швидко перейти на іншу, більш прибуткову. Дрібні фірми «терпимі до хаосу» і вміють працюва­ти із вкладниками капіталу в ризиковані підприємства. Тут вкладник знає, що один успіх може відразу окупити багато не­вдач. На великій фірмі постійно розробляються заходи щодо впорядкування інноваційного процесу, тому що одна невдача може серйозно підірвати все її благополуччя.

Надалі ми більш докладно зупинимося на поведінці фірми в конкурентній боротьбі, виділяючи різні сфери бізнесу. А по­ки що досить усвідомити, що переваги малих фірм підтверд­жують — вони можуть успішно вести конкурентну боротьбу.

Процеси формування ринкових відносин і конкурентного се­редовища тісно взаємозалежні й взаємообумовлені. їхній взаємозв'язок виражається в системі забезпечення конкурен­тоспроможності фірми. З моменту переорієнтації України на ринкові принципи економіки промислові підприємства зіштовх­нулися з необхідністю самостійно організовувати збут своєї продукції й забезпечувати виробництво необхідними ресурсами.

 


Читайте також:

  1. Автопідприємство пасажирських автомобілів
  2. АНТИКРИЗОВЕ ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
  3. Бюджетування в управлінні підприємством
  4. Взаємодія важелів. Оцінка сукупного ризику, зв'язаного з підприємством.
  5. Виникнення і форми монополії. Підприємство на монопольному ринку
  6. Витрати праці в управлінні підприємством, їх класифікація
  7. Витрати праці в управлінні підприємством, їх класифікація
  8. ГАЛУЗЬ, ПІДПРИЄМСТВО ТА ЙОГО ПРОДУКЦІЯ
  9. Групування функцій управління підприємством НГК
  10. Досконала конкуренція та ефективність
  11. Досконала та недосконала конкуренція.
  12. Екологія людини і підприємство зв’язку




Переглядів: 939

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Незалежний від пристроїв шар ОС | Окремих предметів та об'єктів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.