Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види дезінфекції

Види дезінфекції: профілактична і вогнищева (поточна і заключна).

Профілактичну дезінфекцію проводять в тому випадку, коли джере­ло інфекції не вста-новлено, а збудник інфекції може накопичува­тись і оточуючому людину середовищі. При цьому виходять з того, що інфекційний хворий міг бути чи знаходиться серед здорових лю­дей, але поки що не виявлений. Профілактична дезінфекція проводить­ся постійно, неза-лежно від наявності інфекційних захворювань і має мету запобігання і розповсюдження збудника інфекції чи їх переносників. З цією метою проводять знезараження води для пиття, стічних вод, знищення комах і гризунів та ін. Профілактичну дезінфекцію широко використовують в харчовій і молочній промисловості, при виготовленні вакцин і сироваток та ін. Основні об'єкти профілактичної дезінфекції і дезінсекції являться промислові під-приємства і громадські заклади і споруди: вокзали, готелі, лаз­ні, дитячі заклади, місця за-гального користування, їдальні та ін.

Вогнищева дезінфекція проводиться з метою ліквідації вогнища інфекції (випадки зараз-ного захворювання чи підозри на таке зах­ворювання, випадки визначення носія інфекції) в сім'ї, гуртожитку, в дитячому закладі, в лікарні та ін. Розрізняють дві форми вогнищевої дезінфекції: поточну і заключну, в залежності від того на якому етапі передачі інфекції во-на проводиться.

1. Поточна дезінфекція - це дезінфекція що проводиться безпосередньо в оточенні хворо-го, чи бацилоносія з метою запобігання розповсюдження збудника в оточуючому середо-вищі. Така дезінфекція проводиться протягом всього терміну перебування джерела інфек-ції у вогнищі, отже багаторазово. Об’єктами поточної дезінфекції являються домашні вог-нища інфекції, ЛПЗ, особливо інфекційні лікарні і відділення інфекційних хворих сома-тичних лікарень, ізолятори та ін. Поточну дезінфекцію проводить медичний персонал ЛПЗ.

2. Заключна дезінфекція – це дезінфекція що проводиться після усунення джерела інфек-ції з вогнища (госпіталізації хворого чи його одужання, переїзду на інше місце проживан-ня, смерті інфекційного хворого), проводиться як правило одноразово. Мета заключ­ної дез-інфекції - знищення збудника інфекції, що залишився після проведення поточної дезінфек-ції у вогнищі на факторах передачі. Об'єктами заключної дезінфекції являються предмети, що знаходились в оточенні хворого і в першу чергу виділень хворого, його білиз­ни та предметів якими користувався хворий.


Читайте також:

  1. Методи дезінфекції
  2. Охорона праці при роботах по госпіталізації і осередкової дезінфекції
  3. Охорона праці при роботах у відділах (відділеннях) камерної дезінфекції та в санітарних пропускниках
  4. Тема: Апарати, установки для дезінфекції та дезінсекції




Переглядів: 3158

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історія розвитку дезінфекційної справи | Методи дезінфекції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.